Notice: Memcache::pconnect(): Server localhost (tcp 11211) failed with: Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::pconnect(): Can't connect to localhost:11211, Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 72 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 75 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 95 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 98 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 33 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 36 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 49 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 52 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 65 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 68 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 36 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 39 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 45 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 48 جیم - حال خوب با آدم ها www.jeem.ir
حال خوب با آدم ها
انسان موجودی اجتماعی ست

حال خوب با آدم ها

نویسنده : سارا جعفری

چند روز پیش امتحانی را پشت سر گذاشتم که البته چندان هم امتحان دشواری نبود. بعد از امتحان تصمیم گرفتم سری به گروه بچه‌های کلاس در تلگرام بزنم تا ببینم امتحان را چه کرده‌اند. پیام یکی از بچه‌ها جالب بود. نوشته بود "بعد از امتحان دست خودمو گرفتم و بردم رستوران تا خستگی‌ام در بره". راستش اول جمله جالبی به نظرم آمد. اینکه یک نفر خودش به فکر خودش باشد و منتظر دیگران ننشیند. اما خوب که به جمله‌اش فکر کردم فهمیدم پشت این جمله ساده خیلی چیزها پنهان است، تنهایی، ضربه خوردن از آدم‌ها و گول زدن خود. 

کتاب‌های روان شناسی زیادی خوانده‌ام و خیلی‌هایشان می‌گویند"انسان باید شادی را در خود جستجو کند و نباید شادی‌اش را از دیگران طلب کند". درست! قبول دارم. اما ما انسان‌ها، هر چقدر قوی و هر چقدر مستقل و هر چقدر موفق، گاهی اوقات به کسی نیاز داریم که با او حرف بزنیم. حتی شده غریبه‌ای در اتوبوس که به بهانه‌هایی مثل گرمی هوا و پرسیدن آدرس و... با او هم صحبت می‌شویم. همه ما نیاز به کسی برای درد و دل داریم. حتی اگر شده انسانی مجازی که فرسنگ‌ها دورتر از ما است و حتی نمی‌دانیم شکل و قیافه‌اش چه طوری است! 

دلم می‌خواهد از این به بعد توی هر کتاب روان شناسی جمله‌ای با مضمون "شادی را باید در خود جستجو کرد و نباید به دیگران وابسته بود" یا جملاتی از این دست به چشمم خورد جلویش با خودکار بنویسم "البته انسان موجودی اجتماعی است و به هم صحبتی و هم‌نشینی با انسان‌های دیگر، خواه غریبه، خواه آشنا نیاز دارد و باید تعادل را در تمام زمینه‌های زندگی رعایت نمود".

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
بانوی غم(A_B)
بانوی غم(A_B)
٩٧/٠٥/٠٧
١
٠
احسنت:))
sara_j
sara_j
٩٧/٠٥/٠٧
٠
٠
ممنون عزیزم
b_noori
b_noori
٩٧/٠٥/٠٧
١
٠
بعضی وقتا تنهایی آدمو مجبور میکنه که خودشو گول بزنه تا بتونه راحت تر تحمل کنه این حفره تنهایی رو :( خیلی خوب بود، موفق باشید:))
sara_j
sara_j
٩٧/٠٥/٠٧
٢
٠
بله متاسفانه امان از تنهایی .... سپاس از توجه تون
SHAHRAM-BAZLI
SHAHRAM-BAZLI
٩٧/٠٥/٠٧
٣
٠
سلام ....هر انسانی برای وارد شدن به اجتماع و شاد. زیستن باید واژه ای بنام تنهایی. را پشت سر گذاشته باشد ..حال آنکه آدمیت و جامعه ی بشریت نیاز به هم صحبت .هم کلام دارد تا روح خودش را بزرگ نماید ..همه ی ما دیدیم آدمهایی که در انزوا هستن و وقتی دلیل به انزوا رفتنو ازشون میپرسم میگویند تنهایی...در حالی که در انزوا بودن با تنهایی .تفاوت بسیاری دارد..چرا که تنها بودن با تنها زندگی کردن و تنها بودن و به تن ها ترجیح دادن تفاوت هایی زیادی دارد ..وما اگر هر کدام و هر یک از این موارد رو اگه یک شخصیت قلمداد کنیم.میبینیم که چه اجتماع مریضی داریم .دلیلش هم گم بودن افراد در کنار خودشان میباشد. ‌چیزی که شما بخوبی در این یادداشت بهش اشاره کرده بودین . پی نوشت ...شاد بودن و شاد زیستن نیاز به دلیل خاصی ندارد .گاها درون انسانها آنچنان عمیق و بی انتهاست که فراموش میکنند .خندیدن و شاد بودن را . به اجتماع رفتن و از همه مهمتر کنار هم بودن را . پ ن اول ...ای کاش روزی همه با هم به خوبی و خوشی سخن بگوییم و هر انچه که مارا از هم بودن جدا میکند را فراموش کنیم ... پ ن دوم ...زندگی گذر لحظه هاست .در لحظه شاد بودن را با در لحظه زندگی کردن را اولویت زندکی خودمان قرار دهیم ...با تشکر و سپاس فراوان ..
sara_j
sara_j
٩٧/٠٥/٠٩
٠
١
سپاس از توجه شما
محسن انصاری نژاد
محسن انصاری نژاد
٩٧/٠٥/٠٨
١
٠
انسان برای شاد بودن نیاز به دل خوش داره. یکی با اجتماع این خوشی رو بدست میاره یکی هم با تنهایی یکی هم با... . ولی به نظرم شادی واقعی از وجود خود آدم میاد. یعنی پیش زمینه شادی باید در وجود آدم باشه اون راضی بودن از اون لحظه خود و بعد با یه هم صحبتی و قرار گرفتن در جمع اون خوشحالی بیشتر بروز داده میشه.
sara_j
sara_j
٩٧/٠٥/٠٩
٠
٠
بله درسته
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٧/٠٥/١٠
١
٠
سااااارا باریکلا ننننه باریکککلا. یک چیزایی تو خودت داری بیشتر از یک چیزایی هم هم 😊😊
sara_j
sara_j
٩٧/٠٥/١٠
٠
٠
اختیار داری درس پس میدیم رفیق جان
[دخــتر آبــــــان]
[دخــتر آبــــــان]
٩٧/٠٥/١٠
١
٠
اول یادداشت خیلی یهویی رفتم به روز کنکور :) بین دوتا کنکوری که داشتم ( ریاضی و هنر) با یک دوست فوق العاده عزیز و مهربون رفتیم رستوران :) خستگی کنکور اولی حسابی در رف :))) داشتم به این فکر میکردم اگر نبود هیچ وقت تنهایی این کار رو نمیکردم :) ینی تنها تنها خیلی چیزا نه حال میده نه میتونی. ینی من که نمیتونم خودم شاد باشم :) . خوب بود ساراجان :)
sara_j
sara_j
٩٧/٠٥/١٢
٠
٠
آره واقعا آدم نیاز به دوست داره این یک نیازه طبیعیه. ممنون عزیزم