ما از اون خونواده هاش نیستیم که
#بترسیم از روز رستاخیز!

ما از اون خونواده هاش نیستیم که

نویسنده : yasaman_H
دو سه تا دختر هجده نوزده ساله بودیم با آرایشهای غلیظ و لباس‌های نه چندان مناسب، هلک و هلک از این سر شهر کوبیدیم و رفتیم آن سر شهر و تمام راه چرت و پرت گفتیم و صدای بلند آهنگ‌های شیش و هشت‌مان گوش خودمان را هم اذیت می‌کرد. مراسم عقد بهترین دوستمان بود. بعد از محضر به خانه مادربزرگ دوستم رفتیم تا کنار فامیل‌های خودش و شوهرش تا پاسی از شب جشن بگیریم و یواشکی اشک‌هایمان را پاک کنیم که «دیدی این دختره‌ی بی‌عقل هم رفت قاطی مرغ‌ها؟» با اینکه مراسم زنانه و مردانه‌اش جدا بود، به جز ما و دخترعموی دوستمان هیچکس برای رقصیدن بلند نشد. اعصاب دوستان خرد شد که «چه خانواده یُبسی!» و «حیف دختر بی‌عقل دسته گل ما که نصیب این بی‌ذوق‌ها شده!» ما هم دیگر خودمان را سبک نکردیم و بعد از چند آهنگ با کلی اعصاب‌خردی و کلی فیس و افاده‌طوری که اقوام داماد متوجه گوشه کنایه‌هایمان بشوند، رفتیم نشستیم به حرص خوردن. از لباس‌ها و طرز نشستن و طرز پرتقال پوست گرفتن و صدای خندیدن و کادوهای در پیت و دماغ عقابی خواهر داماد همه چيزشان را یواشکی مسخره کردیم و در گوش هم یواشکی خندیدیم و با عروس عزیزمان سلفی گرفتیم. بعد از شام بود که از بین صدها آهنگ فارسی و خارجی و شهاب مظفری و حامد همایون و انریکه ایگلاس، یکهو از بلندگو ها صدای شاد و ریتمیک موسیقی کردی بلند شد. اقوام داماد با شنیدن صدای خواننده‌ای که کُردی می‌خواند بلند شدند به رقصیدن. قشنگ می‌رقصیدند و با کلی شوق و ذوق دست عروس را هم گرفتند و بردند میان خودشان و حسابی تحویلش گرفتند. تا آخر مراسم رویمان نشد فامیل داماد را نگاه کنیم. طفلکی‌ها فقط بلد نبودند فارسی برقصند و ما چقدر!
هشتگ قضاوت نکنیم!
هشتگ بترسیم از روز رستاخیز! 
هشتگ ما خودمان هم کُرد هستیم!
هشتگ اگر قدتان بالای صد و هفتاد و پنج است، کفش پاشنه ده‌سانتی نپوشید و عکس‌های مردم را خراب نکنید. الان من با این عکسی که تویش فقط نوک سرم از پشت خاله عروس معلوم‌ است، چیکار کنم؟
برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
بوریس برزوفسکی ارجمندوسکی
بوریس برزوفسکی ارجمندوسکی
٩٧/١١/١٥
٠
٠
متن خوب بود تصویر بیشتر!😂😂
[دخــتر آبــــــان]
[دخــتر آبــــــان]
٩٧/١١/٣٠
٠
٠
فک میکنم تصویرو تو انتخاب کردی :)))
Ali_emadi
Ali_emadi
٩٧/١١/١٥
٠
٠
هشتگ نه به پاشنه بلند
[دخــتر آبــــــان]
[دخــتر آبــــــان]
٩٧/١١/٣٠
٠
٠
ماشاءالله تجربه
[دخــتر آبــــــان]
[دخــتر آبــــــان]
٩٧/١١/٣٠
٠
٠
خیلی باحال بود :))) وااای این رقصای کردی اصن چقد خوبه :))))) چارساعت تمام همون حرکتی رو میرن که دستاشونو میبرن دور از هم یهو میارن نزدیک میزنن به هم :))))