کارت‌های شخصی بخشندگان روحند!
سیر تکثیر کارت های یک شهروند

کارت‌های شخصی بخشندگان روحند!

نویسنده : آلاء (بوریسونا)
همه‌مان تعدادی کارت و کاغذ و عکس و... داریم که سعی می‌کنیم همیشه همراهمان باشند، تا هروقت خواستیم دست در کیفمان بکنیم و درش بیاوریم. بنابراین توی کیف پول یا جاکارتی جایشان می‌دهیم.
اولین باری که جا کارتی خریدم 9 سال پیش بود. یک جاکارتی چرمی آلبالویی که عرض و طول آن به اندازه یک کارت معمولی بود. بعد محتویات همیشگی جیب مانتو مدرسه‌ام را تویش جاسازی کردم. کارت تلفن، کارت محل کار پدرم و کارت کتابخانه مدرسه. اما هنوز جا داشت. روی یک برچسب اسم و فامیل و تلفنم را بزرگ نوشتم و چسباندم داخل یکی از برگه‌های شفاف. روی یک برچسب دیگر هم نام مختصر و شماره اطرافیان را برای برگه دیگر.
رفته‌رقته پر شد تا روزی که اولین کارت بانکی‌ام را با ذوق داخلش گذاشتم. البته حسابِ مشترک با قیّم بود، ولی دیدنِ همین که اسم و فامیلم رویش درج شده بود، حس خوبی می‌داد. بعد از کارت دانش آموزی، دومین کارت درون جاکارتی بود که به شخص خودم اختصاص داشت. چندسال بعدش دیگر جا نداشت و یک جاکارتی قهوه‌ای با برگه‌های بیشتر در همان اندازه خریدم. این‌بار علاوه بر آن دو کارت شخصی قبلی، کارت ملی هم داشتم که داخلش بگذارم؛ کنار تعداد بیشتری کارت‌های متفرقه. زمان کنکور بود که عضو چند کتابخانه شدم و یک‌هو آمار کارت‌های شخصی‌ام بالا رفت و جاکارتی‌ام دیگر گنجایش نداشت.
جاکارتی فعلی‌ام جا دارتر از قبلی‌هاست. در هر کدام از آن برگه‌های شفاف دو کارت جای می‌گیرد و سه برگ دیگر هم برای کارت های بزرگتر دارد. چند جیب هم داخل جلدش دارد که یک چاقوی کارتی پلاستیکی داخلش گذاشته‌ام و مطمئنم جایی به درد خواهد خورد. و ده هزار تومان پول نقد برای روز مبادا.
آخرین بار کارت گواهینامه رانندگی را درونش گذاشتم، پیش کارت دانشجویی و بقیه کارت‌های شخصی که الان دیگر تعدادشان بیشتر از کارت‌های معمولی‌ای است که هرکسی دارد. اما مطمئنم با گذاشتن کارت شخصی بعدی باز هم حس خوبی پیدا خواهم کرد. جا کارتی‌ام هنوز جا دارد.
پ.ن: بعدی لطفا از جنس ریاستی، چیزی باشد! مرسی.
پ.ن: تیتر برگرفته از مصرع «ترکان پارسی گوی بخشندگان روحند» است.
برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
[دخــتر آبــــــان]
[دخــتر آبــــــان]
٩٧/٠٧/١٢
٠
٠
منم کلی کارت چرت و پرت دارم :)) چرت و پرتم نیستن البته :/ از انواع و اقسام کتابخونه ها گرفته تا کلاسایی که رفتم :/ ولی هنوز کارت اصلیه که همون کارت ملی باشه رو ندارم -_-
YaseenNateghi
YaseenNateghi
٩٧/٠٧/١٢
٠
٠
کلاس اول راهنمایی، هم نیمکتی‌م یه کیف پول داشت پر از کارت های مختلف. بیشترشون انگلیسی بودن و رو یکیش لوگوی اف بی آی بود و اسم و فامیل پسره. می گفت بابام رفته آمریکا و برام کارت مخصوص رو از پلیس گرفته! اون موقع خفن ترین کارت من، کارت همیار پلیسم بود که گمش کرده بودم. و خب کیف پول هم لازم نداشتم تا اوایل دبیرستان. نه پول داشتم نه کارت خاصی :)) / موفقیات
s_f
s_f
٩٧/٠٧/١٣
٠
٠
آره منم تو راهنمایی که تب کلکسیون داشتیم یه کیف پول پر کارت ویزیت داشتم کارتای چرت و پرت بود ولی! مال مغازه و فروشگاه و اینا.. ازون کارتای خفن اف بی آی نبود توش:(( برم طراحی کنم برا خودم:))))) حیف چاپ نمیکنن ولی:|| ، همیار پلیس؟ ما که چهارم دبستان همیار پلیس بودیم!😎😎
YaseenNateghi
YaseenNateghi
٩٧/٠٧/١٦
٠
٠
من سال پنجم گرفتم کارت همیار پلیس رو. همون روزهای اول هم گمش کردم! / الان یه کارت «عکاس اختصاصی نشنال جوگرافیک در حوزۀ خاورمیانه» طراحی کردم برا خودم :) خیلی هم زیباس. منتها موقعیتش پیش نمیاد ازش استفاده کنم.
آلاء (بوریسونا)
آلاء (بوریسونا)
٩٧/٠٧/١٨
٠
٠
چه جالب ایول!:))))))) کارت FBI منم که دقایقی بعد خوندن کامنتتون طراحی کردم هنوز بدرد نخورده جایی!خخخخ
YaseenNateghi
YaseenNateghi
٩٧/٠٧/١٩
٠
٠
:)))
s_f
s_f
٩٧/٠٧/١٣
٠
٠
کارت کلاسا رو هم مگه نگه میدارن؟😂😂 کارت آزموناروهم نگه داشتی لابد!😆😆 از مدرسه مجبورتون نکردن برا کارت ملی؟؟:\\\\
[دخــتر آبــــــان]
[دخــتر آبــــــان]
٩٧/٠٧/١٣
٠
٠
کارت مهمی بود که نگهش داشته بودم😏😏 کلاس ایروبیک میرفتم بعد دو ترم رفتم هر ترمش فرق میکرد. باید نگه میداشتم که اگه بازم خواستم برم اینا رو نشون بدم که اون دو ترم رو اومدم :))) زین جهت بود که نگه داشته بودم :) نه هنوز ^___^ منم تمایلی ندارم برم بگیرم :))
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٧/٠٧/٢١
٠
٠
من که همه کارتای الکیم رو ریختم دور الان یک من کارت دارم یک کارت بانک. تماااام
s_f
s_f
٩٧/٠٧/٢٣
٠
٠
من هنوز به اون درجه از عرفان و وارستگی نرسیدم!:دی
پربازدیدتریـــن ها