Notice: Memcache::pconnect(): Server localhost (tcp 11211) failed with: Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::pconnect(): Can't connect to localhost:11211, Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 72 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 75 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 95 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 98 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 33 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 36 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 49 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 52 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 65 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 68 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 36 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 39 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 45 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 48 جیم - سور پریز! www.jeem.ir
سور پریز!
دسته بندی انواع سورپرایز در فرهنگ مشهدی

سور پریز!

نویسنده : محمد حسین وکیلی

اصل غافل‌گیری یکی از جذاب‌ترین و در عین حال ترسناک‌ترین افکت‌های زندگی روزمره ماست که می‌تواند باعث شادی و خنده یا حتی سکته افراد شود.

از همین جهت خارجی‌ها کلمه سورپرایز را برای غافل گیر کردن اطرافیان خود به کار می‌برند، مثلا در زمانی‌که قهرمان مسابقه فوتبال می‌شوند یا در مسند ریاست امور می‌نشینند از این کلمه استفاده می‌کنند، ولی در ایران این کلمه ابعاد بیشتری پیدا می‌کند که به گوشه‌ای از آن اشاره  می‌کنیم.

 

سورپرایز تلوزیونی: پس از تبلیغات بصری و زیرنویس‌های فراوان برای پخش یک فیلم جذاب وقتی توجه همه مردم برای تماشای این فیلم جلب شد و مردم پای تلوزیون نشستند، در یک عمل کاملا طبیعی و خودجوش اقدام به پخش راز بقا پیرامون زندگی گرازهای مقیم آفریقای شمالی با کیفیت اچ دی می‌کنند!

 

سورپرایز عاشقانه: سالگرد ازدواج است و خانم محترم برای همین امر ساعتی به قیمت 10 میلیون ریال و مرد هم برای همسرش سرویس طلای ملکه سابق زامبیا را می‌خرد و هر دو پس از آن شب خاطره‌انگیز به این نتیجه می‌رسند که دیگر پولی در بساط ندارند و مجبورند تا آخر ماه را با نان، سیب زمینی و اندکی سس مایونز سپری کنند.

 

سورپرایز مشدی: فامیل شما را به صرف چلو و کباب به منزل خویش دعوت کرده است، اما وقتی سر سفره می‌نشینید خبری از کباب نیست و در عوض آن شله جلو شما می‌گذارند، اگر مشهدی باشید در پوست خود نمی‌گنجید و البته شب تا صبحی خاطره انگیز خواهید داشت!

 

سورپرایز خریدنی: یک عدد زیر پوش را پسندیدید که اتیکت 3500 تومان خورده است و زمانی‌که یک عدد 5000 تومانی را با افتخار به فروشنده می‌دهید، فروشنده محترم می فرمایند: بقیش؟؟؟ شما مانند ماستی که آبش را گرفتند و حالا چکیده شده، به مغازه‌دار زل می‌زنید و این‌جاست که میفهمید قیمت‌ها به تومان است و نه به ریال!

 

سورپرایز فیلتری: هر روز به سایت خبری مورد علاقه تان یعنی تابناک سر می‌زنید اما به یک باره همه چی طوفان زده می‌شود و اثری از سایت دیده نمی‌شود و این‌جاست که مخابرات می‌گوید : سورپرایز کلهم سایت را فیلتر کردم!

 

سورپرایز طلایی: در خانه مبارکتان پا را روی پا انداخته‌اید و در کشو مبارک یک کیلو طلا پس انداز کرده‌اید! تا هفته پیش شما پولدار بودید ولی حالا میلیونر شده‌اید، البته شاید تا زمانی‌که این مطلب منتشر می‌شود میلیارد هم شده باشید!

 

سورپرایز خیابانی: در حال قدم زدن در هوای دونفره با نامزدتان هستید که به یک باره احساس می‌کنید که یک صدایی را شنیدید و وقتی به سر و لباس  و گردن وشلوار خود می‌نگرید به دسته‌ای از چغک‌ها فحش می‌دهید که معلوم نیست شب قبلش چه چیزی را میل کرده که این‌گونه معدشان خوب کار می‌کند و شما را این‌گونه خال خالی کرده‌اند.

 

سورپرایز بارانی: ماشین خود را کارواش برده و کلی هم انعام داده‌اید که برق ماشین‌تان چشم‌های همه را به خود جلب کند اما هنوز از کارواش خارج نشدید که باران شروع به بارش کرده و تا وقتی که به منزل برسید با توجه به آب و هوای منحصر به فرد مشهد و آفتاب سوزانی پس از باران تابیده، ماشین شما از یک ساعت گذشته نیز کثیف‌تر شده است!

 

سورپرایز جیمی: در یک بازی فرصت شرکت ندارید و پس از بازی به تیم زنگ می‌زنید تا از نتیجه بازی آگاه شوید و همین‌جاست که متوجه می‌شوید جیم 6 تایی‌ها شده و از سری بازی‌ها خداحافظی کرده است.

 

سورپرایز دانشجویی: شب قبل تا ساعت 3 صبح بیدار بودید و امروز که کلاس دارید اگر حاضر نباشید ، استاد بی‌برو برگشت شما را حذف خواهد کرد، پس به هر طریقی خود را به کلاس می‌رساند اما نیم ساعت می‌گذرد و استاد نمی‌آید، آن وقت است که می‌خواهی صندلی را بجوی!

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩١/١٢/٠٢
٩
٠
جالب بود!اون تلویزیونیش که خدایی خیلی اتفاق میفته!تاحالا 500بار برنامه شوکو میخواستن نشون بدن بجاش عموپورنگ و خاله شادونه گذاشتن!
...
...
٩١/١٢/١٤
٠
٠
یا به جای فیلم طنز یک فیلم کاملا اب بندی شده نشون می ده
bye
bye
٩١/١٢/٠٢
٣
١
ممنونم دوست عزیز جالب بود
v-qavam
v-qavam
٩١/١٢/٠٢
٧
١
سور پرايز غذايي: اينه که دوستت دعوتت کنه بري خونشون ميرزا قاسمي اعلا بخوري...تو هم سر تعارف نري...بعد بري خونه خودتون نهار نباشه مجبور شي نيمرو خالي بخوري ...اونم بدون سس و رب...پيش اومده برام که ميگم...
علیرضا
علیرضا
٩١/١٢/٠٢
١
١
(^_^) خیلی جالب بود.آقای وکیلی ممنون.
PAEEZ
PAEEZ
٩١/١٢/٠٢
١
٢
سورپرایز شیمیستی فراموش نشه:یه تیتراسیونو انجام دادین بعد رفتین سراغ تقطیریه سری محلول میاین می بینین هم گروهیتون محلول تیتر شده رو دوباره با اسید کلریدریک تیتر کرده!واسه خودش معادلاتو انجام داده!نمی دونه گند زده به کل محاسبات با این کارش! یا رفته بورت ترک دار گرفته از انبارشیمی بعد شما می رین بعد ازمایش بدین به مسئول انبار میگه این سالم نیست یه نوشو بخرین بازم بگم؟
t.m
t.m
٩١/١٢/٠٢
٣
١
خخخخخخخخخ ... مرسی...
چرا ناشناس مهشیدم
چرا ناشناس مهشیدم
٩١/١٢/٠٢
٢
١
ایول باحال بود ....بخصوص اخری در مورد مدرسه و کلاسای فوق برنامه هم صدق میکنه/....ما یه دبیر زبان داشتیم خیلی گیر بود گفت جلسه ی بعد ریویو دارین با خودم شب نشستم خر زدم مخ همه رو خوندم ...جلسه ی بعد نیومد اما جلسه ی بعدش که من نرفتم اومد من رو هم با کمال احترام انداخت...تا دو ترمم نذاشت برم کلاس ... اهههههههههههه ولی دبیر خیلی خوبی بود ..دمش رم
parisa
parisa
٩١/١٢/٠٢
٠
١
اااااااااااااااااااا...........جالب بود...........مرسی...............
نرگس
نرگس
٩١/١٢/٠٣
٠
١
kheyli jaleb bud
mr.majdator
mr.majdator
٩١/١٢/٠٣
٠
١
خیلی جالب بود.
٩١/١٢/٠٣
٠
١
جالب بود.مرسی
m.hosseinzadeh
m.hosseinzadeh
٩١/١٢/٠٣
٠
١
سورپرایز کامپیوتری: اگه با کامپیوترت کار مهمی نداشته باشی عالیه، ولی اگه کار داشته باشی عمرا بالا بیاد! مثلا دیروز من یک کار مهم باهاش داشتم و می خواستم با یک بنده خدایی که شما هم میشناسینش، فیفا بازی کنم ولی مگه سیستمم بالا اومد. آخرش رفتیم سراغ همون فوتبال دستی جیمی خودمون!
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩١/١٢/٠٣
١
٢
آقای حسین زاده حریف قدر فیفا خواستین ما هستیم هاااا!تاحالا کسی نتونسته رو دستم بلند شه!البته فیفا 13!ولی از حق نگذریم کاری بس مهم هم داشتین هااااااا!
raaahil.m
raaahil.m
٩١/١٢/٠٣
١
٠
عالی بود خصوصا نوع مشهدیش!
sherlok
sherlok
٩١/١٢/٠٤
٠
١
باحال بود برادر
آقا گرگه
آقا گرگه
٩١/١٢/٠٥
٠
١
ولی هیچی سورپریز شهرستانی (!) نمیشه و تنها چیزی هم که میخواد اینه یواشکی بری پشت رفیقت و ضضضضضضاااااااارررررررررررررررت ( چرا من با "ض" نوشتم؟) بزنی پس کلش × نکته : بعد از انجام این عمل شدیدا توصیه میشود که فورا مکان حادثه را ترک نمایید !!!
nikta_21
nikta_21
٩١/١٢/٢٧
٠
٠
چه آواتار خوشگلی!
SMX
SMX
٩١/١٢/٠٩
١
١
ممنون که موجبات شادی مارو فراهم کردید
nikta_21
nikta_21
٩١/١٢/٢٧
٠
٠
چه آواتار باحالی!
نسیم
نسیم
٩١/١٢/١٣
٠
٠
معرکه بود مخصوصا دانشجوییش.
...
...
٩١/١٢/١٤
٠
٠
یه سورپریز هست مطمئنن براتون رخ داده اصلا جز قوانین نا نوشته نیو تون است . یک چیز همیشه خدا جلو چشت است اونوقت همین که نیازش داری همچین غیبش می زنه که جنم پیداش نمی کنه فقط خودش می دو نه و خداش
مرجان_طلوعی
مرجان_طلوعی
٩١/١٢/٢٤
٠
٠
خیلی جالب بود ممنون
nikta_21
nikta_21
٩١/١٢/٢٧
٠
٠
چه آواتاز نازی!
sasa10
sasa10
٩١/١٢/٢٤
٠
٠
خوب بود.
مهسا
مهسا
٩١/١٢/٢٨
٠
٠
سوپرایز خریدنی خیلی باحال بود ممنون
A.hosseiny
A.hosseiny
٩٢/٠٣/٢٠
٠
٠
جالب بود ممنون
نسيم
نسيم
٩٢/٠٦/١٦
٠
٠
باحال بودمرسي