Notice: Memcache::pconnect(): Server localhost (tcp 11211) failed with: Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::pconnect(): Can't connect to localhost:11211, Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 72 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 75 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 95 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 98 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 33 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 36 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 49 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 52 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 65 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 68 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 36 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 39 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 45 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 48 جیم - دال مثل دلال! www.jeem.ir

رویای ره صد ساله را به یک شب پیمودن گاهی کار دست آدم می‌دهد. اردیبهشت ماه امسال بود که روزنامه‌های ورزشی و مجلات و سایت‌ها خبر آزار جنسی 14 نوجوان اصفهانی توسط یک دلال فوتبال و فیلم‌برداری از آنان را منتشر کردند. نوجوان هایی که خانواده‌هایشان با پرداخت حداقل سه میلیون تومان و به امید وعده و وعیدهای این شیاد آن‌ها را راهی خوابگاهی در تهران کردند تا روزی سر از تیم‌های بزرگ در بیاورند یا خدا را چه دیدی لژیونر شوند!

بحث تیم‌های پایه و مدارس فوتبال که جدی گرفته نشود ، آخرش می‌شود همین. این‌که عده‌ای سودجو در این فوتبال بی‌دروپیکر که رقم‌های میلیونی و اخیرا میلیاردی در آن جابه‌جا می‌شود، به دنبال کار و کاسبی برای خودشان می‌گردند. با نزدیک شدن به مدیران باشگاه‌ها و جلب اعتماد آن‌ها کارشان را راه می‌اندازند و یا بازیکن قالب می‌کنند یا مربی یا بالعکس باعث جدایی آن‌ها می‌شوند. حتی می‌گویند سکوها هم در مشت این‌هاست! لقب می‌دهند و تشویق می‌کنند یا برعکس اگر کسی با آن‌ها همکاری نکند روی سکوها احوال خاله و عمه و خلاصه اجداد بازیکن را می‌پرسند و کاری می‌کنند، که آرزو کند ای کاش می‌رفت دنبال درس و مشق و سر از این فوتبال در نمی‌آورد.

این وسط بیچاره آن‌ها که می‌خواهند در این فوتبال پاک بمانند و با عرق جبین به جایی برسند . آن وقت یکی از راه می‌رسد که تنها با دادن بیست درصد از قراردادش با فلان تیم به یک دلال، تبدیل به یک ستاره می‌شود و هم روی سکو هوایش را دارند، هم چپ و راست می‌آیند(!) سراغش تا مصاحبه بگیرند و عکسش می‌آید روی جلد مجلات، آن هم با کلی ‌به‌به و چه‌چه. البته ماه همیشه پشت ابر نمی‌ماند. درست مثل همین مربیان خارجکی که یکهو سروکله‌شان پیدا می‌شود و چندی بعد اخراج می‌شوند و مبلغ قراردادشان را می‌گیرند و می‌روند و ما همچنان می‌مانیم که او که بود؟ از کجا آمد؟ مربی بود؟ نبود؟ بین این همه مربی چرا یک‌باره با او قرارداد بستند و اصلا از کدام لپ‌لپ پیدایش کردند؟

همه کشورها برای پیشرفت فوتبالشان از پایه و اساس شروع به تغییر و تحول می‌کنند و ما راه می‌افتیم دنبال فلان فوتبالیست یا مربی خارجکی که چند قرن پیش برای خودش کسی بوده و توقع داریم اجی‌مجی کند و همه چیز گلستان شود! فوتبال‌مان برسد به بهترین جای ممکن و جام جهانی و ... دیگر کسی این وسط کاری به اهمیت مدارس فوتبال و مربیان و مالکان آن‌ها ندارد. کاری ندارد که این همه مدرسه فوتبال واقعا مدرسه فوتبال‌اند یا جایی برای سرکار گذاشتن علاقه‌مندان و خانوادهای‌شان و پول به جیب زدن مالکانشان. چند سال پیش در یکی از این مدارس ثبت نام کردم و جای‌تان خالی تا یک ماه، هرجلسه تمرین ضربه زدن به توپ داشتیم! همین‌طور توپ را قل بدهیم به نفر جلو و او برگرداند به سمت ما! انگار مربی کار بلدمان از فوتبال و کار تیمی و تمرین فقط همین را می‌دانست! این شد که قیدش را زدم.
همین کارها را می‌کنیم که دلالیسم می‌شود یک جریان در فوتبال و آن‌قدر قد می‌کشد و بزرگ می‌شود که نمی‌توانیم جلویش را بگیریم . خداوند سیاستی برای اداره و سروسامان دادن این اوضاع به مسئولان دهد و به ما هواداران صبر عیوب!

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
shiezadeh
shiezadeh
٩١/١٢/٠٧
١
٠
آقای اخوان چه سرعت عملی .... با تشکر از ادمین خوبم!!
faryad.taze2
faryad.taze2
٩١/١٢/٠٨
٠
٠
خواهش می شه. لطف ادمین عزیزه که ما را رو سفید می کند :-)
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩١/١٢/٠٧
١
٠
واقعا همون خط اولو خوندم موندم چی بگم!
shiezadeh
shiezadeh
٩١/١٢/٠٧
٠
٠
حق دارین ...
s.a
s.a
٩١/١٢/٠٧
١
٠
:|
علیرضا
علیرضا
٩١/١٢/٠٧
١
٠
دلالی، واسطه گری و سودجویی ریشه اقتصاد این مملکت را خشک می کند اگر همینطور ادامه داشته باشد... .دیگه فوتبال که جای خود داره!ممنون تلنگر خوبی بود ولی کو گوش شنوا!
shiezadeh
shiezadeh
٩١/١٢/٠٧
٠
٠
حق با شماس ، فقط فوتبالمون درگیر این جریانات نیس ... متاسفانه! خاهش
faryad.taze2
faryad.taze2
٩١/١٢/٠٨
٠
٠
باهات به شدت موافقم علیرضا...
Eli-soltani
Eli-soltani
٩١/١٢/٠٧
١
٠
هعییییییییییییی ... !!!
shiezadeh
shiezadeh
٩١/١٢/٠٧
٠
٠
:(
PAEEZ
PAEEZ
٩١/١٢/٠٧
١
٠
دلالی فقط تو فوتبال نیست!همه جا شایع شده!مرسی دریا:)
shiezadeh
shiezadeh
٩١/١٢/٠٧
٠
٠
قابلی نداش!!
imanhkt
imanhkt
٩١/١٢/٠٧
١
٠
لامصب یه شب از فوتبال ننویسه خوابش نمیبره ... ! چطوری پرسپولیسی ...
shiezadeh
shiezadeh
٩١/١٢/٠٧
٠
٠
خوبم!! :))))
taba_sa
taba_sa
٩١/١٢/٠٧
٠
٠
:| :(((((
taba_sa
taba_sa
٩١/١٢/٠٧
١
٠
خب چی میشه گفت؟!!!!
shiezadeh
shiezadeh
٩١/١٢/٠٧
١
٠
گفتنی ها خیلی تکرار شده منتها یه عده باید گوش بدن ک ....
اسمانه
اسمانه
٩١/١٢/٠٧
١
٠
چه جوریه هنوز سر کله دبیر ورزشی جیم اینجا پیدا نشده...حقیقت تلخ است ..از قدیم گفته اند و راست گفته اند...راستی زیر اب عادل هم دارد کم کم زده می شود..نداهایش می اید..
faryad.taze2
faryad.taze2
٩١/١٢/٠٨
٠
٠
با سلام... با اجازه سر و کله ما پیدا شد. :-) البته در مورد عادل باید بگم عمرا نمی تونن زیر آبش رو بزنن. مطمئن باش... :-)
shiezadeh
shiezadeh
٩١/١٢/٠٨
٠
٠
به اون بیچاره چیکار دارن!!!
faryad.taze2
faryad.taze2
٩١/١٢/٠٨
٠
٠
هیچی نگران نباشین. تاریخ نشون داده تو این 13، 14 سال خیلی ها سعی کردن زیر آب عادل رو بزنن ولی موفق نشدن. فکر کنم ماجرا بدتری از ماجرای سازمان تربیت بدنی و شکایتش از 90 تا به حال نبوده که اونجا هم عادل برنده بود :-)
sahar.s
sahar.s
٩١/١٢/٠٧
٠
٠
............ :|
سهره
سهره
٩٢/٠٣/٠٧
٠
٠
ممنون
blue girl
blue girl
٩٢/٠٥/٠٦
٠
٠
مرسی