رویاهای خطرناک
تتمۀ یک لیست بلند

رویاهای خطرناک

نویسنده : صدیقه حسینی
از تمام رویاهای نوجوانی‌ام  فقط یکی‌شان توانسته جان سالم به در ببرد. بقیه یا برآورده نشده‌اند یا از چشمم افتاده‌اند، اما این یکی هنوز جان دارد. آن هم این است که دوست دارم توی تاریکی شب صدای سازدهنی بیاید. بعد بلند شوم برم پشت پنجره و دنبال صدا بگردم و بالاخره صاحب صدا را پیدا کنم که پشت به من ایستاده و توی حال خودش است و دارد ساز می‌زند. آن هم نه گیتار و این سازهای پابلیک لوس! سازدهنی خیلی ساز خصوصی و رمانتیکی‌ست و این از معدود تصویرهای رمانتیک ذهن من است که منطق‌ام از پس نابود کردنش برنیامده و راستش را بخواهید این نوع رویاها خطرناکند. یک وقت آدم به خودش می‌آید می‌بیند عاشق یک هیولای بی‌شاخ و دم شده که بلد است سازدهنی بزند، حتی زیر باران، حتی‌تر توی شب و پشت پنجره و این داستان‌ها!
می‌دانید؟ گاهی آدم مجبور می‌شود چاقو بردارد رویایش را اسماعیل‌وار قربانی کند. یا حداقل ادای قربانی کردن را دربیاورد شاید ورق برگردد. هوم؟
برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
notareal
notareal
٩٧/٠٧/٢٦
٠
٠
ُ ارواح ُ برای که می نوازند./// پاییزتان زنگ واره، هول، برگ خیزان باد. دهانی که ساز به آواز آرد را شاید به سری پیوندش نیست. به آوای ساز گوش داده؛ نوازنده، گرچه، شایدکه از میانِ مردگان، که ُ هالویین ُ برماست./// هوش از دیوانگی، زندگی از مرگ، پلشتی از نیکی را تارِ مویی از هم کند جدا؛ آهسته گام بردارید، وحشت برسرِ هر کوی و برزنی چشم به راه ست.// این چنین بود باورِ آدمیان سده های میانه اروپا. ُ ارواح ُ نیک نگاه بان، وان دگر ُ ارواح ُ پلشت در پی نابودی مان - با آواز ساز نبرد گردد آغاز.// در ۳۱ اکتبر، مرده گان - از نیک تا زشت - زمین زنده گان، سرای خود کرده، از ایوار*۱ تا دل تاریکی شب درمیان ما آیند. شگفتا که روز پسین روز فرجاوندان*۲ ست.// نویسنده گرامی، این خش و خشِ برگ نیست به زیرپا دارید، بل، فریادِ هفت هزار سالگان./// ۱: غروب(گاهان)؛ ۲: قدیسین.
محمدرضا مهدیزاده
محمدرضا مهدیزاده
٩٧/٠٧/٢٨
٠
٠
متوجه ام که چی میگین ، در هر صورت زندگی همین هس ! و اینکه یادداشت خوبی هم بود ، فقط اینکه به نظرم افعال و کلمات یه خرده با هم نمیخوندن ، انگار کلمات تون صمیمی تر بود و با افعال هم خوانی نداشت ، شاید هم صرفاً من اینطوری حس کردم و اینطوری نباشه ! موفق باشید