خانه نشین ها
اتفاقی که در کشور ما رخ داده است

خانه نشین ها

نویسنده : گزینه جیم

سال 94 وقتی به خانه فعلی مان آمدیم به تدریج متوجه شدیم که از 9 همسایه ما ، هشت تایشان کاسب هستند. یعنی از تیپ‌های استاندارد مهندس ، پزشک ، وکیل ، کارمند بانک ، حسابدار و... هیچ کدام در آپارتمان ما نبودند. 

راستش کمی برخلاف انتظارمان بود. یکی‌شان بنکدار لباس زیر زنانه در بازار تهران بود ، یکی دیگر فروشگاه بزرگ لوازم یدکی کامیون در میدان قزوین داشت ، آن یکی واردات مواد قندی برای کارخانه‌های شکلات سازی انجام می‌داد ، چهارمی کلی فروشی لوازم التحریر به‌خصوص کاغذ آ4 داشت و.... پارکینگ خانه هم متناسب بااین طیف از کاسب‌ها بود: پر از سوناتا و سانتافه و اسپورتیج و مزدا نیو و از این چیزها. 

نمی‌خواهم برایتان خاطره تعریف کنم . می‌خواهم بگویم آپارتمان ما تابلوی نصفه و نیمه‌ای است از وضعیت بحرانی اقتصاد کشورو شرایط کسب و کار درآن . امروزهمه آن سوناتاها و سانتافه ها رفته‌اند و جایشان را به 206 و موتورسیکلت و ال نود داده‌اند. بیشترشان مغازه هارا واگذار کرده‌اند تا از شبح چک برگشتی و چک‌های سررسید شده فرار کنند. بیشترشان خانه نشین شده‌اند و آپارتمانمان پر شده از دعواهای زن و شوهری. زنانی که باید حضور پررنگ یک مرد بیکار را در خانه تحمل کنند. دوبار طلبکارهای واحدهای دیگر در نیمه شب به اشتباه زنگ خانه مارا زده‌اند و بارها مقابل خانه شاهد جرو بحث مردان با طلبکارهایشان بوده‌ایم. 

شرایط آپارتمان ما استثنایی است . به خاطر چگالی شدید این همه کاسب و بیزینس‌من. اما فرصتی است برای لمس اتفاقی که در کشور ما رخ داده است.

به قلم آرش خوشخو

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
م-نص
م-نص
٩٦/١١/١٠
٠
٠
شما خودتان چکاره هستید:) ولی برداشت و تصویر زیبایی داشتید از این وضعیت...اما یک کوچولو اغراق کردید:)
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٦/١١/١٠
٠
٠
روزنامه نگاره فک کنم 😄
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٦/١١/١١
٠
٠
روزنامه نگار و نویسنده خوش ذوق و خوش قلم!
م-نص
م-نص
٩٦/١١/١١
٠
٠
خدا فروتنی عطا بفرماید خخخ:)
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٦/١١/١٠
٠
٠
هعی دنیا...
م-نص
م-نص
٩٦/١١/١١
٠
٠
:/
سمانه صالحی
سمانه صالحی
٩٦/١١/١١
٠
٠
جالب بود
م-نص
م-نص
٩٦/١١/١١
٠
٠
دقیقا کجاش خخ
محمدرضا مهدیزاده
محمدرضا مهدیزاده
٩٦/١١/١٢
٠
٠
عجب وضعیه ...
پربازدیدتریـــن ها