Notice: Memcache::pconnect(): Server localhost (tcp 11211) failed with: Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::pconnect(): Can't connect to localhost:11211, Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 72 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 75 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 95 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 98 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 33 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 36 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 49 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 52 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 65 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 68 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 36 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 39 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 45 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 48 جیم - مشکل دقیقا چیست؟ www.jeem.ir
مشکل دقیقا چیست؟
من هیچوقت نفهمیدم

مشکل دقیقا چیست؟

نویسنده : گزینه جیم

من هیچ وقت متوجه نشدم كه آقاى حاتمى كیا چرا همیشه معترض‌اند. اصلاً به چى معترض‌اند؟ یعنى به عنوان یک فیلم‌ساز دیگه چه توقعى داشتن كه برآورده نشده؟ در هر دوره‌اى به راحتى و بدون مشكل فیلم ساختن، همیشه مورد حمایت بودن و هزینه فیلم‌هاشون تامین شده، هیچ‌وقت پشت هیچ ممیزى نبودن، فیلم‌ساز مورد علاقه مسئولین هستن و البته همیشه مورد احترام خانواده سینما هم بودن. توى همه جشنوار‌ ها هم جوایزى گرفتن و ازشون تقدیر شده... خلاصه كه هر جورى حساب كنیم، جایگاه فیلم‌ساز معترض به ایشون كه همیشه همه شرایط براشون فراهم بوده نمی‌خوره!

پ.ن اول: من حتى دیشب هم كه با اعتراض فریاد كشیدن كه من فیلم‌ساز وابسته هستم، بازم نفهمیدم دلیلش رو. خب اینو كه همه می‌دونستن، جایزه‌شون رو هم كه گرفتن، مشكل چیه دقیقا؟ این كه چرا همه وابسته نیستن؟ چى بشه ایشون راضى میشن؟ 

پ.ن دوم: اعتراض دیشب ایشون به تلویزیون هم زمانى ارزشمند بود كه در طول این سال‌ها یک كلمه هم نسبت به برخوردهاى توهین‌آمیز این ارگان با خانواده سینما و ممنوعیت‌ها و سانسور‌ها و تحریم‌هاى همكاران‌شون حرفى می‌زدن، نه این كه تلویزیون بده چون از فیلم‌هاى ایشون به اندازه كافى تعریف نمی‌كنه!

به قلم مهراب قاسم خانی

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
سمانه صالحی
سمانه صالحی
٩٦/١١/٢٣
٥
٦
سلام بر ابراهیم بعنوان یک ایرانی از تو ممنونم بی شک هر عقل سلیمی میداند که جایزه نگاه ملی، به فیلمی میرسد که هویت و اقتدار ملی را به نمایش بگذارد دلگیر نباش مرد این دولت اقتضایش اینست که نگاه لیبرالی داشته باشد برای جماعتی که مغز هایشان زنگ زده سخت نیست که به فیلم های نهیلیسم و .... رای بدهند دست پلیدی در این جشنواره کاملا نمایان بود خواستند خود را با تقدیر از خانواده محترم شهید مدافع حرم تطهیر کنند که رسوایشان کردی سر بلند باشی سردار حق بده مومن خدا جماعتی که سینما را با آثار تارکوفسکی شروع کرده اند و بوق و کرنای رسوایی شان را هر روز شاهدیم سخت است که درک صحیح از معقوله فیلم تو بدانند من خوشبختم که با فیلم هایت قد کشیدم کارگردان وابسته به نظام خدا قوت دعا میکنم شهید بشوی و پاداش کارهای مفیدت و ببینی ان شا الله بعد از من #ابراهیم_حاتمی_کیا #جشنواره_فیلم_فجر96 #رضارشیدپور_در_حد_دکتر_روحانی_بمان #ما_جشنواره_فیلم_عمار_داریم #حاج_قاسم_سلیمانی🌷 #سپاه_قدس #سازمان_فرهنگی_اوج
سمانه صالحی
سمانه صالحی
٩٦/١١/٢٣
٧
٧
تا وقتی امثال حاتمی کیا و حاج قاسم هستن ، قاسم خانی کیه اصن؟؟!!
مرتضی تقی زاده
مرتضی تقی زاده
٩٦/١١/٢٣
٤
٤
مشکل دقیقا اینه که چرا گزینه ی جیم تو قسمت کافه جیمه.
محمدعلیـ
محمدعلیـ
٩٦/١١/٢٣
٠
٠
ಥ_ಥ
محمدعلیـ
محمدعلیـ
٩٦/١١/٢٣
٠
٠
درود 🌺🌺🌺
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٦/١١/٢٣
٢
٣
نقدهای زیادی درباره «به وقت شام» خوندم و دیدم و دیشب بدجور خورد توی ذوقم! راستش توقع داشتم حتی اگر میخاد از فیلم دفاع کنه، منطقی این کار رو انجام بده، نه اینقدر تند و عجیب. حاتمی کیا دیشب جوری صحبت کرد انگار آدم هایی که به فیلمش نقد دارن و مشکلاتشو عنوان کردن، خائن هستن. این چه منطقیه دیگه؟ / البته ناگفته نماند برخی از منتقدین هم تندروی کردن و استفاده از واژه «کاریکاتور» یا «طنز» برای این فیلم اصلا کار درستی نبود.
ali
ali
٩٦/١١/٢٤
١
٤
اگر بگیم منظورش با اون 4 خانواده لیبرال و به نظر من خائن که صدا و سیما رو 30 سال تو قبضه خودشون دارن بوده به نظر من زیاد بیراه نگفته #من_هم_ابراهیم_حاتمی_کیا_هستم
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٦/١١/٢٥
٦
١
ادعای عجیبی دارین و اگر واقعا اینطور باشه و ماجرا رو روی حساب توهم توطئه نذاریم؛ رئیس این سازمان مستقیم توسط رهبر انتخاب میشه و نظارت بر اون توسط شورایی متشکل از نهاد ریاست جمهوری، قوه قضاییه و مجلس انجام میشه و حقیقتا خجالت آوره که 30 سال نتونسته باشن یک سازمان رو سر و سامون بدن و دست 4 خانواده خائن رو کوتاه کنن! دیگه کی باید بیاد وسط که این کار انجام بشه؟ / کما اینکه رشیدپور صریحا اعلام کرد از آقای حاتمی کیا دعوت کردن و خودشون نیومدن، فیلم هاشون هم که مدام در حال پخش از سیماست، کارشون هم که به خوبی انجام میشه و مقبول و محبوب جامعه هم هستن، پس واقعا مشکل کجاست؟
s_mostafa_b
s_mostafa_b
٩٦/١١/٢٣
٣
٢
ببین کی داره در مورد همیشه معترض بودن حرف میزنم! ما هم هیچوقت نفهمیدیم ایشون به چی معترض نیستن...
ژاله
ژاله
٩٦/١١/٢٣
٣
٣
یه جوری میگه بدون مشکل فیلم ساختن، انگار فیلم جنگی و فیلم ارزشی و بادغدغه ساختن خیلی کار آسونیه! اگه آسونه پس چرا سالهای زیادی این سبک فیلم ساختن مهجور بود؟ یه جوری میگه تو جشنواره ها جوایز گرفتن، انگار صدقه بهش دادن! در حالی که حاتمی کیا زحمت کشیده، و نتیجهء زحماتشو گرفته. بزرگی حاتمی کیا بخاطر حمایتی که گاهی ازش میشه و گاهی نمیشه نیست. بلکه حمایتها نتیجهء بزرگ بودن و زحمت و تلاش اوست. آقای قاسمخانی یه جوری حرف زده انگاری کار سخت فقط ساختن فیلمهاییه که پشت ممیزی بمونن!!! من فیلم حرفهای امیرقادری رو دیدم. خیلی لحنش و توصیفش از فیلم بد و همراه با اشارات توهین آمیز بود. و به حاتمی کیا حق میدم ناراحت بشه.
Mrs.NA30M
Mrs.NA30M
٩٦/١١/٢٤
٢
٣
خیلی درست گفتید ..
Mrs.NA30M
Mrs.NA30M
٩٦/١١/٢٤
٤
٣
اگه حاتمی کیا سیمرغ نمی گرفت و حرف میزد میگفتن داره میسوزه که اینارو میگه..حالام که سیمرغ گرفته و حرفای دلشو زده قاسم خانی میگه چرا حرف زده.. کلا یه سریارو لال دوست دارن که هر توهینی دلشون میخواد بهشون بکنن و کسی هم حرفی نزنه... ضمن اینکه این سیمرغ گرفتن نشون دهنده اینه که حرفای اون منتقدا یه مشت حرف مفت بوده و این صحبت ها براشون لازم بوده..بعد اینکه منظور قاسم خانی از برخورد توهین امیز با خانه سینما دقیقا چیه؟؟؟ وقتی جشنواره شون تو برج میلاد برگزار میشه و معاون رئیس جمهور در جشنشون شرکت میکنه... فیلم هایی می سازن که زن هارو شل حجاب نشون میدن در فیلمی زن های فوتبالیست رو به نمایش میزارن در صورتی که مسابقات فوتبال بانوان هم از تیوی پخش نمیشه کجای کار درستشون سانسور شده که اینقدر ناراحتن؟؟؟ امثال قاسم خانی که هر روز توی پیجشون به یه چی اعتراض دارن چطور چشم دیدن و شنیدن درد و دل یه فیلم ساز با سابقه و خوب رو ندارن؟؟؟ یه انتقاد هم به جیم دارم... یه مشت حرف حالا درست یا نادرست تو پیج یه نفر سخنان با ارزش ادبی نیست که اینجا منتشرش کنید همه چیز رو با هم قاطی نکنید.
ali
ali
٩٦/١١/٢٤
٢
٢
اگر وابستگی به بچه‌های والفجر ۸ باشد و اگر به مردان اروند و اگر به نخل‌های سرجدا و اگر به شیران بهمن‌شیر و اگر به بچه‌های سه‌راهی شهادت و اگر به سپاهیان کربلای ۵ و اگر به طلبه و دانشجو و کارگر لیالی شلمچه و اگر به قایق عاشورا و اگر به بسیجیان مجنون و‌ اگر به دردکشیده‌های بدر و اگر به خبرگان خیبر و اگر به چشمان همت و اگر به خنده‌های خرازی و اگر به خشم و غضب حاج‌احمد و اگر به اخلاص دستواره‌ها و اگر به خاک گرم دهلاویه و اگر به چمران و دوران و باکری و صیاد و شیرودی و اگر به دیروز و امروز و فردای حاج‌قاسم و اگر به مدافعان حرم و اگر به سردار شهید؛ حاج‌حسین همدانی و اگر به سپاه مقدس قدس و اگر به لباس سبز عمار و اگر به آرم پر از معنای «لا» و اگر به شعائر «لا اله الا الله» و اگر به ارتفاعات‌ الله‌اکبر و اگر به شاخ شمیران و اگر به جبهه‌های غرب و جنوب و اگر به پیشانی سیدحسن نصرالله و اگر به نسل مغنیه و اگر به خون سرخ فتحی شقاقی و اگر به کودکان قبةالصخره و اگر به مقاومت و اگر به جهاد و اگر به صبر و بصر و اگر به گریه دخترک بلباسی شهید و اگر به نظام ۳۰۰ هزار شهید و اگر به انقلاب خمینی و اگر به چفیه خامنه‌ای و اگر به رهبری حکیمانه حضرت آقا و اگر به گلیم‌های ساده بیت رهبری و اگر به شیرمردان و شیرزنان بیت‌جالا و اریحا و غزه و فکه و صحرا و کوه و جنگل و دریا و اگر به شن‌های طبس و اگر به قطرات کارون و اگر به دوکوهه و اگر به مالک و قاسم و حبیب و اگر به پر چادر مادر چند شهید و اگر به کوچه‌ لاله‌ها و اگر به نوحه حاج‌صادق و اگر به وعده صادق ظهور و اگر به نور و اگر به انتهای افق و اگر به سحر و سپیده و صبح و اگر به امامت مهدی موعود؛ عین «وارستگی» است این «وابستگی»! تقدیم تو باد این متن، کارگردان معترض که بنا به فرموده فرمانده‌ات؛ «مرتضای آوینی» جز برای شقایق‌ها نخواندی…
پربازدیدتریـــن ها