کاسه آب که نه...
پشت سرش اشک ریختم که برگردد

کاسه آب که نه...

نویسنده : Susan_mhd

تا حالا چشم به راه بوده‌اید‌؟ شده است مسافری داشته باشید...؟ موقع رفتن بدرقه‌اش کرده باشید، با دست خودتان از زیر قرآن ردش کرده باشید. از کیف‌تان پول بردارید و دور سرش بچرخانید و بیندازید صندوق. توی ظرف آب بریزید پشت سرش بپاشید. شروع کنید چهار قل خواندن و آیه الکرسی فوت کردن پشت سرش؟

دیده‌اید بعدا که می‌رود چه غمی توی دل‌تان می‌آید؟ جنسش از آن غم‌هایی است که یک دفعه می‌زند به اعصاب آدم... آدم خودش نمی‌داند دقیقا چه مرگش است فقط گیر می‌دهد به صد بار سابیدن سینک... گیر می‌دهد به این و آن... کنترل تلویزیون را بر می‌دارد هر یک دقیقه شبکه عوض می‌کند. آدم اصلا نمی‌داند از چه ناراحت است!

مسافر داشتن خیلی سخت است. سخت‌تر اینکه مسافرت رفته باشد! حالا اگر بدانی در راه برگشت است خودش نصف غم‌ها را از بین می‌برد اما این دل نگرانی بعد از بدرقه، این دلتنگی که یک دفعه حمله می‌کند، این استرس که الان کجاست رسید یا نه جایش خوب است چه می خورد کی بر می‌گردد چیزی جا نگذارد بر می‌گردد اصلا... برمی‌گردد؟ این‌ها آدم را می‌کشد. پیر می‌کند. 

خواستم بگویم اگر گه گاهی من یا کسی شبیه من یک دفعه بهانه گیر شد، گیر داد، گریه کرد، بداخلاقی کرد، ساکت ماند، گفت دلم گرفته و بغضش ترکید، خلاصه یک دفعه بی‌دلیل حالش عوض شد... اذیتش نکنید. نپرسید چه شده. مدام سوال پیچش نکنید. داد و هوار سرش راه نیندازید. نگویید مشکل دارد دیوانه است. نه! لابد یک جای دنیا مسافری دارد که با کلی اشک بدرقه‌اش کرده و به امید دوباره دیدنش هزار هزار چهار قل فوت کرده و حالا دل نگرانش شده. برایش می‌ترسد و حالش خوب نیست. فقط چند لحظه درکش کنید. حالش را... خودش را... دلتنگی‌اش را!

چیزی که ازش حرف می‌زنم فراتر از عاشق شدن و فارغ شدن و ترک شدن و ترک کردن و برگشتن و این دوست داشتن‌های امروزی‌ست. خیلی فراتر. فکر کنید یک نفر را که جانتان وصلش است بدرقه راهی کنید که می‌دانید برگشتی ندارد. ولی مدام امیدوار باشید. می‌دانید راهش چقدر جان فرساست اما هی اسپند دود کنید صدقه بدهید که شاید دلتان آرام بگیرد. چقدر بدرقه کردن و انتظار کشیدن سخت است برای مسافری که می‌دانی برگشتی ندارد! 

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
setareh_roshan947
setareh_roshan947
٩٦/١٢/٢٠
٢
٠
چه با این متنتون موافقم...دقیقا منم توی همین حس و حالم این روزا.امید که برگردند همه ی مسافر ها:)
Susan_mhd
Susan_mhd
٩٦/١٢/٢١
١
٠
ان شاءالله ❤
Ali_emadi
Ali_emadi
٩٦/١٢/٢٠
٢
٠
بعضی اوقات گذر زمان به آدم میفهمونه انگار یه سریا وظیفه‌شون این بوده بیان، به هم بریزن، و برن سفری بی بازگشت، مرتب این به‌هم‌ریخته‌ها اولویت اوله، چه قرار باشه دیگه تا ابد خودت تنها لابه‌لاشون بپلکی و چه قرار باشه مسافر جدیدی برسه
Susan_mhd
Susan_mhd
٩٦/١٢/٢١
٢
٠
وظیفه رو خیلی خوب گفتید.... بیان...بهم بریزن و برن...:(:
h_sadat
h_sadat
٩٦/١٢/٢٠
٢
٠
مثل شهدا...
Susan_mhd
Susan_mhd
٩٦/١٢/٢١
٢
٠
روزی که این متن رو می نوشتم خبر شهادت یه شهید بهم رسیده بود و همه فکرم عزیزاش بودن وقتی بدرقه اش میکردن به یه سفر بی بازگشت.... :):
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٦/١٢/٢١
٢
٠
توی این دنیا خیلی چیزها هستن که انقدر حال آدم رو میگیرن که نمی دونی واقعا چه مرگت شده... دنیا است دیگه... خوبیش به اینه که بی نهایت نیست🌼
Susan_mhd
Susan_mhd
٩٦/١٢/٢١
١
٠
درسته... :) زندگیتون شیرین ❤
سمانه صالحی
سمانه صالحی
٩٦/١٢/٢٣
١
٠
خواستم بگویم اگر گه گاهی من یا کسی شبیه من یک دفعه بهانه گیر شد، گیر داد، گریه کرد، بداخلاقی کرد، ساکت ماند، گفت دلم گرفته و بغضش ترکید، خلاصه یک دفعه بی‌دلیل حالش عوض شد... اذیتش نکنید. نپرسید چه شده. مدام سوال پیچش نکنید. داد و هوار سرش راه نیندازید. نگویید مشکل دارد دیوانه است.... چقد این قسمت خوب بود :)) تجربه ی مسافری که دیگه قصد برگشتن نداشته باشه رو نداشتم..ولی قطعا باید خییلی سخت باشه :)) خیلی خوب گفته بودی سوسن جان :))
Susan_mhd
Susan_mhd
٩٦/١٢/٢٣
٣
٠
امیدوارم هیچ وقت این تجربه رو نداشته باشین ❤ ممنونم ازتون 💚💚
n_hasannejad
n_hasannejad
٩٦/١٢/٢٧
٣
٠
من هر وخ مامان اینا میان خونه ما و دو سه روز میمونن بعد میخان برن، وااای ته دلم خالی میشه :(( غم دارم تا یکی دو روز :((
Susan_mhd
Susan_mhd
٩٦/١٢/٢٧
٢
٠
آخی عزیزم...💚 ان شاءالله همیشه سلامت باشن و سایشون بالا سرت ❤
b_mollaei
b_mollaei
٩٧/٠١/٠٧
١
٠
بسیار زیبا و دلنشین دست مریزاد :))) ... با اجازه تون با عنوان مطلب یک شعر نو گفتم اگر راضی باشید بفرستم برای سایت
Susan_mhd
Susan_mhd
٩٧/٠١/٠٩
٠
٠
باعث افتخاره:) و خوش حال میشم من هم خواننده شعر زیباتون باشم:))
پربازدیدتریـــن ها