فیلم سینمایی آستیگمات
در آستیگمات انتظار چه چیزی را داشته باشیم؟

فیلم سینمایی آستیگمات

نویسنده : A_Emadi
به طور قطع، «آستیگمات»، فیلم دومِ مجیدرضا مصطفویِ جوان، از فیلم اول او یعنی «انارهای نارس» مهم‌تر، بهتر و خوش‌ساخت تر است. فیلمنامه‌ی اثر شاید جا برای پرورش بیشتر برای جدا شدن از فیلمنامه‌های اجتماعی این روزهای سینمای‌مان را داشته است، اما بنای خوبی دارد و اصطلاحاً چفت و بست خوبی دارد. نویسنده و کارگردان این اثر دغدغه استحکام خانواده را دارد و اهمیت توجه به تربیت فرزند را به خوبی و به روشی ثابت‌شده به نمایش می‌گذارد. شخصیت‌ها برای تماشاچی قابل‌لمس و باورند، بازی‌های بازیگران نمره قابل قبولی خواهد گرفت. البته که کارگردانی و بازی‌گرفتنِ خوبِ کارگردان از هنرپیشگان و همین‌طور فیلمبرداری کم نقص هم کمک زیادی به این امر نموده‌‌است.
بازیگران اصلی:
محسن کیایی: نقش اول فیلم که خوب از پس آن برآمده و شاهد یکی از بهترین بازی‌های وی خواهید بود (بازی او شباهتی نیز با نقش و بازی‌اش در فیلم سد معبر دارد.)
مهتاب نصیرپور: نقش اول زنِ فیلم که از بازی‌اش لذت خواهید برد. کاراکتری آرام و مهربان که بازیگر بدون جلب توجه مصنوعی، درست‌ترین بازی را ایفا می‌کند.
باران کوثری: کاراکتری که می‌توانست به وسیله فیلمنامه بیشتر روی‌ او متمرکز بود. اجرای باران کوثری علی‌رغم خوب بودن قطعا از بهترین بازی‌هایش نخواهد بود.
محمد شاکری: پسربچه‌ای آرام و شیرین که با بازی خوب و دقیق خودش شما را شگفت‌زده خواهد کرد، برخلاف اکثر نقش‌های کودک سینمای  ایران، احساسات کاراکتر این پسربچه علاوه بر دیالوگ و کلام، در چهره و رفتار بدنش هم نمود فراوانی دارد.
نقش‌های فرعی:
شاید می‌شد به جای نیکی کریمی و هادی حجازی‌فر با بازی‌های تکراری، از بازیگران جوان و جویای نام استفاده کرد، و بهنوش بختیاری که با گریمی عجیب و بازی در یک سکانس بهره خاصی نصیب بیننده نمی‌کند.
برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
sinavahedi
sinavahedi
٩٧/٠٩/٢٨
٠
٠
مطلب خوبی بود! با این حال به نظر فیلم متوسطی بود! از جهت دیگه با اون بچه موافق نیستم! خیلی بد و بدون حس بود! مثلا شیرغانی تو دهلیز قابل مقایسه نیست با این بچه! دمت گرم بازم
Ali_emadi
Ali_emadi
٩٧/٠٩/٢٨
١
٠
سلام و مخلصیم، با شیرغانی شدید موافقم، شاید تاثیرش رو من بیشتر بوده، مرسی کلی
[دخــتر آبــــــان]
[دخــتر آبــــــان]
٩٧/١٠/٠١
٠
٠
عجب... که اینطور! مرسی
غزاله بانو
غزاله بانو
٩٧/١٠/٠٨
٠
٠
فیلمی که محسن کیایی بازی کنه رو باید دید اصلا!
پربازدیدتریـــن ها