دوستت دارم‌های نامعتبر
احساسات آدم ها

دوستت دارم‌های نامعتبر

نویسنده : Havva

یک خودکار برایش فرقی نمی‌کند در دستان من باشد یا تو. او بنده‌ی همان کسی‌ست که به فروشنده پول بدهد و بخردش. برایش فرقی نمی‌کند صاحبش چند خودکار دیگر داشته باشد و به بقیه‌ی خودکار‌های دارنده‌اش حسادت نمی‌کند. او خوب می‌داند آن زمان که کل جوهر وجودش کشیده شود، تاریخ مصرفش به پایان می‌رسد و رهسپار نزدیک‌ترین سطل زباله می‌شود. با آن که همه‌ی این‌ها را می‌داند اما هیچ‌گاه از سرنوشت شوم خود گله نمی‌کند چون اساساً خودکار احساس ندارد.

مشکل از آن‌جایی شروع شد که تمام تعهدها به چند ورق کاغذ و امضای زیرشان ختم شد. آدم‌ها هر چه می‌خواهند می‌گویند و بعد به راحتی می‌زنند زیر حرف‌شان. می‌گویند دوستت دارم؛ در دلی بلوا به پا می‌کنند؛ جهانی به ظاهر شیرین و وسوسه‌برانگیز خلق می‌کنند؛ جوهر وجودت را می‌کشند و درست در حساس‌ترین لحظه‌ پرتت می‌کنند به دورترین نقطه‌ی ممکن از زندگیشان. مثل یک خودکار!  تو می‌مانی و احساسی مچاله‌‌شده و جهانی ویران.

دوستت دارم

دوستت دارم مسئولیت دارد. هر کلمه و جمله‌ای که به زبان ‌می‌آوریم، واو به واوش مسئولیت دارد. بهتر نیست کسی مخاطب این جمله قرار بگیرد که به یقین رسیده‌ایم همان تمام جانی‌ست که باید وجودش به وجودمان پیوند ابدی بخورد؟! بهتر نیست قبل از بیان هر کلمه‌ای به تاثیر شگفت‌انگیز واژه‌ها بر طرف مقابل فکر کنیم؟! بهتر نیست کمی بیشتر به احساسات آدم‌های اطرافمان توجه کنیم؟!

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
محمدرضا مهدیزاده
محمدرضا مهدیزاده
٩٦/١١/١١
٠
٠
خیلی خوب نوشته بودین و خیلی موافقم :) البته یه خرده اش ممکنه به جوانی و خامی و بی تجربه ای و اینا برگرده ! در هرصورت گاهی سوءتفاهم و اشتباه هم پیش میاد :) بنده هم یادداشتی شبیه به این توی دفترم دارم ٬ البته میان شان تفاوت هاست :) موفق باشید
Havva
Havva
٩٦/١١/١٢
٠
٠
خیلی خوب خوندین :) بله گاهی. یه وقتایی هم همه حرف‌ها زده میشه و درست لحظه آخر یکی از دو طرف می‌زنه زیرِ همه چیز. چقدر درد داره و اذیت میشه طرفِ مقابل. خیلی هم خوب مایلم یادداشتتون رو بخونم. :) سلامت باشید.
م-نص
م-نص
٩٦/١١/١١
٠
٠
عالی بود:)ولی گاهی کلمات معجزه نمی کنند و این اخر کار است.اخر کار برای یقین.اخر کار برای عمر و روح و جان.
Havva
Havva
٩٦/١١/١٢
٠
٠
لطف دارید :) بله گاهی...
سمانه صالحی
سمانه صالحی
٩٦/١١/١١
٠
٠
پاراگراف اخر عاااااالی بود حوا 😉😉 چرا چرا خیییییلی بهتره :)
Havva
Havva
٩٦/١١/١٢
٠
٠
مچکرم :))
b_noori
b_noori
٩٦/١١/١١
٠
٠
با خوندن متنت یاد فیلم رگ خواب افتادم، به نظرم دقیقا اون فیلم داره به تفصیل همین متن شما رو نشون میده با تبعات کنارش؛ قلمتون شیواست.. همیشه شاد باشید و موفق.
Havva
Havva
٩٦/١١/١٢
٠
٠
متاسفانه این فیلم رو ندیدم. ممنونم شما لطف دارید.
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٦/١١/١٢
٠
٠
قشنگ بود ولی فکر کنم خودکارا هم دوس دارم صاحبشون کسی باشه که جای شر و ور نوشتن و خط خطی کردن باهاشون کاری قشنگ انجام بده یا حرفای قشنگ بنویسه ^_^
Havva
Havva
٩٦/١١/١٢
٠
٠
موافقم. البته شر و ور زیاد کلمه‌ی زیبایی نیست. قبول دارید؟! :)
n_hasannejad
n_hasannejad
٩٦/١١/١٤
٠
٠
هوا جان ارتباط موضوعات عالی بود. خیلی دوست داشتنی :))
Havva
Havva
٩٦/١١/١٩
٠
٠
ممنونم :)
Mrs.NA30M
Mrs.NA30M
٩٦/١١/١٥
٠
٠
مطلبت فوق العاده خوبه حـوای جانم .. :)
Havva
Havva
٩٦/١١/١٩
٠
٠
خیلی ممنون مامان نسیم :)
AsedHamid
AsedHamid
٩٦/١١/١٧
٠
٠
زیبا بود، از خوندنش لذت بردم، حقیقتا حق داره مطلب پرطرفدار سایت باشه
Havva
Havva
٩٦/١١/١٩
٠
٠
لطف دارید :)
پربازدیدتریـــن ها