چرا سرانه رو می ریزی تو تلگرام؟
به طور متوسط، هر کاربر ایرانی در 18 کانال عضو است

چرا سرانه رو می ریزی تو تلگرام؟

نویسنده : naeerika

مسعود اسدپور، سرپرست پژوهشگاه فضای مجازی، اعلام کرد که تعداد کانال‌های عمومی تلگرام به زبان فارسی، بیش از 555 هزار کانال و مطالب منتشر شده در آن مرز 1 میلیارد را گذرانده و نزدیک به 1.1 میلیارد مطلب می‌باشد.

این در حالی‌ست که کل صفحات سایت‌های فارسی زبان از ابتدا حدود 1.2 میلیارد می‌باشد و تلگرام فقط در کانال‌های عمومی (از سال 94) 1.1 میلیارد مطلب را به ثبت رسانده اند که این نشان از رکورد جدید تلگرام دارد. با توجه به انتشار روزانه 2 تا 3 میلیون مطلب در تلگرام، تا آخر مهر ماه از رکورد سایت‌ها نیز پیشی خواهد گرفت.

حالا می خواهید بدانید هر ایرانی چند کانال دارد؟

در مجموع 720 میلیون اکانت وجود دارد که با توجه به آمار 40 میلیونی حساب های کاربری در ایران نشان می دهد به طور متوسط، هر کاربر ایرانی در 18 کانال عضو است.

می‌خواهم از آقای اسدپور بپرسم با این وضع چرا برای هر کسی می‌فرستیم 4 ساعت بعد seen می‌خورد و سه ساعت و چهل و نه دقیقه و سیزده ثانیه بعد is  typing می‌شود. تازه اگر شانس بیاوریم و یک ساعت و ده دقیقه بعد دست مبارکش به دکمه send متبرک شود.

آقای اسدپور سرپرست پژوهشگاه مجازی شما که سهم هر کاربر ایرانی در تلگرام را 30 هزار مطلب عنوان کردید و محتوای 88 درصد کانال را تولیدی( که باز خجم قابل توجهی از آن ها کپی از کانال های دیگر است) و 12 درصد مطالب فورواردی و از طرف دیگر بازدید مطالب تلگرامی را جز آمار سرانه مطالعه قرار دادید می توانید بفرمایید کی قیمه رو ریخت تو ماستا؟!

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
Mrs.NA30M
Mrs.NA30M
٩٦/٠٨/٢٢
٠
٠
خب چرا نباید جزء آمار سرانه باشه؟؟! من خودم یه سری متن رو به اشتراک میزارم که قطعه ای از یک کتاب با ارزشه.. گاهی اطلاعاتی رو منتقل میکنم که باید کلی برای دونستنش هزینه کرد.. همین که اطلاعات فرد بره بالا و برای خوندن یه متن چه توی تلگرام چه کتاب ,روزنامه یا هرچی وقت بزاره ینی سرانه ی مطالعه رفته بالا دیگه.. اگر اینطور نبود کتب صوتی و پادکست های اطلاعاتی وارد بازار نمیشدن که!
سمانه صالحی
سمانه صالحی
٩٦/٠٨/٢٢
٠
٠
به جز یه سری مطالب چرت و پرت خداوکیلی چیزای خوبیم که جزء سرانه ی مطالعه حساب بشه کم نیستااااا :).
notareal
notareal
٩٦/٠٨/٢٣
٠
٠
درود گرامی. نوشته گزینه شما واداشت ام تا دیگرِ آنان را، نیز، بخوانم؛ سه نوشتار در گستره ای به همان شمارگان، سه در ۳ سال. از این رو شما گزینه هنگام نیز باشید. // هر سه نوشنار شما را لخت از پیرامون (حاشیه ) نگاری و پُر چم (معنا / معنی ) یافتم. خوشنودم که میزهای «کافه جیم » خواهنده ای (مشتری ) چنین تیزبین و نکته سنج دارد. // با تلگرام آشنایی ندارم، اما این بازنمی داردَم از دریافت نکته ی شما که دنبال کننده فرنود (منطق ) و رایش گری (ریاضیات ) به جا می باشد. // خوش بوَد روزی که شما در پاسخ برخی دیدگاه ها، با خواننده در گیر گفتاری به گزیده گی نوشتارتان شوید. // سپاس گزارم از شما، که آموختم.