عذاب معلمی - قسمت ششم
دل نوشته های یک معلم

عذاب معلمی - قسمت ششم

نویسنده : سلیمان حسنی
قسمت قبل را از اینجا بخوانید.
در روزهایی که سریال فرار از زندان  پخش می‌شد، درمدرسه دائم صحبت از سریال بود. یک روز زنگ تفریح رفتم به کلاس‌ها سر بزنم. روی یک میز برگه یادداشتی دیدم که رویش چند اسم ونقشهٔ حیاط مدرسه بود. از برگه عکس گرفتم و  آمدم دفتر. با معاون‌های مدرسه نقشه را بررسی کردیم و متوجه شدیم که فراری درکاراست. رفتم داخل کوچه و پشت دیوارمنتظر ماندم. سر ساعت مشخص شده یکی‌یکی از دیوار پریدند پائین! از مخفی‌گاه آمدم بیرون. همه خشکشان زد. سرها پائین وشرمنده. گفتم: «بریم داخل. مگر نگفتم دنبال توپ داخل کوچه، فقط یک نفر بره؟ نه این همه! اونم با اطلاع معلم. ورزش تعطیل! برید توی کلاس.»
ده دقیقه از کلاس نگذشته بود که همان چندنفر به دفتر آمدند و گفتند: «مقصر ماییم. بچه‌ها را بفرستید بروند ورزش.» گفتم که نمی‌شود و فقط  باید توی کلاس بمانند. دوباره آمدند و مسئله فرار را کامل توضیح دادند. گفتم چون حقیقت را گفته‌اند و به فکر دوستانشان بودند، بچه‌های کلاس به غیر از آن‌ها می‌توانند ورزش کنند. و آن‌ها هم تا اطلاع بعدی از ورزش محروم ‌هستند و چهار روز باید به بابای مدرسه کمک کنند. پذیرفتند و همان‌جا کار را شروع کردند. تا پایان سال خودشان هفته‌ای یک روز به سرایدار مدرسه  کمک می‌کردند. برای این کارشان هم در پایان سال جایزه گرفتند که فکر نکنند در مدرسه فقط تنبیه هست و از تشویق خبری نیست.
برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
نسیم پهلوان
نسیم پهلوان
٩٧/٠٧/١٢
١
٠
سلام..هم دم شما گرم هم دم بچه ها که بعدشم باز کمک کردن.. واقعا چقد فیلما رو بچه ها تاثیر داره -__- + البته سریال فرار از زندان مثبت 14 سال بود تا جایی که خاطرم هست !
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٧/٠٧/١٦
٠
٠
سلام:زنده باشید.بله برای۱۴+بودولی بچه ها والدین رامنع میکنند!!شادمان باشید
n_hasannejad
n_hasannejad
٩٧/٠٧/١٤
٠
٠
روش های تربیتی و آموزشی بسیار عالی دارید....چه تأثیری داره این فیلما رو بچه ها، من سریال فرار از زندان رو دیدم ولی راستش فکر فرار اصلاً به ذهنم خطور نکرده بود!!!!!!!!!!
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٧/٠٧/١٤
٠
٠
سلام متاسفانه بچه ها جنبه های منفی فیلمهارابیشتر دوست دارند وزودتر برداشت میکنند.عکسشم فرستادم نمیدونم چرا منتشرنشده شایدکیفیت خوبی نداشته‌.پیروزباشید
[دخــتر آبــــــان]
[دخــتر آبــــــان]
٩٧/٠٧/١٦
٠
٠
سلام :) یاد نقشه های فرار خودمون از مدرسه افتادم -_- چه خوبه که اگر تنبیهی هم میکنین ازون طرف به فکر تشویقشم هستین :) زنده باشید.
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٧/٠٧/١٧
٠
٠
سلام:تشویق وتنبیه اگرهمراه ومناسب نباشدنتیجه عکس میدهد.انشا.... بعدا اگرعمری بود چندنمونه راعرض میکنم.سپاسگزارم
Susan_mhd
Susan_mhd
٩٧/٠٧/١٧
٠
٠
چقدر جالب که انقدر نقشه شون خوب و کامل بود 😂😂 اگر کاغذ رو پیدا نمی کردید قطعا موفق می شدن !
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٧/٠٧/١٧
٠
٠
سلام نقشه که نقص نداشت فقط اشتباه کردن اونو روی میزجاگذاشته بودند!!!دلتون شاد
پربازدیدتریـــن ها