ژووون پل سارتر
ماشین نوشت افراد معروف

ژووون پل سارتر

نویسنده : محسن انصاری نژاد

در خیابان‌ها حتما با ماشین نوشت‌های مختلف روبرو شدید. شاید به این هم فکر کردید که اگر این دوستان فقط به پنجاه درصد این جملات زیبا، عمل می‌کردن الان سوییس باید جلوی ما لنگ می‌نداخت! البته در عین ناباوری بعضی وقت‌ها این جملات بیانگر شخصیت واقعی راننده است. از آنجا که افراد زیر جز این دسته حساب می‌شوند! می‌خواهیم برای آن‌ها ماشین نوشت مناسب با شخصیت‌شان پیشنهاد بدیم اینجوری: 

 

حسن روحانی

ماشین نوشت: صندوق تشویقات و تبریکات

باتوجه به روحیه نقدپذیری! رئیس جمهور و گوش شنوا داشتن نسبت به نقدهای دیگران، ایشان دیگر نیازی به شنیدن نقد در سفرها ندارد. به همین منظور جمله «صندوق تشویقات و تبریکات» همراه با یک صندوق را برای پشت ماشین وی پیشنهاد می‌دهیم تا دیگر نیاز نباشد مردم به بالای تیل برق و پشت بام بروند و اذیت شوند. بلکه خیلی راحت از همان پایین نامه فدایت شوم را بندازند در صندوق و بروند پی کارشان. 

 

ترامپ

ماشین نوشت: انسان محکوم به آزادی است. ژووون پل سارتر

آنچه مسلم است ترامپ مانند بعضی از رانندگان هیچ اعتقادی به قانون ندارد و سرعت بالا، مالوندن و زیر کردن دیگران را جز حقوق اولیه خود می‌داند. غلط املایی موجود در کلمه «ژان» به دو علت انتخاب شده است. یک: چون او در پشت فرمان افراد زیادی را با کلمه «ژووون» مورد خطاب قرار می‌دهد. دو: کلا درحال پیاده روی هم افراد زیادی را با کلمه «ژووون» مورد خطاب قرار می‌دهد! حالا شما بگید با این روحیات تخیلی ایشان جمله ای بهتر از این سراغ دارید. 

 

محمدعلی نجفی

ماشین نوشت: سیگار کفاف نمی‌دهد رفیق... دوسیب بارکن، خاطرات سنگین است. 

او که بزرگ‌ترین خدمتش در زمان شهرداری تکاندن برف های درختان بود بعد از این دوران به خانه‌نشینی روی آورده و در منزل به کشیدن دوسیب و مرور خاطرات مشغول است. نجفی که پدر استعفای ایران لقب گرفته است به حق مناسب‌ترین جمله در وصف حال و احوال او با توجه به علاقه شدیدش به قلیان همین جمله است جان خودم.

 

سعید جلیلی

ماشین نوشت: مکن فکر آرایش و رنگ را... بکن فکر آن منزل تنگ را. 

به سعید جلیلی بیشتر می‌خورد معلم دینی مدرسه باشد تا سیاستمدار! مخصوصا آن دسته از معلمانی که هر چه در کلاس سروصدا می‌کردیم عین خیالش نبود و تنها با خواندن کتاب «بیشعوری!» در پی تنبیه ما بود. طبق تحقیقات به عمل آمده در اکثر جلسات وی با خانم اشتون، ایشان همیشه جمله «مکن فکر آرایش و رنگ را... بکن فکر آن منزل تنگ را!» تذکر می‌داده است و از دلایل اصلی محجبه شدن خانم اشتون تذکرات آقای جلیلی بوده است.

 

علی کریمی

ماشین نوشت: عاقبت فرار از مدرسه. «کوروش کبیر»

برخلاف دید عموم جامعه که درس خواندن باعث یک چیزی شدن آدم می‌شود می‌توان علی کریمی را نمونه مثال نقض این تفکر دانست! زیرا او با نداشتن تحصیلات عالیه، دارای محبوبیت و مال فراوانی است. او به تازگی لیدر کمپین کالا نخریم شده است که به او پیشنهاد می‌کنیم جمله ما را در پشت خودروی چندصد میلیونی‌اش بنویسد تا خار چشمی باشد برای نخبگان بیکار این مرز وبوم. 

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
s_bagherzadeh
s_bagherzadeh
٩٧/٠٥/٢٣
١
٠
قشنگ بود.از قسمت ترامپ خوشم آمد از قسمت آقای جلیلی نه.یکم یجوری بود.موفق باشید
محسن انصاری نژاد
محسن انصاری نژاد
٩٧/٠٥/٢٥
٠
٠
ممنون. گفتیم هم یه سوزنی بخورن :))
بوریسونا پوگاچوا
بوریسونا پوگاچوا
٩٧/٠٥/٢٣
١
٠
دوران نوجوانی در همین راستا هی یه جمله ای می گفتم آخرش می گفتم« کنفسیوس گفت!» :))))))_ نجفی رو برنتابیدم حقیقتا بی انصافی بود:| البته خب طبیعیه که نظر خودتون رو نمود بدین تو نوشتتون:))
محسن انصاری نژاد
محسن انصاری نژاد
٩٧/٠٥/٢٥
١
٠
نجفی جای کار زیاد داره. کنفسیوس :))
SHAHRAM-BAZLI
SHAHRAM-BAZLI
٩٧/٠٥/٢٤
٢
٠
سلام ....خیلی ام عالی ‌......‌سوژه ی جالبی بود ....سپاس
محسن انصاری نژاد
محسن انصاری نژاد
٩٧/٠٥/٢٥
٠
٠
سلام. ممنون. لطف دارین :)
n_hasannejad
n_hasannejad
٩٧/٠٥/٢٧
١
٠
محمد علی نجفی و علی کریمی:عالی، سعید جلیلی:خوب، ترامپ:نَه دوست، روحانی: ضعیف :))
محسن انصاری نژاد
محسن انصاری نژاد
٩٧/٠٥/٢٨
٠
٠
ممنون از نظرتون :)
پربازدیدتریـــن ها