120 روز زندگی با ترس
فصل گرما در راه است

120 روز زندگی با ترس

نویسنده : گزینه جیم

1، 2، 3 و حالا 4 ماه گذشته؛ 120 روز. خودش یک عمر است! 120روز زندگی با ترس. ترس از زلزله مجدد. ترس از سرما. ترس از بیماری، باد، باران و برف. حالا هم ترس از گرما و بیماری‌های فصل گرم. 

بهتر است نگویم به نوروز و عید نزدیک می‌شویم. بهتر است بگوییم به نیمه اول سال، نیمه گرم، بهار و تابستان نزدیک می‌شویم. بخش زیادی از مناطق زلزله‌زده کرمانشاه جز مناطق گرمسیری استان محسوب می‌شوند. مناطقی که خیلی زود گرم می‌شوند و طبیعتا مشکلات گرما هم زودتر ساکنان را آزار می‌دهد. چه بسا همین گرمای زودرس بسیاری را قانع کرد به جای دریافت کانکس، چند وقت سرما را تحمل کنند و پول آن را بگیرند. که البته همین‌ها را هم سرما و بارش‌های شدید پشیمان کرد. حالا شاید هوا رو به گرما که می‌رود، مسئولان خوشحال‌تر باشند، زیرا انتقاد از وضع زلزله‌زده‌هایی که هنوز در چادر و در وضع اسکان اضطراری قرار دارند، کم‌تر می‌شود. گرما اما خود مشکلاتی دیگر به همراه دارد؛ شیوه دفع فاضلاب و سرویس‌های بهداشتی و حمام‌های سیار در مناطق زلزله‌زده آن‌قدر ناسالم هست که همه را نگران کند. البته امیدواریم که باز هم مسئولان که امسال هر مشکلی پیش آمد، غافلگیر شدند، غافلگیر نشوند.

به قلم سلمان زند

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
shahram-bazli
shahram-bazli
٩٦/١٢/٢٤
٧
٠
به امید انکه اتفاقی بیفته .واقعا درد آور که هیچ اتفاق خوشحال کننده ای براشون نمیفته .الان اکه عراق و سوریه و فلسطین و لبنان بود ‌همه کار براشون انجام میدادند
pari_kiani
pari_kiani
٩٦/١٢/٢٦
٠
٠
چه ربطی داشت باز؟؟؟؟!!! همه چیو باهم قاطی میکنین! هرچیزی جای خودش..اینکه برای زلزله زده ها کمکی نمیکنن اصلا ربطی به عراق و سوریه و اینا نداره..فقط منتظرین یه اشکالی، ایرادی تو یه جای این مملکت ببینین بچسبونین به قضیه ی عراق و سوریه!
پربازدیدتریـــن ها