نامادری!
حکایت تلگرام و سروش

نامادری!

نویسنده : فرشاد مشیری

پدر، مادر و فرزندانی را تصور کنید که خوب و خوش کنار هم زندگی می‌کنند. مشاجره‌ای جدی اتفاق می‌افتد و پدر خانواده تصمیم می‌گیرد مادر بچه‌ها را بیرون بیاندازد و بلافاصله به‌جای او زنی دیگر را به عنوان مادر بالای سر بچه‌ها بیاورد. شاید هم توقع کند که بچه‌ها او را مادر خود بدانند و  به تعریف و تمجید از محاسن و مزایای این تصمیم و آن نامادری بپردازد. پر واضح است که نه آن نامادری مادر می‌شود و نه بچه‌ها می‌توانند او را بپذیرند. و به احتمال قریب به یقین  نسبت به او حس تنفر هم دارند حتی اگر واقعا زنی مهربان باشد و بتواند جای مادرشان را بگیرد. تا اینجا را می‌دانم خوب درک می‌کنید.

اما این روزها بنا به تصمیمی که خیلی هم نمیدانیم علت آن چیست و راستش را هم  نمی‌گویند! تصمیم گرفته‌اند تلگرام، این اپ محبوب را فیلتر کنند و داغ به داغ سروش و چند پیام‌رسان داخلی را به جای آن بدهند دست مردم. اما اگر به قسمت نظرات کاربران در گوگل پلی، سیب اپ و دیگر جاهای دانلود این اپلیکیشن سر بزنید... می بینید که جو نظرات مردم از جو ورزشگاه‌ها هم خراب‌تر است. فحش و بد و بیراهی است که به این پیام رسان داخلی می‌دهند ملت! 

طرف هنوز دانلود نکرده نوشته: خدا لعنتتون کنه. 

چرا؟ چون سروش همان نامادری است که پدر بدون شفاف سازی و ذکر دلایل ترک مادر اصلی، به بچه‌ها قالب کرده است و در این حالت اگر طلا هم دست مردم بدهی از آن خوش‌شان نمی‌آید. اصولا جایگزینی به جای هر چیز محبوبی شرایط و هزینه‌های خاص خودش را دارد. مردم تا مدت‌ها به عملکرد مربی ای که بجای مربی محبوب قبلی یک تیم می‌آید  کاری ندارند فقط فحشش می‌دهند چه برسد به تلگرامی که جزو زندگی مردم شده بود. حالا نمی‌دانم باید به مردم حق داد یا به مسئولین البته از آنجایی که دلیل مسئولین را بطور دقیق نمی‌دانم اما مردم را درک می‌کنم من به مردم حق می‌دهم.

بدهید! فحش را عرض کردم...

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
Mim_jeem_jan
Mim_jeem_jan
٩٧/٠٢/٣٠
٠
٤
خب بهتره که کمی در مورد تلگرام جستجو کنی ، مثلا بنویسی توی اینترنت مضرات تلگرام یا ... تلگرام به سبب امنیت بالاش بستر بسیار مناسبی برای تروریست هاست حتی عملیات حمله به تهران رو از توی تلگرام برنامه ریزی کردند، و همچنین بستر مناسبی برای اشاعه فحشاست که قابل کنترل نیست. هیچ پیام رسانی در دنیا این امنیت رو نداره.
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٧/٠٢/٣١
٢
٠
ایجاد محدودیت به مراتب خطرناک تر و جدی تر از تلگرام برای اشاعه فحشاست...! به علاوه مثال هایی که زدین، ربطی به مضرات تلگرام نداره.
فرشاد مشیری
فرشاد مشیری
٩٧/٠٣/٠٢
٣
٠
ممنون بابت نظرتون. اما واقعا این ایرادی که شما میگیرید مثل این میمونه که بگیم چاقو چیز بدیه چون میشه باهاش آدم کشت!!! چند لحظه فکر کنید... تکنولوژی میتونه دست مایه سواستفاده هم باشه اما نمیشه کل قابلیت های اون رو بخاطر یه سری جنبه های اندک منفی انکار کرد.
SHAHRAM-BAZLI
SHAHRAM-BAZLI
٩٧/٠٢/٣٠
٢
٠
ممنون بابت این یادداشت خووووب.........
دختر آبان
دختر آبان
٩٧/٠٢/٣١
١
٠
چه تشبیه خوبی بود :) دقیقا همینطوریه, خیلی خوب تونستید به هم ارتباطشون بدین :)) مرسی
n_hasannejad
n_hasannejad
٩٧/٠٣/٠٢
٠
٠
تشبیه جالبی نداشت...من که نه تلگرام داشتم نه الآن سروش دارم :))
n_hasannejad
n_hasannejad
٩٧/٠٣/٠٣
١
٠
عخ عخ منظورم این بود تشبیه جالبی داشت اون «نون» نمیدونم کی خودشو چسبوند به داشت :))
پربازدیدتریـــن ها