صف ساندویچ در نمایشگاه کتاب
طبیعی ترین تصویر دنیا

صف ساندویچ در نمایشگاه کتاب

نویسنده : صدیقه حسینی

مردم همیشه از صف طولانی ساندویچی‌ها در نمایشگاه کتاب جوک می‌سازند و به نظرشان خیلی مضحک است که آدم‌ها برای کتاب به نمایشگاه می‌روند اما سر از صف سیب زمینی سرخ کرده درمی‌آورند.

من اما بارها این را تجربه کرده‌ام که با شکم گرسنه نمی‌توانم به کتاب یا فیلم یا هرچیز روحی دیگری فکر کنم. غذا خوردن پیش نیاز پرداختن به نیازهای روحی‌ست، این است که نمایشگاه کتاب برای من نماد کوچکی‌ست از جامعه خودمان!

ما درست در ابتدایی‌ترین سطح هرم مازلو ایستاده‌ایم بنابراین نمی‌شود انتظار داشت که دغدغه‌مان برطرف کردن نیاز به کتاب خواندن باشد. درست مثل این است که شما برای گرسنگان افریقا کارتن کارتن کتاب بفرستید .مثل این است که وقتی زلزله آمده و شهری را ویران کرده به مردم گرسنه و زخم دیده بگویید: خب کتاب بخوان. 

اتفاقا طنز ماجرا این جاست که در چنین وضعیتی به جای این که آدم‌ها را در حال غذا خوردن ببینی، کتاب به دست ببینی... اگر نه صف‌های طولانی ساندویچی‌ها در نمیاشگاه کتاب طبیعی ترین تصویر دنیاست و محض رضای خدا یک نکته طنز هم ندارد. می‌دانید؟

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
بانوی غم(A_B)
بانوی غم(A_B)
٩٧/٠٥/١٧
٠
٠
اره میدانیم:)
SHAHRAM-BAZLI
SHAHRAM-BAZLI
٩٧/٠٥/١٧
٣
٠
خیلی عالی و زیبا بود ..چند سال پیش یه سفر چند روزه به باکو‌ رفته بودیم ..و سر از یک نمایشگاه کتاب در آوردیم که چندین و‌چند ناشر از تهران و ارومیه و تبریز هم اونجا بودن ...ما به اقتضای زمان .صبح رفتیم و از فضای رمانتیک و واقعا آرام اونجا لذت میبردیم و مردم هم بجز کتاب و کتاب خوانی وخرید به چیز دیگه ای فکر نمیکردند ...اما چند ماه پیش موقع نمایشگاه کتاب تهران .همه چیز خلاصه میشد به .انواع فلافل های .لبنانی .اهوازی بندری وووووووو.و......بنظرتون قابل تامل نیست ...‌
محسن انصاری نژاد
محسن انصاری نژاد
٩٧/٠٥/١٧
٠
٠
ارتباط شکم، مازلو و کتاب رو متوجه نشدم.
زیبا_ح
زیبا_ح
٩٧/٠٥/١٨
٢
٠
به نظرم مقایسه نمایشگاه کتاب با یه منطقه زلزله زده یا جامعه گرسنگان آفریقایی قیاس مع الفارقه، وقتی کسی میره نمایشگاه کتاب حداقلش اینه که تاحدودی دغدغه ای فراتر از نیازهای اولیه زندگی داره و این یعنی یه خرده بالاتر از سطح اولیه هرم مازلو!😉 اینکه جامعه ما اکثرا در پایین ترین سطح هرم قرار داره صد در صد به خاطر فقر و دغدغه های اقتصادی نیست خیلیش هم به خاطر عدم آگاهیه.
مهین
مهین
٩٧/٠٥/٢٠
١
٠
نیاز به غذا یه نیاز روزمره است. هر جای هرم مازلو که باشید هر روز باید غذا بخورید. رسیدن به مراتب بالا جلوی گرسنگی رو نمیگیره. ولی صف طولانی ساندویچ در نمایشگاه کتاب شاید به این بستگی داشته باشه که خیلی از بازدیدکننده ها از شهرهایی بجز تهران میان و نمی تونن از صبح با خودشون خوراک بیارن. یا اینکه راهشون دوره و قراره ساعتها در نمایشگاه دور بزنن نمیخوان وسایلشون رو سنگین کنند.
پربازدیدتریـــن ها