بی قرار
آرامم می کند

بی قرار

نویسنده : h_sadat

چشم‌هایت را با بی‌قراری باز کنی، در طول روز دلت تنگ باشد و اصلاً سرجایش نباشد. قدم قدم بزنی تا مسجد، دلت نماز بخواهد و سجده. اما در نماز جماعت نمی‌توانی یک دل سیر درآغوش خدا روی و سجده کنی. در راه برگشت فکر کنی به چیزهایی که خدا بهت داده درحالی‌که نمی‌دانی چرا.

خانه باشی، دوستان ‌ت را بخوانی، دلت پر بکشد برای دیدن خدا. شب که می‌شود، با بی تابی تمام دنبال قرآن می‌گردی تا کنارت باشد. انگار بدون قرآن خوابت نمی‌برد. سحر شود و تو بیدار شی، وقت نماز شود و تو بعد از قرآن خواندن شروع به نماز کنی. رکعت اول، رکوع اول، سجده ی اول. چه بگویم از احساس سجده‌ها... 

سرم دیگر بلند نمی‌شود! تمام بی‌تابی‌ام آرام شده است! چشمانم را می‌بندم، و با تمام وجود سجده‌ی اول را درآغوش می‌گیرم! 

درحالیکه تمام بدنم انگار مسخ شده‌اند، توانم را جمع می‌کنم و می‌نشینم برای سجده‌ی بعدی. اللهُ اَکبَر. پر از شوق می‌شوم و باز انگار سجده هایم تمامی ندارند..! این دفعه هنگام بلند شدن از سجده و شروع رکعت دوم، بدنم می‌لرزد. انگار طاقت بدنم هم تمام شده...! از دوری می‌ترسد. با حالی بد و لرزش بدن، رکعت دوم را هم تمام می‌کنم.

20 دقیقه شد! مثل روز قبل. دراز می‌کشم و سخنرانی گوش می‌دهم. حرف می‌زند و حرف می‌زند. ناگهان حس می‌کنم چقدر دوست دارم قرآن را بغل کنم! و واژه‌هایی بی‌صدا بین من و خدایم رد و بدل می‌شود. (خدایا می‌دانم راضی‌ای) مثل عاشقانه هایی بی صدا! مثل اینکه بخواهی طعم شیرینی عسل را توضیح دهی! 

آرامم می‌کند.

می‌خوابم.

و دوباره با اشتیاقش بیدار می‌شوم.

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
h_sokoot
h_sokoot
٩٦/٠٨/١٠
٠
٠
خیلی شیرین و عاشقانه بود
مائده رئیس الساداتی
مائده رئیس الساداتی
٩٦/٠٨/١٢
٠
٠
خيلي قشنگ بود🌹
NA30M_PAHLAVAN
NA30M_PAHLAVAN
٩٦/٠٨/١٣
٠
٠
عــالی بود عــالی 🌹🌹🌹
سمانه صالحی
سمانه صالحی
٩٦/٠٨/١٤
٠
٠
:))))))
پربازدیدتریـــن ها