گردشگری نه به معنای گردشگری
یک پیشنهاد دوستانه

گردشگری نه به معنای گردشگری

نویسنده : صدیقه حسینی

من هنوز هم توی رشت گم می‌شوم. گم شدن‌های پی‌درپی و تقلا برای پیدا شدن از جالب‌ترین کارهای دنیاست، مگر این که هوا گرم و پدر دربیار باشد. اگر نه همه چیز برای یک تجربه هیجان انگیز آماده است و به نظر من آدم باید تا می‌تواند نگذارد شهر خودش را لو بدهد، آدم نباید شهر را مثل کف دستش بلد باشد و اصلا چه معنی می‌دهد آدم کف دستش را بلد باشد؟!

یاد گرفتن یکی دو تا خیابان کافی‌ست، بقیه خیابان‌ها باید هربار و با فاصله طولانی کشف شوند.آدم نباید بگذارد همه چیز لو برود، بعضی مسیرها را باید نگه داشت برای روز مبادا، برای آن وقت‌ها که نیاز دارید جایی رها شوید و خودتان راه خانه را پیدا کنید و البته بگذارید برایتان بگویم که این خودش یک نوع گردشگری‌ست و به قول آن دوست عزیزمان، گردشگری از خود ما شروع می‌شود، از خانه ما شروع می‌شود. و از آن جا که اساتید در جای دیگر می‌فرمایند «شهر ما خانه ما» می‌توان این طور نتیجه‌گیری کرد که اساسا گردشگری از شهر ما شروع می‌شود. بنابراین گم شوید قبل از این که گم‌تان کنند.

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
YaseenNateghi
YaseenNateghi
٩٧/٠٧/١٢
٠
٠
من تا شونزده هفده سالگی فقط شعاع پونصد متری خونه مون رو بلد بودم. مدرسه ده دوازده تا کوچه فاصله داشت و جز اون، نیاز نبود جایی رو بلد باشم. دورترین مسیری که می رفتم، فاصلۀ خونه خودمون تا خونۀ مادربزرگ مادری بود که با یه خط اتوبوس، 5 دقیقه ای سر و تهش جمع میشد! از سال دوم دبیرستان فهمیدم کدوم خط ها مقصدشون کجاست. توی همین سه چهار سال هم اندازۀ کلّ عمرم گم شدم و گردشگری کردم! احتمالا حالا حالا هم باید گردشگری کنم.
sinavahedi
sinavahedi
٩٧/٠٧/١٤
٠
٠
خیلی خوب بود! حس گشتن در شهر، بلد بودن نقطه به نقطه و فهمیدن مسیرهای مختلف بدون شک از جذابیت های زندگیمه! مشهد و رشت هم ندارد، می شود زیبایی هر شهر را در کوچه و پس کوچه ها یافت...
s_mostafa_b
s_mostafa_b
٩٧/٠٧/١٤
٠
٠
اینکه یه دفعه می‌رسی به یه کوچه یا خیابونی که آشناست خیلی حس خوبیه :)
[دخــتر آبــــــان]
[دخــتر آبــــــان]
٩٧/٠٧/١٦
٠
٠
اسکار بیشترین گم شدن تعلق میگیره به من :)) ینی مسیری رو که یک ماهه دارم با ماشین صبح و ظهر می رفتم رو چند روز پیش ازم پرسیدن و هنوز بلد نبودم -_- البته این هم که اصلا برام مهم نیست و توجه نمیکنم خیلی تاثیرگذاره در روند یادگیریم :)) ولی من دقیقا از هموناییم که جاهایی از شهر رو بلدم که قبلا خونمون اونجا بوده :) بقیه هم به کارم نیومده که برم یاد بگیرمشون :)
پربازدیدتریـــن ها