ما مردها از یک بیماری رنج می بریم
قول بده جز من نخواهی

ما مردها از یک بیماری رنج می بریم

نویسنده : مهدي اقتدارپرور

راستش ما مردها همه‌مان بيماريم؛ همگی هم از دو بیماریِ روحی رنج می‌بریم. همه ما مردها ترسويم. هميشه همراه‌مان ترس از دست دادن را داريم؛ حالا هنوز طرف‌مان را نداريم‌ها! اما همواره ترس آن‌را داريم كه نكند همان كه دوستش داريم و نداريمش نگاهش به كسي ديگر بي‌افتد يا دمي حتي كسي ديگر را بخواهد «نكند اتفاق خاصي بي‌افتد كه خيال داشتن همانكه خودش را نداريم هم از دست بدهيم» اگر خدا به زن‌ها يك دل داده به مردها هم يك دل داده به همراه يك دلهره. هميشه دلهره داريم كه نكند مرغ از قفس بپرد! شايد براي همين باشد كه مدام مي‌پرسيم قبلي را هنوز دوست داري؟ كسي ديگر را دوست داري؟ قول بده كه كسي را جز من نبيني! قول بده به كسي جز من فكر نكني حتي اگر من كنارت نبودم. 

وقتی که در آغوشش آرام گرفته‌ایم  لمس دستانش را روی پوستِ تن‌مان حس می‌کنیم و حال‌مان خوب است به ناگاه دل‌مان می‌لرزد، حفره‌ی قلب‌مان شروع می‌کند به بزرگ شدن و ترس به جانمان می‌افتد که مبادا روزی برسد که نداشته باشیم‌اش و شبی بیاید که بدون دست‌هایش، بدون نگاهش و بدون صدایش بمانیم! اين‌ها بچه بازي نيست، ققط يك سري ترس‌هاي مردانه‌ست كه از زنده بودن احساسات و غيرت خبر مي‌دهد؛ شما زن‌ها كاش مي‌دانستيد همين ترس و دلهره چقدر احساس ناامني برايمان به ارمغان مي‌آورد! به‌خاطر همین بعد از هر نوازش و بوسه‌ای بعد از هر حالِ خوبی با چهره‌ای نگران و مردمکی لرزان نگاهش می‌کنیم و یک جمله مشترک می‌گوییم: «آدم باش! نرو!» همين جاست كه بيماري دوم‌مان هم اوت مي‌كند. 

بيماري دوم ما هم خودآزاري‌ست. شروع می‌کنیم به ثبت خاطره، به عکس گرفتن‌های گاه و بی‌گاه. در دهان‌مان ؛ از ابروهاي پهن و مشكي‌اش بگیر تا نیم رخ جذابش وقتی خیره به جاده می‌راند و تا چشم‌هاي سبز روشنش كه به چشم‌هايم خيره نمي‌شود. يك‌بار كافي‌ست بنويسد دوستت دارم يا حتي يك قلب بفرستند؛ آن‌وقت ده بار اسكرين‌شات مي‌گيريم و ده جا سيو مي‌كنيم كه نكند پاك شود! كه شب‌ها قبل از خواب يك‌بار از روي‌شان مرور كنيم ضربان قلب‌مان تنظيم شود بتوانيم بخوابيم. عاشق عطر تنش مي‌شويم و لباسمان را مي‌پيچيم لاي پيراهني كه براي شستن كنار گذاشته‌ست تا لباس‌مان بوي لباسش كه بوي تن اوست بگيرد؛ كه در روز كه در كنارش نيستيم دلمان برايش تنگ شد خودمان را بو كنيم و تمام این کارها را در حالی می‌کنیم که مطمئنیم همین یادگاری‌ها یک روزی وقتی که نداریم‌اش دمار از روزگارمان در می‌آورد. اما بیماریم و کارهایمان دست خودمان نیست! زن است دیگر به قدرِ ما تحمل ندارد، زده می‌شود از بس در گوشش گفتیم "قول بده بمانی"، "قول بده جز من نخواهی"، "قول بده زود برگردی" قول بده فلان، قول بده بهمان! حالا هم از دست اين دو بيماري به ديوانگي رسيده‌ايم. ما مردها ديوانه‌ايم دیوانه‌هایی که با دیگران کاری ندارند فقط شب‌ها به جان خودشان می‌افتند. خاطراتشان را دورشان می‌چینند و با تماشای هر کدام یک تکه از قلبِ ترک خورده‌شان می‌افتد!

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
mobina
mobina
٩٦/٠٥/٠٤
٢
٠
خیلی قشنگ بود.....پس اگه اینجوریه شما مردا همش تو دلهره و استرسید خدا صبرتون بده خخخخ
k_koolak
k_koolak
٩٦/٠٥/٠٥
٢
٠
وقت ازدواج می کنید هم این طوری اید؟
عین _ شین
عین _ شین
٩٦/٠٥/٠٥
٠
٠
تصورات مردانه جالبی بود،ازون همه ذوقتون برای دیدن یه استیکر قلب و اسکدین شات تا پیچیدن لباس تو لباس...جدا از همه تصورات این قسمت متنتون جالب و خارج از کلیشه بود، اونجا ک میگین:"... تا چشم‌هاي سبز روشنش كه به چشم‌هايم خيره نمي‌شود..." خیره نشدن چشمها جالب و نو بود بنظر من البته
f_zarrinfar
f_zarrinfar
٩٦/٠٥/٠٥
٢
٠
بنظرم این بیماریارو خانوماهم دارن
aryan_son
aryan_son
٩٦/٠٥/٠٨
٠
٠
بسیار زیبا بیان کردید این حس های درونی رو... 👌👌👌👌 حس هایی که حتی گاهی می‌مانیم از نام گذاری شان
پربازدیدتریـــن ها