رانت بازی
کسی به فکر ما نیست

رانت بازی

نویسنده : دانیال

انگار قرار نیست کسی تو جامعه ما فکر کنه‌! همه چی شده رانت بازی. چرا صدای کسی در نمیاد؟ اونوقت هم که صدا درمیاد اونم یک رانت والا مرد باش اونی که می‌فهمی رو بگو دیگه. ببین چه بساطی درست شده توی جامعه؟ بعضی‌ها به اسم اسلام هر خلافی که دوست دارن رو انجام میدن. هر کی هم که به مخالفت از اون‌ها صدایش درمیاد به بی‌دینی، کم سوادی، بی‌سوادی و بی‌کفایتی متهم میشه. چقدر از این حرف‌ها زدن آقایون به حساب مسئول توی مملکت، چه تو دوره‌های قبل چه توی دوره فعلی. الان هر کی به قدرت می‌رسه یک پنبه می‌کنه توی گوشش بعد دیگه نمی‌شنوه! این که نشد، باید پنبه‌ رو دربیاریم از گوشمون. باید نظر مخالفمون رو بشنویم. استدلالش رو بشنویم با استدلال حرف بزنیم‌، منطق رو قبول کنیم. اگه اشتباه کرده بودیم بپذیریم! 

اما اصلا اینجوری نیست‌، هیچ قسمت این شهر و کشوری که توش زندگی می‌کنیم اینجوری نیست‌. رسیدن به یک جایگاه به یک قدرت‌، هوش از سرشون می‌بره. فکر میکنن چون انتخاب شدن اون هم نه با نظر همه مردم، اون هم نه با صلاحیت، اونوقت هر چی که فکر کنند و بگویند و عمل کنند بهترین هست. نه آقا صبر کن! اشتباه داری میری... 

کاش الان توی کشورمون چندتا امثال شهید چمران داشتیم. حداقل صبح که از خواب بیدار می‌شدیم خیال‌مون راحت بود هنوز کسایی هستن که هوای کوچیک و بزرگ‌، مرد و زن، فقیر و بیچاره رو دارند .امیدوارم همیشه حال دلتون خوب باشه! 

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
سمانه صالحی
سمانه صالحی
٩٧/٠٢/٢٠
١
٠
موضوع خوب بود مخصوصا پاراگراف آخر / ولی این قاطی بودن نوع نوشتار خیلی توی ذوق میزد . خیلی جاها محاوره و بقیه جاها معیار نوشته بودین. اگر همه ش رو معیار مینوشتین خیلی لحن قاطعانه تر و محکم تری داش و به نظرم بهتر بود :)) موفق باشین :) ممنون
دانیال
دانیال
٩٧/٠٢/٢٢
٠
٠
چشم حتما ؛ ممنون از راهنمایی هاتون :)
هادی حسن زاده
هادی حسن زاده
٩٧/٠٢/٢١
١
٠
اینجا دیگر ایران نیست ، چرنوبیل است !
دانیال
دانیال
٩٧/٠٢/٢٢
١
٠
کاش چرنوبیل بود :(
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٧/٠٢/٢٤
١
٠
ای کاش هنوز چند تا شهید چمران داشتیم ....
دانیال
دانیال
٩٧/٠٢/٢٤
١
٠
امثال شهید چمران الان هم کم نداریم ولی بین این همه هجمه از آدم های بی لیاقت که فقط حرف می زنند صدایشان گم است .
SHAHRAM-BAZLI
SHAHRAM-BAZLI
٩٧/٠٢/٢٦
٠
٠
باسلام ...موضوع جالبی بود ...ای‌ کاش کمی بیش از آنچه که بود .تامل بخرج میدادین ....امیدوارم .همیشه موفق و سربلند باشید .
پربازدیدتریـــن ها