10خرافه معروف دنیــــــــا

10خرافه معروف دنیــــــــا

نویسنده : Anis
1. جمعه، سیزدهم ماه: حضور یک جمعه در تقویم که تاریخ سیزدهم را داشته باشد برای بسیاری نشانه شومی است. ریشه این خرافه را در این می‌دانند که «یهودا» حواری که به مسیح خیانت کرد سیزدهمین مهمان «شام آخر» بوده و روز به صلیب کشیده شدن مسیح نیز جمعه بوده است.
2. خارش کف دست: بسیاری از افراد وقتی کف دستشان می‌خارد آن را نشانه‌ای نیک از به دست آوردن پول در آینده‌ای نزدیک می‌دانند.
3. راه رفتن از بین نردبان: راه رفتن از بین دو پایه نردبانی که باز است برای بسیاری از اروپایی‌ها علامت گرفتار شدن به مصیبتی خواهد بود. چرا که شکل مثلث‌گونه نردبانِ باز را تعبیری از گیر افتادن زندگی در یک مخمصه می‌دانند.
4. شکستن آیینه: آیینه را انعکاس وجود می‌دانند و شکستن آن را آسیبِ جان! برای دور ماندن از آسیب این بدیُمنی باید تکه‌های آیینه شکسته را در زیر نور ماه دفن کرد!
5. پیدا کردن نعل اسب: نعل را نشانه خوش‌شانسی می‌دانند. به خصوص اگر وقتی آن را پیدا می‌کنید دهنه آن رو به شما باشد. به محض پیدا کردن، آن را با دست راست بردارید آرزویی کنید و به سمت چپ خود پرتاب کنید! اگر یک نعل بر سردر خانه خود نصب کنید که دیگر شانس حسابی به شما روی آورده است.
6. باز کردن چتر در داخل خانه: باز کردن چتر در خانه و زیر سقف برای خیلی‌ها نشانه مرگ و یا ورشکستگی می‌تواند باشد. چرا که با این کار خدای خورشید را از خود رنجانده‌اید!
7. دو بار ضربه زدن به چوب: ریشه این خرافه از آنجا می‌آید که عده‌ای معتقدند خدا در درختان زندگی می‌کند و باید درختان و هر چیز چوبی را همیشه به آرامی لمس کرد.
8. ریختن نمک روی شانه: با ریختن نمک روی شانه چپ خود نقشه‌های شیطان را نقش بر آب کنید.
9. گربه سیاه: از قرون وسطی این گربه‌ها هم‌نشین و هم‌دست جادوگران محسوب می‌شد‌ه‌اند. و مردم آن دوران معتقد بوده‌اند که دیدن و رویارو شدن با آن‌ها نحسی و بدبیاری به دنبال خواهد داشت. هنوز هم گربه‌های سیاه بدجنس کنار تخت جادوگران در کارتون‌های کودکی ما تصویر آشنایی از خباثت و شرارت در ذهن بسیاری از ماست.
10. عطسه کردن: بسیاری عقیده دارند که عطسه کردن بیرون کردن شیطان از بدن است و آن را میمون و مبارک می‌دانند. در خیلی از فرهنگ‌ها هنوز هم بعد از عطسه به فرد تبریک می‌گویند.
برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
f.haghighat
f.haghighat
٩١/٠٨/١٢
٦
١
من شنیده بودم 13 فروردین برای این نزد ایرانی ها منجوسه چون در چنین روزی به واسطه ی یه دختر یهودی یه کشتار خیلی وسیع در ایران صورت گرفته. بعد خب هدف این پست چیه، ترویج خرافت؟ نهی ش؟ اشاعه ش؟
anis
anis
٩١/٠٨/١٢
٣
٢
صرفا جهت اطلاع!
sasa10
sasa10
٩١/١٢/٢٨
٠
١
اره بعضیا اینو میگن...
taba_sa
taba_sa
٩١/٠٨/١٥
٢
١
جالب بود!!!
darya
darya
٩١/٠٨/١٧
٣
٢
صدرحمت به ابنا!! توايران خودمون ي خرافاتيايي هستن و به يك خرافاتي اعتقاددارند كه ادم شاخ درمياره...............
m_kabiri
m_kabiri
٩١/٠٨/٢٨
١
١
جالبه يکي دوتاشوبيشترنشنيده بودم!
m-nik110
m-nik110
٩١/٠٨/٣٠
٠
٢
جالبناکه!
parisa
parisa
٩١/١٠/٢٠
٠
٠
چه جالب..........
پربازدیدتریـــن ها