برای رویایت بجنگ
حوالي سوت پایان کنکور 96

برای رویایت بجنگ

نویسنده : زهرا مبارزی

مرداد امسال هم به نيمه رسيد و اين يعني يك كنكور ديگه هم گذشت, طبیعتا الان آدم‌های زیادی هستن که خوشحالن از نتیجه‌شون وآدم‌های زیادتری ناراحت و ناامیدن. تردیدی تو این ندارم که قانون دنیا, قانون تلاش و تغییر, در طول تاریخ بارها وبارها خیلی منفی‌ها مثبت شدند به همت و اراده آدم‌هایی از جنس من و تو و این یعنی همه هر آنچه که دوست نداری و می‌تونی تغییر بدی و تبدیل بشی به همونی‌ که می‌خوای به این شرط که خودت رو رها کنی از قضاوت و نگاه دیگران... دستاتو باز بذاری و آزادی‌ت رو با همه وجود فریاد بزنی و بعد به این فکر کنی که خودت از زندگی چی می‌خوای؟

امروز عددی کنار اسمت قرار گرفت که شاید خیلی خوشایندت نبود, می‌خوام بهت بگم این عدد فقط نشون میده تو چند دقیقه تونستی چند تا سوالو جواب بدی, نه بیشتر نه کمتر و قطعا در ادامه مسیر این تویی که به جایگاهی که توش قرار می‌گیری ارزش میدی نه جایگاه به تو چرا که اگه غیر این باشه یقینا اشتباه رفتی. انتخاب با توست می‌تونی رشته‌ای رو انتخاب کنی یا پشت کنکور بمونی... ولی هر مسیری رو انتخاب کردی یادت باشه نتیجه هر چی باشه ارزش تو رو تعیین نمی‌کنه, روا نیست که یه اتفاق ساده اینطوری امید ازت بگیره و شاید همه رسالت من و تو روی زمین این باشه که واسه بهتر شدن‌مون تلاش کنیم _فارغ از نتیجه_ بذار سال‌ها بعد وقتی قصه زندگی‌مون روایت میشه, بگن واسه چیزی که می‌خواست با همه وجود جنگید.

«بی‌شک اون یه برنده بود». 

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
aryan_son
aryan_son
٩٦/٠٥/١٨
١
٠
بی شک اون یه برنده بود 👍👍👌👌
زهرا مبارزی
زهرا مبارزی
٩٦/٠٥/١٩
٠
٠
ممنون که خوندید🙏🌱
محبوبه
محبوبه
٩٦/٠٥/١٨
١
٠
ای کاش این حرفا برامون تبدیل به شعار های قشنگ نمی شد،از تو افسانه ها میومدن بیرون و باهاشون دست میدادیم،افسوس که عشق،علاقه،آزادی و انتخاب اسطوره های بدلی زندگیمون شدن،الآن به تنها چیزی که بها داده میشه مادیاته نه معنویات.واسه خودمون بهانه میاریم،به قول پائولو کوئیلو "برنده تنهاست".
زهرا مبارزی
زهرا مبارزی
٩٦/٠٥/١٩
٠
٠
من فكر ميكنم اين و مسايلي مشابه اين فرهنگی که باید خودمون پرورش بدیم و با فرهنگهای غلط قبلی و مسایلی که مارو آزار داد جایگزینش کنیم به این امید که نسل های بعد ما علاقه واقعیشونو پیدا کنن نه صرفا همه بدنبال چند رشته خاص و بهتر زندگی کنن والبته قطعا تو همه اینا شرایط اجتماعی واقتصادی جامعه هم بی تاثیر نیست 😔سپاس که خوندید🌱🙏
مارنا
مارنا
٩٦/٠٥/٢١
٢
٠
به نظرم خیلی رویاییه،من شاید به قول شما یه نسل جدید به حساب بیام،اما حتی با در نظر گرفتن آزمون های تعیین استعداد،بازم همون قصه ست،به نظرم هیچ جوری نمیشه فرهنگ سازی کرد با این وضع اقتصادی،شما ایده ای دارید بگید شاید بهتر بشه،منتظر مقاله بعدی تون هستم.
پربازدیدتریـــن ها
جارچی

حملات کیهانی

٩٧/٠٤/٢١
شعری سروده خودم

طبل ناسوری

٩٧/٠٤/٢٠
نگاهم به من می گوید...

لطفا به من گوش کنید

٩٧/٠٤/٢٠
اینجا ایران است...

ملت جو!

٩٧/٠٤/١٩
شعری سروده خودم

آشفته دنیا

٩٧/٠٤/٢٥
دوستت دارم

آرام جان

٩٧/٠٤/٢١
شعری سروده خودم

ضریح چشمانت

٩٧/٠٤/٢١
قدرتی بزرگ تر

چهارده ساله ی خداناباور

٩٧/٠٤/٢٥
از آینده این نامه اطلاعی ندارم

خانه‌ای که پدر ندارد

٩٧/٠٤/٢٣
شعری سروده خودم

زخم خورده چشم

٩٧/٠٤/٢٠
آزاد باش

آهای دیوانه

٩٧/٠٤/٢٦
اینجا نزدیک اسمان است

زندگی واقعی

٩٧/٠٤/٢٥
یادداشتی بر فیلم Her

عشق مجازی

٩٧/٠٤/٢٠
قلبم به درد آمد

خط مستقیمی به بهشت لطفا

٩٧/٠٤/٢٤
کار سخت برای اثبات خود

کمال طلبی چیست؟

٩٧/٠٤/١٩
صدا و سیمای بی کفایت

نمایش بدبختی با بیت المال

٩٧/٠٤/٢٣
به همین سه نقطه ها

عادت کرده ایم

٩٧/٠٤/١٩
خاطرات زمستانی

مردی با شال گردن آبی

٩٧/٠٤/٢٤
دیوانه شدم

در جستجوی روی ماه تو

٩٧/٠٤/٢٣
متاسفم...

ایست قلبی

٩٧/٠٤/٢٥