پاییز فصل مزخرفیست؟
سرمان را گول مالیده‌اند

پاییز فصل مزخرفیست؟

نویسنده : pim.he
پاییز و پاییز و پاییز. می‌گویند که پاییز فصل عشاق است ولی به نظر من این یک دروغ بزرگ به همه مجردهایی است که قصد ازدواج دارند. تنها تفاوت پاییز رنگش است. نارنجی زیاد! همین. همین یک تفاوت باعث شده که همه آدم‌هایی که ذره‌ای از شعر بهره برده‌اند، بگویند که «وای! چقدر پاییز زیباست و فصل عشاق است» و شروع کنند به سرود شعرهای بی‌محتوا و به قول حسین صفا شعرهای فاضلابی! اگر تولد من در ماه آبان نمی‌بود، شک نکنید که بی‌تعارف می‌گفتم این فصل مزخرف‌ترین فصل‌های سال است. ولی چه کنم که تقدیر هماهنگ نبوده و گل‌بازی فرشته‌ها بد موقع تمام شده است.
الان هم می‌خواهم بد بودنِ فصل پاییز را از چند جهت بررسی کنم.
در جهت، می‌خواهم پای فضای مجازی را وسط بکشم. به قدری در اینستاگرام استوری‌های عاشقانه با شعر‌های نارنجی و زرد می‌بینیم که حالمان به شکل ویژه‌ای بهم می‌خورد. البته خدا را شکر. این سال‌ها شروع پاییز با محرم است و دیگر خبری از این شعرهای بودار نیست. شعرهایی که منتشر می‌شوند تا همکلاسی یوجا(کلمه‌ای به زبان کره‌ای) ببیند و در دل آن شخصِ یوجا آب شود و بگوید: «وای! چقدر باحال(الف را زیاد بکشید)!» بنابراین می‌توان شروع طوفانی استوری‌ها و پست‌های مسخره اینستاگرامی را با یک ماه تاخیر در نظر گرفت.
دلیلی دومی که بد بودن پاییز را نشان می‌دهد، سرماخوردگی‌ست. نصف مردم توی این فصل سرما می‌خورند. آن نصف باقی‌مانده هم این سرماخوردگی را در مترو و اتوبوس از نصف دیگر می‌گیرند. من هم از این مردم مستثنی نیستم. حساسیت به شیطنت درختان(بده و بستان گرده) و سرماخوردگی، ن را مجاب می‌کند که روزی حداقل صد باری عطسه کنم. طوری که اگر من هم گله نکنم، به طور قطع مژه‌های مجاری بینی‌ام صدایشان در می‌آید. و چه چیزی از این بدتر؟
دلیل سومم، تحصیل است! یک سال تحصیل در پیش دبستانی، دوازده سال تحصیل در مدرسه و چهار سال تحصیل در دوران کارشناسی باعث شده که همیشه مجبور باشم ساعت 6 صبح از خواب نازنین پاییزی بلند بشوم. و چه چیزی از این بدتر؟ بحث بلند شدن از خواب نیست. بحث دلیل بیدار شدن است. واقعا تحصیل دلیل قانع کننده‌ای نیست برای بیدار شدن در ساعت 6 صبح.
فکر می‌کنم این سه دلیل برای اثبات نیم‌چه بد بودن فصل پاییز کافی باشد.
(توضیح پشت پرده‌ای نویسنده: در آینده نه چندان دور منتظر عکس‌ها و شعرهای پاییز گونه‌ام باشین.)
برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
بوریس برزوفسکی ارجمندوسکی
بوریس برزوفسکی ارجمندوسکی
٩٧/٠٦/٢١
٠
٠
منتظر عکس‌ها و شعرهای پاییز گونه‌ ات هستیم:))
komeil
komeil
٩٧/٠٦/٢١
٠
٠
پیم‌.ح روزی ک نوشتی دوقدم مانده ک پاییز ب یغما برود میام خفه‌ات می‌کنم
pim.he
pim.he
٩٧/٠٦/٣١
١
٠
شک نکن اینو مینویسم... :-))
n_hasannejad
n_hasannejad
٩٧/٠٦/٢٦
٠
٠
دلایلتون رو دوست نداشتم، کمی بچگانه بود. به نظر من صبح زود بیدار شدن کلاً لذت بخشه و در پاییز هم فوق العاده تر. هر چند من اصلاً اهل صبح زود نیستم ولی زیباست، متن از لحاظ نوشتاری نتونست منو زیاد با خودش همراه کنه و معموله سریال کره ای زیاد می بینید :))
pim.he
pim.he
٩٧/٠٦/٣١
٠
٠
من فیلم کره ای نمیبینم ولی کره ای بین هارو دوست دارم. و در خصوص مطلب حرفی برای گفتن ندارم. شاید همین طوریست...
[دخــتر آبــــــان]
[دخــتر آبــــــان]
٩٧/٠٦/٣١
٠
٠
خیلی غر زدین :| به عنوان یک آبانی متعصب و یک پاییز دوست متعصب تر، غیرتی شدم و تصمیم گرفتم به نشانه ی اعتراض کظم کامنت کنم تا دلخوری پیش نیاد :| دلایل هم وارد نیست :| تامام :|
pim.he
pim.he
٩٧/٠٦/٣١
٠
٠
اصلا از اسمتون معلومه که متولد ماه عقربین!! من هم آبانی ام و هم پاییزی... شاید باورتون نشه ولی تعصب هم دارم. من هم بدلیل مسائلی کظم جواب میکنم و چیزی نمیگم. :-/
پربازدیدتریـــن ها