من از شما سوال دارم
در باب گل بازیِ فرشته‌ها

من از شما سوال دارم

نویسنده : pim.he
تا حالا شده از خودتان بپرسید برای چه در ایران به دنیا آمده‌اید؟ ممکن بود شما حاصل اقدام DNA دو شهروند آمریکایی، ژاپنی، روسی یا آرژانتینی باشید. واقعا اگر ما جوانی بودیم که مادر یا پدرمان آمریکایی می‌بود، چه کاره می‌شدیم؟ بازهم دانشجویی در فلان رشته بودیم؟
من همیشه این سوال را از کسانی که سودای خارج رفتن و ماندن در کشور مقصد را دارند می‌پرسم. البته، همیشه آخرش به دعوا و تحقیر یکی از طرفین ختم می‌شود.
نمی‌شود این همه فرشته گل بازی بکنند، خدا بنشیند طراحی بکند و ما در ایران به دنیا بیاییم و هیچ اتفاقی نیفتد. یکی در ایران به دنیا می‌آید که برود در امریکا درس بخواند و موفق شود و ایران و ایرانی را سربلند بکند. اما مگر سرنوشت چند نفر این شکلی است؟ نمی‌خواهم منطق و فلسفه و فلان و بهمان را ردیف کنم تا شمارا از رفتن به خارج از کشور منصرف بکنم.
ولی واقعا ما آمدیم به این زمین که یک کاری بکنیم. نمی‌شود کاری نکرده رفت و دیگر برنگشت.
برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
بوریس برزوفسکی ارجمندوسکی
بوریس برزوفسکی ارجمندوسکی
٩٧/٠٧/١٨
٠
٠
آره من خیلی بهش فکر کردم هم تو خوشی هم تو بدبختیا... ولی به پاراگراف آخریه نه .. بیشتر حس میکنم یجور خود دلداری گریه!:دی
[دخــتر آبــــــان]
[دخــتر آبــــــان]
٩٧/٠٧/٢٣
٠
٠
گل بازی :)) همین که حاصل دو شهروند ژاپنی نیستم خداروشکر میکنم :)
لیلی
لیلی
٩٧/٠٨/٠٣
٠
٠
به نظرم خدا خیلی اصرار داشته بعضیامون تو مملکت مثلا اسلامی بزرگ شیم
لیلی
لیلی
٩٧/٠٨/٠٣
٠
٠
میگن از هر ادمی تو دنیا یک نمونه تقریبا مشابهش تو کشورهای اروپایی یا افریقایی و.. هست حالا چی شده که ما نشدیم اون ورژن خوبه؟ الله اعلم اونا شانس دار بودن شاید😂
لیلی
لیلی
٩٧/٠٨/٠٣
٠
٠
برای بهتر فکر کردن در مورد این موضوعات یک انجمن میزارم. لازمه
پربازدیدتریـــن ها