ولم تایم، روز عشاق
من غلام قدیس ولنتاینم

ولم تایم، روز عشاق

نویسنده : گزینه جیم

معمولا مادرپدرها درباره خیلی چیزها هیچ‌وقت با فرزندانشان حرف نمی‌زنند؛ مثلا کم‌تر دیده شده که والدین دست فرزندشان را بگیرند و برایش توضیح دهند که «بچه‌ها از کجا میان». گرچه این مسئله‌ی سربه‌مُهر به ظاهر مسکوت می‌ماند ولی ما بچه‌ها خیلی چیزها را از نتورک خودمان و از رفقای توی مدرسه یاد می‌گیریم و بالاخره می‌فهمیم که ماجرای لک‌لک‌ها و فرشته‌ها دروغ مسخره‌ای بیش نبوده و ربطی به تولید مثل نوع بشر ندارد.

همین قضیه برعکسش هم صادق است. کم‌تر دیده شده که بچه‌ها برای مادرپدرشان یک چیزهایی را باز کنند اما والدینِ ناقلا ول نمی‌مانند. شاهد مثالش حاج فاطمه که هیچ‌وقت کم نمی‌آورد و پابه‌پای نسل جوان آمار روز عشاق را دارد.

نمی‌دانم آشنایی مادرم با «ولنتاین» از طریق مجریان شبکه‌ی ITN بوده یا خانم‌های بازنشسته‌ی توی پارک اولین‌بار با این مناسبت مواجهش کردند. اما هر سال همان موقع درست زمانی که عشاق، دست در دست هم در خیابان‌ها گل سرخ هدیه می‌دهند، زنگ می‌زند و می‌گوید: «روز عشق مبارک».

نمی‌خواهم بگویم هر روز، روز عشق و محبت است. (از قضا یک روزهایی روزِ کج‌خلقی و بی‌حوصلگی و گیر و گور است) اما من غلام قدیس ولنتاینم که موجب شده مادرهایی مصرانه و مجدانه «ولم‌تایم» را با  ارسال گیف‌های گل سرخ و بوسه به بچه‌هایشان تبریک بگویند.

به قلم هاجر رزم‌پا

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
S_BAZLI
S_BAZLI
٩٦/١١/٢٩
٠
٠
عااااااااااااالی
پربازدیدتریـــن ها