چرا خلقت؟
عظمت عجیبی در وجود ماست

چرا خلقت؟

نویسنده : گزینه جیم

گمان می‌کنید خدا میلیاردها سال، تریلیاردها موجود غریب و سیاره برای ما خلق کرده تا ما بگوییم تو چقدر مهربان و خوبی؟! و بعد دست‌مان را به سمتش دراز کنیم و از او کار و زن و فرزند و خوشی بخواهیم؟ بعد خداوند به این عظمت، خرده خرده یک چیزهایی بدهد و خیلی‌هایش را هم صلاح‌مان نباشد و بعد با چهار تا نماز و روزه شکسته بسته و یک عمر دغدغه و تصورات و ذهن هاج و واج و ادبار و اقبال، یک دفعه بمیریم و بعد خیلی چیزها برایمان روشن شود و اگر لطفش شامل ما شود برویم بهشت و تریلیون‌ها سال بخوریم و بیاشامیم و ازدواج کنیم و خوش باشیم؟ 

اگر تصورتان از هدف خلقت این‌هاست؟ به نظر من جور در نمی‌آید... نه تنها با عقل بلکه با روایات و آیات و این همه سرنخ جور در نمی‌آید! 

ما برای خیلی خیلی مهم‌تر از این چیزها آفریده شدیم. یک عظمت عجیبی در وجود ماست... توانایی هر فرد از انسان از کل عالم ماده عظیم‌تر است و در همین دنیا در همین عصر در همین شهر قابل دسترسی است.

دین، قرآن، ده ها هزار پیامبر، ائمه، و هر چه نشانه در عالم هست برای رسیدن به آن آمده است.

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
مرتضی تقی زاده
مرتضی تقی زاده
٩٧/٠١/٢٠
٠
٠
موافقم
سمانه صالحی
سمانه صالحی
٩٧/٠١/٣٠
٠
٠
:)))))))))
لیلی
لیلی
٩٧/٠٢/٠٧
٠
٠
به نظرمن هدف از افرینش انسان این بوده که انسان با تمام مشکلات و شرایط سختی که به دنیا اومده زندگی کنه و خودکشی نکنه و از خدا نامید نشه و تلاش کنه خودش و محیط اطرافش را محل بهتری برای زندگی کردن بکنه و در عین حال از یاد خدا غافل نشه و خدا رو همیشه یاد کنه این نکته اخر رو خیلی ها فراموش میکنند چون اساسا زمین زیبا است و زندگی زیباتر ولی زندگی جاویدان و پر از لذت برای انسان افریده شده است اگر بخواهد ان را تجربه کند هرچند احتمال دارد تقریبا همه ادمها به بهشت بروند چون در جهنم یک چیزی به غیر از فرار از اتش و زجر کشیدن به ذهن و زبان انسان میاد و باعث نزدیک شدن انسان به خدا و تعجب همگان میشه و فرشتگان به خدا گفتند چرا نسل انسان را ریشه کن نمیکنی؟ که همانا او ستم کارترین و گنه کارترین بر روی زمین است و خداوند فرمود:من میدانم انچه را که شما نمیدانید .شاید معنی این سخن یعنی حتی بدترین و خداگریزترین ادمها نه از ترس جان و تباهی روح بلکه به دلایل دیگر که هنوز بر کسی مشخص نیست و احتمالا از نهاد ادمی نشات میگیرد به سمت خالق خود رجوع میکند
پربازدیدتریـــن ها