میم من را خوب بشناس
در آستانه سی سالگی

میم من را خوب بشناس

نویسنده : Mehre_Kodaa

من جنسی از درست‌ها و غلط‌ها، روحی از راه‌های رفته و نرفته، اکنون در آستانه سی سالگی غرق در دنیای روزمرگی.

سی سال، سی سال گذشت و غافل از آنکه یک دم بایستم و پاسخ به این سوال خود بدهم که آیا راه رفته و در پیش رو درست است؟ من در مرز سی سالگی شک می‌کنم به خودم به زندگی و به هر انچه اطرافم هست. دنبال تغییرم اما چه تغییری باعث ایجاد رضایتمندی نسبی از خود خواهد شد؟ نمیدانم چند سالت هست و ایا این سی سالگی مبهم را از سر گذراندی یا خواهی گذراند. به واسطه‌ی جلاد زمان رسیدم به این گلوگاه و من مانده‌ام در خود که چرا و چگونه و چطور؟

به خواسته‌هایم رسیده‌ام به آرزوهایم رسیده‌ام اما چرا باید چنین باشم و این سی سالگی را با درد روحی از سر بگذرانم. چرا هرچه می‌خواهم درکش کنم از انجامش عاجزتر و ناتوان‌تر می‌شوم و مانند کودکان بغض گلویم را می‌فشارد. زندگی همین است زندگی باید کرد، جواب خیل ادم‌هاست که می‌آیند و می‌گویند و می‌روند.

ولی این سوال همه بشریت است، زندگی را چگونه باید زندگی کرد؟ تصمیماتش بر چه اصولی باشد و اساس اعتقاداتش چیست؟ حرف از ظاهرسازی‌ها و دو رویی‌ها نمی‌زنم. حرف می‌زنم از میم خودم که وقتی با من روبرو می‌شوم به خود چه جوابی خواهم داد؟ خودم را که نمی‌توانم فریب دهم و به راحتی این من، مرا باور کند. من از هر کس دیگری به خود سخت‌گیر ترم و انتقادات بی‌رحمانه‌ای به خود دارم. شاید آزارم به شخصی، موجودی حتی مورچه‌ای هم نرسیده باشد. اما خوب می‌دانم آزار رسان فکری و روحی خودم هستم چون مدام درگیر این نشخوار فکری‌ام که مرا ذره ذره نابود می‌کند.

به‌راستی من در حوالی این سی سالگی چه می‌کنم؟

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
سمانه صالحی
سمانه صالحی
٩٦/٠٩/٢٠
١
٠
اولندش تولدتون پیشاپیش خیلی خیلی خیلی مبارک ♥️🎈🎀🎉🎊🎂🍰❤️....نوشته ی قبلیتونم یجوری در مورد همین موضوع بود..بدترین چیز همینه که ادم با سرزنشای خودش خودشو نابود کنه...حتی اگه حرفای ناامید کنندتونو یا حالا همون آزار رسوندنی که خودتون گفتینو یک نفر دیگه بهتون بگه تاثیرش کمتره...چون زندگی هر کس افکار خودشه...افکار فرکانس دارن..فرکانسارو جاهای خوبی بفرستین..به این فکر کنین که لیاقت اینو داشتین که تو سی سالگی بازم میتونین دنیا رو ببینین و بازم لایق زندگی کردن بودین...به این که تا الان چه کارهای باحالی کردین..و خیلی چیزای دیگه....اصن خودتون بگین با این افکاری که تا به حال داشتین به جز اینکه هی ناراحتی خودتون زیاد میشه و همش خودتونو سرزنش میکنین چیز دیگه ای هم عایدتون شده؟؟؟؟ اگر نشده مشکل از فرکانساس..موقعیت ها و اتفاقایی مشابه همه ی اون چیزایی که فکر میکنین براتون پیش میاد... امیدوارم ازین زاویه ی قشنگ نگاه کنین تا از همه ی روزای زندگیتون لذت ببرین :)) ♥️
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٦/٠٩/٢٠
٠
٠
ان شا الله که از این به بعد، فقط پی رویاها و آرزوهاتون رو بگیرین و بهترین سال های عمرتون رقم بخوره :) تولدتون مبارک!
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٦/٠٩/٢٠
٠
٠
عنوان یادداشتتون هم خیلی خوب بود.
Mrs.NA30M
Mrs.NA30M
٩٦/٠٩/٢١
٠
٠
باز خوبه در آستانه ی سی سالگی به این ها فکر میکنید خیلی ها تا آخر عمر نمیفهمند یا بهتره بگم نمیخوان بفهمن چی از زندگی میخوان.. خیلی ها حتی سختشونه 5 دقیقه وقتشون رو خالی کنن و با خودشون خلوت کنن و به هدف زندگیشون فکر کنن.. نوشته ی بسیار خوبیه.. امیدوارم در همه ی مراحل زندگیتون موفق باشید :)
پربازدیدتریـــن ها