یک ماه دیگر از عمر گذشت
برای فریاد بدبختی وقت زیاد است بی صدا خوشبخت باشید

یک ماه دیگر از عمر گذشت

نویسنده : خورشید

باورم نمی‌شه یک ماه به این سرعت گذشت، انگار همین دیشب بود که برای تحویل سال با کلی اشتیاق هفت‌سین چیدم و با همه بدو بدو ها لحظه تحویل سال، داشتم موهایم را با سشوار خشک می کردم و نرسیدم به نشستن پای هفت سین 

چقدر زود گذشت این یک ماه، یک ماه از بهار، یک ماه از سال 1397 و یک ماه از عمر ما

چی باعث می‌شه بی تفاوت باشیم به این گذر بی رحمانه زمان. چی باعث می‌شه اهمیت ندیم به همین ماه‌هایی از عمرمون که لابلای گذر زمان به سرعت باد رد می‌شن.

نشستم کتاب می‌خونم و گرمای فنجون دم نوش بابونه توی دستم رو حس می‌کنم. هوای خنک این روزهای شهر یادم میاره که با همه این عبورهای بی‌رحمانه زمان، با همه بدو بدوها و سختی های زندگی، خوشبختم.

شاید باید فریاد بزنم و بگم من چقدر بدبختم که شب ها خواب ندارم و هنر کنم چهار-پنج صبح خوابم ببره و هشت نشده باید روز دیگه‌ای از زندگی رو شروع کن. 

شاید باید فریاد بزنم و غر بزنم از یک دنیا کار عقب افتاده و کلی بالا بُلَندی دیگه که زندگی‌های همه مون داره، اما می‌گم خوشبختم. 

بدون شک دلایل مختلفی دارم که به‌جای فریاد بدبختی، با لبخند اعلام خوشبختی کنم. لازم نیست برا کسی توضیح بدید. دلایل خوشبختی و حال خوبتون و بی صدا مهمون ذهن‌تون کنید و آرامش بعد این تفکر کوتاه و با جون و دل پذیرا باشید

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
n_hasannejad
n_hasannejad
٩٧/٠٢/٠٤
١
٠
چقدر شبیه منین :))
خورشید
خورشید
٩٧/٠٢/٠٥
٠
٠
چقدر خوب پس که شبیه همیم
shahram-bazli
shahram-bazli
٩٧/٠٢/٠٤
٢
٠
آره والا ..برا من که سه تن از اعضای خانوادمو از دست دادم گذر زمان بی معنیه ....
notareal
notareal
٩٧/٠٢/٠٤
١
٠
برایتان آرامش آرزو دارم که خداوند شما را دوست دارد. امید که هم دردی ام را بپذیرید.
شهرام -بذلی
شهرام -بذلی
٩٧/٠٢/٠٥
٠
٠
خیلی ممنون از شما ....خدا حفظتون کنه ....سپاسگذارم
خورشید
خورشید
٩٧/٠٢/٠٥
١
٠
روحشون قرین رحمت ، ولی خب زندگی جریان داره حتی بعد از ، از دست دادن عزیزانمون
سمانه صالحی
سمانه صالحی
٩٧/٠٢/٠٥
٠
٠
افعال کامل گفته نشدن..مخصوصا اینکه متن به صورت معیار هست تا محاوره :)) مخلوط شده بود و این زیاد دلنشین نیست:)) مثلا : « رد می شن» که اگر رد می شوند گفته بشه خب قشنگتره ، علائم نگارشی اصلا رعایت نشده بود ، « ... نرسیدم به نشستن پای هفت سین » بعدش نقطه گذاشته نشده یا در ادامش، بعد از « عمر ما» بازم بدون هیچ علامتی رها شده :) یا بعد از دو جمله ی «چی باعث می‌شه بی تفاوت باشیم به این گذر بی رحمانه زمان. چی باعث می‌شه اهمیت ندیم به همین ماه‌هایی از عمرمون که لابلای گذر زمان به سرعت باد رد می‌شن.» چون به صورت سوالی پرسیده شده، خب علامت سوال لازم بود :) و این قسمت«خواب ندارم و هنر کنم چهار-پنج صبح خوابم ببره و هشت نشده باید روز دیگه‌ای از زندگی رو شروع کن.» کلا از نظر مطابقت افعال مشکل داره :) / نشسته ام؛ کتاب میخوانم درست تره :) / لازم نیست برای* کسی توضیح بدهید* :)) / این تفکر کوتاه را با جان و دل پذیرا باشید :) مرسی :))
خورشید
خورشید
٩٧/٠٢/٠٥
٠
٠
حالا با این همه ایراد که گرفتید که خیلی بهش اهمیت نمیدم با کمال احترام ، امیدوارم به عمق مطلب هم اهمیت داده باشید که یکم شک دارم بهش ؛)
خورشید
خورشید
٩٧/٠٢/٠٥
٠
٠
یه بار دیگه متن و با دید دیگه ای بخون ، دنبال نقد نباش و دنبال اون پیام متن باش شاید اون موقع دیدن اینکه پاراگراف اول یه نوشته ست شبیه یه نوشته گوشه روزشمار سررسید و بقیه ش شرح اون پاراگراف راحت تر باشه
سمانه صالحی
سمانه صالحی
٩٧/٠٢/٠٥
٠
٠
احترامتون ارزشمنده..منتها اونقدر این چیزا برای من تو چشم اومد که دیگه نتونستم به این دقت کنم که متن چی گفته :) شک نداشته باشین؛ مطمئن باشین :) وقتی یه سری اشکالات ریز حواس خواننده رو پرت میکنه معلومه که نمیشه به عمق مطلب پی برد :) با کمال احترام باید بگم که انتقادپذیر نیستید :) منم بابت ایرادهای اضافه ای که وقت گذاشتمو و گفتم عذر میخوام :)
خورشید
خورشید
٩٧/٠٢/٠٥
٠
٠
خورشید: چقدر نابه جمله جلال آل احمد وقتی میگه آدم ها قربانی جدی گرفتن وقایع حاشیه نشین زندگی هستن😉 انتقاد پذیر هستم ، اما هدف من از نوشتن برای جیم ، رسیدن به نقد ادبی نیست ، جیم و جور دیگری شناختم یه شکل لذت بخش تر
سمانه صالحی
سمانه صالحی
٩٧/٠٢/٠٥
٠
٠
دوباره خوندم :) دنبال نقدم نبودم :) عاااااالی بود :)) افرین👏👏👏👏👏👏👏👏👏 :))))
پربازدیدتریـــن ها