مزایای شب امتحانی بودن
چون به ایام امتحان رسیدی...

مزایای شب امتحانی بودن

نویسنده : صدیقه حسینی
من آدمِ در طول ترم درس بخوانی نبوده‌ام، چون همیشه طول ترم زیاد بود و جان می‌داد برای یادگیری چیزهایی که دوست‌تر داشتم. خوب یادم هست وقتی بچه‌ها با شعار «درس هر روز را همان روز بخوان» پیش می‌رفتند، من و دوستم استارت خواندن یک کتاب داستان ششصد صفحه‌ای را می‌زدیم و هر روز به خاطرش می‌رفتیم کتابخانه، می‌خواندیم و درباره‌اش حرف می‌زدیم و من گاهی تا می‌توانستم یادداشت برمی‌داشتم.
طول ترم وقت این بود که بروی کنار دریا راه بروی و سنگ و صدف جمع کنی و چشم بدوزی به موج‌ها! طول ترم وقت نوشتن یک داستان تازه بود. می‌دانید؟ من آدمِ شب‌های امتحان بودم. شب‌های طولانی قبل از امتحان که برای خواندن یک جزوه‌ی مثلا صد صفحه‌ای کافی بود. فشرده‌خوانی و پرکاری و لذت یادگیری چیزهای تازه و آن فرجه‌های جذاب غلت زدن لابه‌لای کتاب‌های درسی و پشت کردن به آن‌ها که می‌گفتند: «حالا وقت یادگیری نیست، حفظ کن!:» که برای من آخرین ثانیه‌ی باقی‌مانده به امتحان هم وقت یادگیری بود.
حالا دلم برای آن روزها تنگ شده، این است که کتاب‌های درسی تازه را چیده‌ام جلویم و برای تمام کردنشان وقت تعیین کرده‌ام، پیش به سوی یک شب امتحان ساختگی و جذاب!
برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
P_Mohammadzadeh
P_Mohammadzadeh
٩٧/١٠/٢٣
٠
٠
شب امتحان خیلی سخته ؛امشبم یکی از اون شب ها برای منه واصلا تکرارش خوب نیست :(
s_mostafa_b
s_mostafa_b
٩٧/١٠/٢٥
٠
٠
احسنت :)
[دخــتر آبــــــان]
[دخــتر آبــــــان]
٩٧/١٠/٣٠
٠
٠
چه شبایی که اصلا نخوابیدم و به خودم قول میدادم که دیگه چنین شبی رو تکرار نمیکنم ولی باز شب بعدشم همین قضیه بود :) هیچوقتم درست نشدم و خوشحالم که الان برادرم داره راهمو ادامه میده :) -__-
پربازدیدتریـــن ها