مرو فاش کن رازِ در خانه را
زندگی مان را در اختیار دیگران قرار ندهیم

مرو فاش کن رازِ در خانه را

نویسنده : سمانه صالحی
از همین الآن بیایید با هم تمرین کنیم که هر چیزی را آدم به هر کسی نمی‌گوید. از این پس کمی اختیار این یک تکه گوشتِ کار خراب کنِ درون دهانتان را بیشتر داشته باشید، تا هر چیزی را سریع به گوش همسایه‌ی طبقه‌ی ششم واحد سومی نرسانید. البته این بماند که نخود در دهان خیس نماندن، حکایت خیلی از ماهاست اما حداقلش برای دوام زندگی خودتان این را بعد ازدواجتان کنار بگذارید 
سعی کنید چارچوب زندگیتان حرف های دونفره‌ای باشد که با همسرجانتان زده‌اید  و بیرون از در خانه هیچ کدام از آن حرف ها را بیرون نبرده اید.همیشه که لازم نیست همه از تمام زوایای زندگی‌مان خبر داشته باشند. قرار نیست تا تقی به توقی خورد همه بفهمند. به قول مادرم دست شکسته را درون آستین نگه دارید، گندش را زود در نیاورید. رازهای زندگی دو نفره‌تان را جار نزنید. جار زدن را اصلا بلد نباشید و اگر هستید به فراموشی بسپارید.
پس از ازدواج، بعد از تنهایی‌های تک نفره خودتان،  شروع زندگی‌ای می شود که شما اختیار دار همه‌چیزش نیستید.  به طرف مقابل‌تان این حق را بدهید، دوست نداشته باشد که بقالی سر کوچه‌ی خانه‌ی مادرتان این ها هم از جر و بحث فلان هفتهی پیش، ساعت پنج بعد از ظهر، خبر داشته باشد . 
از خانه که بیرون رفتید؛  این‌طور تصور کنید که مموری مغزتان را روی جا کفشی خانه جا  می گذارید  و بدون حافظه بیرون می روید. حال هر که از درون خانه‌ات، از اطلاعات دونفره‌تان، جاسوسی خواست بکند؛ شما هیچ چیزی ندارید که بگویید. اما نکند روزی برسد که همسایه بداند فلان شب همسرتان بعد از سلام پشت تلفن چه چیز را یادآوری کرده است!
راز های زندگی مشترکتان را در صندوق بگذارید و درش را محکم ببندید. دیگران خیلی زود بلدند با یک تعریف و با یک درد دل، شما را منحرف کنند. راز، جایش درون سینه است.
 
پ.ن: تا راز تو را غریبه غارت نکند، با آینه ی مقابلت حرف بزن
برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
Ali_emadi
Ali_emadi
٩٧/٠٢/٠٣
١
٠
رازداری همیشه خوبه، چه درمورد خود و چه غیرخود، بعضی وقتا خیلی کار سختیه ولی بازم حرکت حقیرانه‌ایه اگه کسی راز دیگری رو برملا کنه
سمانه صالحی
سمانه صالحی
٩٧/٠٢/٠٣
٠
٠
بدترینش اینه که بری رازهای خودت و اسرار درون خونه ی خودتو بگی.. این ینی طرف اجازه میده براش نظر بدن و تصمیم بگیرن..ممنون از نظرتون و مرسی که خوندین :))
F_ahmadi
F_ahmadi
٩٧/٠٢/٠٣
١
٠
یه معلمی داشتیم تو مدرسه میگفت اگه یکی اومد بهتون گفت یه چیزی میگم به هیشکی نگید تو رو خدا این رازه، شما صاف برید کف دست هرکی میخواین بذارید، چون چطور اون دوستتون نتونست راز خودشو تو سینه ش نگه داره، حالا تو براش نگه داری؟ البته منظور معلممونم همین بود که یعنی راز دار باشید، وقتی رازتونو از دهنتون درآوردید دیگه اون راز نیست و همه جا پخش میشه . حالا حکایت بعضی آدمهای امروزیه که به قولی آلو تو دهنشون خیس نمیمونه ، هر چی تو خونشون بین خوشون و همسرشون پیش میاد زارتی میذارن کف دست مامان باباشون، یا هرچی تو خونه مامان باباشون پیش میاد زارت میبرن جلو خونواده همسر میگن 😂😂 نکنیم اینکارا رو بده
سمانه صالحی
سمانه صالحی
٩٧/٠٢/٠٣
٠
٠
😂😂مرسی از معلمتون😁 البته بعضیا اصلا اینو نمیگن که نرو به کسی بگو و اینا، تمام چیزای شخصی زندگیشونو میرن صاف میذارن کف دست بقیه😐 یجورایی دوس دارن که همه بدونن😐 مرسی از نظرتون😉
h_sadat
h_sadat
٩٧/٠٢/٠٣
١
٠
قبول دارم. از اینجور آدما بدم میاد... کسایی که بعضی اوقات زیادی و بیهوده حرف میزنن...
n_hasannejad
n_hasannejad
٩٧/٠٢/٠٤
١
٠
من ذاتاً راز نگهدارم...بیا رازاتو به من بگو :))
سمانه صالحی
سمانه صالحی
٩٧/٠٢/٠٤
٠
٠
خخخ قربونت :) جاشون محفوظه😉 مرسی نسترن جان ک خوندی :))
سجاد رفائی نیا
سجاد رفائی نیا
٩٧/٠٢/٠٤
١
٠
راز مال گفتنه دیگه، سینه به سینه نقل بشه تا هیچوقت از خاطره‌ها پاک نشه :/
سمانه صالحی
سمانه صالحی
٩٧/٠٢/٠٤
١
٠
بله بله حق با شماس😂😂 من دیگه حرفی ندارم😂😐
هادی حسن زاده
هادی حسن زاده
٩٧/٠٢/١٧
١
٠
خوشبختانه از این حیث مصون هستم.... راز که هیچ کلا حرفی برای گفتن ندارم... ( برای سمانه صالحی )
سمانه صالحی
سمانه صالحی
٩٧/٠٢/١٩
٠
٠
:))))
محمدرضا مهدیزاده
محمدرضا مهدیزاده
٩٧/٠٢/٢٣
٠
٠
امیرالمومنین (ع) هم درباره ی نگفتن راز دل فرموده اند : سِرُّكَ أسِيرُكَ فإن أفشَيتَهُ صِرتَ أسِيرَهُ راز تو در بند توست . اگر آن را فاش كنى تو در بندش خواهى شد غرر الحكم : ۵۶۳۰"
دختر آبان
دختر آبان
٩٧/٠٢/٢٦
٠
٠
خیلی هم عالی و درست :)) مچکرم ک خوندین
پربازدیدتریـــن ها