چگونه فرزندان خود را تربیت کنیم؟
فرزندت را قورت بده تا قورتیده نشود

چگونه فرزندان خود را تربیت کنیم؟

نویسنده : محسن انصاری نژاد

متاسفانه چند صباحی فضای آموزشی کشور لوس شده است. تلویزیون پشت سرهم عمو و خاله بیرون می‌دهد. کلاس های آموزشی شنا و زبان، مهدکودک‌ها، کتابخوانی و آموزش مهارت‌های هنری نیز افزایش یافته است.

به عقیده‌ی نگارنده، دوران ”برو توی اتاق به کارت فکر کن” ، “خیلی بچه‌ی بدی شدی” و “دیگه مامان دوست نداره” به سر آمده است. امروزه باید بدنبال روش‌های نوین و تاثیرگزار بر روی این گل‌های نوشکوفته زندگی بود که در ادامه به آن می‌پردازم.

 

1) آموزش عدم استفاده از وسایل خطرناک با کمک چرخ‌گوشت:

آشپزخانه جز خطرناک‌ترین مکان ها برای بچه هاست که در آن وسایلی مانند چاقو، چرخ‌گوشت، اجاق‌گاز و ماشین لباس‌شویی دیده می شود. بچه ها علاقه خاصی به این وسایل دارند. متاسفانه هرچند وقت یکبار اخبار ناراحت کننده ای به گوش‌مان میرسد.

برای پیشگیری از وقوع این حوادث و آموزش نحوه صحیح استفاده از آن‌ها، کودک را به آشپزخانه ببرید. چرخ‌گوشت را روشن کرده و چند انگشتش را در آن فرو ببرید (حداقل دو انگشت). احتمالا! کودک شروع به گریه کند و کمی خونریزی داشته باشد ولی جای نگرانی نیست، شما از یک حادثه هولناک جلوگیری کرده اید. شما بگویید، نبود چند انگشت کوچولو موچولو مهمتر است یا رفتن اون کوچولو موچولو در فرِگاز و جزغاله شدن؟!

 

2) کاهش خشونت با فضای رقابتی:

دوران نوجوانی برای فرزندان شما بسیار حساس است. بچه ها در این دوران به سمت بازی های رایانه ای که اکثرا خشن هستند گرایش پیدا می‌کنند. برای جلوگیری از انتقال این خشونت در رفتار نوجوانان، آنها را مجبور به مبارزه با یکدیگر کنید. جایزه برنده را هم خرید یک ماشین شاسی بلند قرار دهید تا حس رقابت و حیوان‌صفتی آن‌ها بیشتر ترغیب شود.

در ضمن این نکته را حتما یادآوری کنید که بازنده باید طوری کتک خورده باشد که فرق بین شما و سماور را تشخیص ندهد.

بعد از مبارزه، آموزش برای بازنده کامل شده است. اما برنده منتظر ماشین است و برای دریافت جایزه با خوشحالی به طرف شما می آید. شما هم با خوشحالی به طرف او بروید. لطفا با صورتی خندان تا جایی که میخورد کتکش بزنید. مطمئن شوید که یک دست یا پای او چلاق شده باشد. شما با این کار بصورت فشرده نتیجه، تاثیر و عواقب این بازی ها را به او نشان داده اید. چی بهتر از این!

 

3) با فرزند خود دوست باشید:

تحقیقات نشان می‌دهد عامل معتاد شدن و توی جوب مُردن فرزندان، دوستان ناباب هستند. واقعا چرا با یک تدبیر درست‌وحسابی از این اتفاق جلوگیری نکنیم. در وهله اول شما بهترین دوست فرزندتان شوید. همین امروز بهترین جنس را از برادران زحمت‌کش موادفروش تهیه و بساط را مهیا کنید. در وهله دوم فرزند را جهت استعمال به کنار خود دعوت کنید. این کار را زمانی که فرزند شما معتاد نشده هم انجام دهید. کار از محکم کاری عیب نمی‌کند!

شما با این کار، خود را هم‌منقلی او کرده اید. همچنین دست رفقای نابابی که با جنس بد و قاطی، عامل معتاد شدن و هزار درد و بدبختی فرزندتان هستند قطع کرده اید. فقط دانستن یک نکته بسیار مهم است و آن‌هم به‌روز نگهداشتن جنس و روش استعمال است. طوری که با سلایق جوانان امروزی سازگار باشد!

 

4) هنر و تجربه؛ خود را فدای خوشبختی فرزندانتان کنید:

همانطور که خودتان می‌دانید آمار نشان می‌دهد این سال‌ها از هر سه فقره ازدواج، دوتا و نصفی به طلاق می‌انجامد. پس بهتر است از همین لحظه دور ازدواج کردن فرزندانتان را خط بکشید. لوازم مورد نیاز این کار خودتان و همسرتان هستید! به این صورت که تا سرحد مرگ روزگار را به چشمان خود و خانواده سیاه و تار کنید. برای دختر و پسر روش ها فرق دارد. زمانی که پسرتان برای ازدواج با شما صحبت کرد بگویید، مگه من ازدواج کردم کجا را گرفتم! از روز اول قسط و وام! اینم حال و روزم است. اما دختر حساس است و در مقابل آن با احتیاط عمل کنید. اگر دخترتان حرف از ازدواج زد، خانم را سیاه و کبود کنید. او را نشان دهید و بگویید الان که مادرت با من ازدواج کرده خوشبخت است؟! سعی کنید فضا طبیعی باشد، به همین سادگی!

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
ژاله
ژاله
٩٦/٠٩/١٥
١
٠
معلومه از عیب کردن اون زاهد پاکیزه سرشت، خیلی شکار بودین، خشم و خشونت از متن چکه میکنه.
M_ansari70
M_ansari70
٩٦/٠٩/١٦
٠
٠
متاسفانه هرجا میرم این زاهد هستش! و مطمئنا میدونید این متن طنزه :)
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٦/٠٩/١٦
١
٠
فقط مورد سه :)
M_ansari70
M_ansari70
٩٦/٠٩/١٦
٠
٠
فقط خودم! :)
Mrs.NA30M
Mrs.NA30M
٩٦/٠٩/١٦
١
٠
یا امام زاده بیژن 0_o مستر آستانه باید جلو شما لُنگ بندازن با این روش های تربیتیتون!!!
M_ansari70
M_ansari70
٩٦/٠٩/١٦
٠
٠
ما اینیم! :)
محمدرضارضایی
محمدرضارضایی
٩٦/٠٩/١٦
١
٠
عجب...😉
M_ansari70
M_ansari70
٩٦/٠٩/١٦
٠
٠
:)))
n_hasannejad
n_hasannejad
٩٦/٠٩/١٦
١
٠
موارد یک ودو عالی بود. باموردچهارموافق نیستم چون امکان پذیر نیست اصلا مگه کتک کاری خانم خونه داریم؟؟؟؟؟؟ لطفا روشوتغییربدین!!! بسیار عالی بود،موفق باشید.
M_ansari70
M_ansari70
٩٦/٠٩/١٧
٠
٠
ممنونم بله ان شاالله در نوشته بعد اصلاح میکنم :)
h_sokoot
h_sokoot
٩٦/٠٩/١٧
١
٠
عالی بود!!!
M_ansari70
M_ansari70
٩٦/٠٩/١٧
٠
٠
تشکر
سمانه صالحی
سمانه صالحی
٩٦/٠٩/١٨
٠
٠
مگه بقیه غیر از این انجام میدادن تا حالا؟؟؟ :/
M_ansari70
M_ansari70
٩٦/٠٩/١٨
٠
٠
پس متنم سوخت |:
پربازدیدتریـــن ها