ساعت مچی
رنگ آبی کبود

ساعت مچی

نویسنده : Mostafa_h

یک خط پهن. یک خط پهن بلند. انتهای اولش، در هم تنیده به دور حلقه‌ای فلزی. حلقه‌ی فلزی، چسبیده به بالا. انتهای دوم خط، پایین می‌آید، پایین می‌آید و سپس، قوسی زیبا برمی‌دارد. آه، اما قوسش را ادامه می‌دهد. حال، تقریبا به شکل یک قطره‌ی شبنم در حال ریزش از برگ، یا یک قطره‌ی اشک در آمده. نگاه کنید! خط، دومرتبه به خودش رسید! اما چه شکل عجیبی پیدا کرده! شبیه به پاندولی ست که به جای گلوله، حلقه‌ای دارد. اما این حلقه‌ی توخالی، به اندازه‌ی کافی قشنگ نیست. چه چیزی آن را کامل می... آری، همین! مشتی از خاطرات، مادیات و روحیات، افکار و خواب‌ها و اوهام، همگی جمع شده در یک کره‌ی کوچک. اکنون این کره‌ی کوچک همچون سیاره‌ی مشتری، برای خودش کمربندی پیدا کرده. (یا شاید هم این خط پهن است که مزین به سال‌های یک مشت خاک، گردیده؟) باری، یک تکان. انقباض قطره‌ی اشک - یا شبنم. کمی لرزش. رنگ آبی کبود، نه به رنگ آسمان، که به رنگ بازگشت.  

آنچه اکنون داریم، یک خط پهن است که از بالا می‌آید، حلقه‌ای می‌سازد و چون به پایین می‌سُرد، عناصر تشکیل دهنده‌ی دیگری نیز به آن اضافه می‌گردند. اما به هر حال، هندسه‌ی تک بعدی‌اش شبیه به یک ساعت مچی باز است. همین. 

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
بوریسونا پوگاچوا
بوریسونا پوگاچوا
٩٧/٠٤/١١
١
٠
یکم گنگ بود درست متوجه منظور مطلب نشدم
دختر آبان
دختر آبان
٩٧/٠٤/١١
١
٠
منم نفهمیدم :دی به ساعت ربط داش اصن؟ :دی
Ali_emadi
Ali_emadi
٩٧/٠٤/١١
١
٠
خیلی نامفهموم بود، حدس زدم درمورد چشمه، درسته؟... و ساعت کجای این داستانه؟
زینب اسکندری
زینب اسکندری
٩٧/٠٤/١١
١
٠
من توی ابهامِ مبهمم الان :/
نسیم پهلوان
نسیم پهلوان
٩٧/٠٤/١٢
٠
٠
فک کنم منظورتون اینه که ساعت مد نظرتون چیزی جز همونی که در متن گفته شده نیست اما خاطراتی که باهاش هست با ارزشش میکنه...هوووم؟
من34
من34
٩٧/٠٤/١٣
٠
٠
خیلی تلخ تر از چیزی بود که در سطح نشون می ده... اینشو فهمیدم
پربازدیدتریـــن ها