عطرت را بنويسم؟!
لحظه های بدون تو

عطرت را بنويسم؟!

نویسنده : مهدي اقتدارپرور

كاش می‌توانستم بویت را بنویسم؛ نه بوی ادكلن گران قیمتت را؛ نه بوی تنت را...

همان بویی كه در یك فضای بسته كه بمانیم فضا را پر می‌كند؛ همان بویی كه وقتی نیستی بالشت را به آغوش می‌كشم و مدام كام عمیق می‌گیرم و می‌ترسم نكند بویت بپرد؛ كاش بویت مثل بوی سیگار به تن و لباسم می‌ماند؛ می‌دانی؟ اصلا یكی از ایراد‌های اصلی نوشتن همین است كه نمی‌شود بویت را نوشت. بوی پشت گوش‌ات؛ بوی موهایت؛ بوی دستانت؛ بوی شال و چادرت؛ اصلاچرا بو ها رو نمی شود نوشت؟ وقتی اینقدر قوی هست و حضورش تا این حد می‌تواند حال مرا عوض كند و مرا مبهوت کند، دیدی؟! داری راه می‌روی و یكهو یك بویی می‌آید و توی آن لحظه می‌ایستی و مثل فیلم‌ها چشم‌هایت را می‌بندی و همه خاطرات برایت ریكاوری می‌شود و تو با خودت فکر می‌کنی چرا یك بو می‌تواند اینقدر قوی باشد که کسی رو كنارت توی خاطرت حاضر كند كه كنارت نیست؟ که حتی خیالت هم نتوانسته بود؟ و چقدر این بویت تنهایی آدم را به رخ می‌كشد گاهی؛ می‌دانی تنهایی حس حال عجیبی‌ست.

اینکه هر روز صبح بغض‌هایت را قورت می‌دهی و شب که می‌شود از گوشه دلت تف‌شان می‌کنی بیرون و نمی‌دانی که چگونه باز فردا تمام این حجم از بغض‌هایت را قورت دهی بدون اینکه نه اینجای دنیا و نه هیچ کجای‌؛ شاید برای همین باشد كه انگیزه‌ای برای بیدار شدن نمانده در من تنهایی خیال‌انگیز است و جنون‌آمیز وقتی که حرف‌هایت، خنده‌هایت، بغض‌هایت، اشک‌هایت همگی را درون تنهایی حل کنی و طعم خنثی روزت كه می‌توانست با شیرینی حضورت به یك روز شیرین و خوش طعم تبدیل شود حالا با نبودنت تلخ شده. 

تنهایی جالب است! فکرش را کن وقتی که هر روز هر شب درونت تنهایی حل می‌شود و تو نیز درون تنهایی حل می‌شوی که از روز به‌روزش محوتر شوی و آخر سر انگار که از اول نه اینجای دنیا و نه هیچ کجای دیگر دنیا نبوده‌ای و نه اینجا و نه هیچ کجای دیگر برای کسی مهم نباشد این حجم از نیستی تنهایی، تنها چیزی‌ست که می‌توانی در تنهاترین حالت ممکن با تنهای خیالت تنها باشی و آنقدر تنها که حتی در خیالت هم جز تنهایی چیزی، کسی، حرفی نباشد و باز هم این حجم از تنها بودن خیالت نه اینجا و نه هیچ کجای دیگر دنیا برای کسی مهم نباشد تا می‌گویم تنهایی نگاهی به رو به‌رویم می‌اندازم و می‌بینم تنهایی که گفته‌ام وحشت‌آورتر از تمام حرف‌هایم می‌باشد که من در آغوش کثیف تنهاییم باز فرو می‌روم و خاموش به تنهاترین نقطه زندگی‌ام زل می‌زنم. 

پ.ن: ‎صورتش عطر برگِ خشکِ بارون‌خورده میده...

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
A_tavassolii
A_tavassolii
٩٦/٠٤/١٧
٢
٠
چه تعابیر زیبایی! خیلی خوب
M_mahdis
M_mahdis
٩٦/٠٤/١٧
٢
٠
یک عطر خاطره انگیز برای یه لحظه شاید خوشی اون روزو خراب کنه, شاید بهونه گیرت کنه, شاید عصبیت کنه و به همه چی گیر بدی که یکم خودتو خالی کنی😔😔😔😔😔
خاتون گیس گلابتون :)
خاتون گیس گلابتون :)
٩٦/٠٤/١٧
١
٠
همه قشنگی های متن به کنار... من توی حس پی نوشت جا موندم...
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٦/٠٤/١٧
١
٠
خیلی زیبا بود، عالی... برای بعدها خودتون از اول نوشتاری بنویسین که زیر تصحیح اینطوری دوگانه نویسی نشه. بعضی علائم نگارشی رو هم یا جا انداخته بودین یا سر جای درستشون نبودن، اونا رو هم دقت کنین چون توی رسوندن مفهوم خیلی مهم هستن. حس نوشته هم که حرف نداشت... ممنون :)
ادمین اینستای جیم
ادمین اینستای جیم
٩٦/٠٤/١٧
١
٠
سلام. ممنون از مطلب زیباتون. برشی از متن شما در اینستاگرام جیم منتشر شد. آدرس پیج : https://www.instagram.com/jeem.ir/ یا @jeem.ir
MehdiEghtedar
MehdiEghtedar
٩٦/٠٤/١٨
٠
٠
تشكر ميكنم از توجه شما ♥️
NA30M_PAHLAVAN
NA30M_PAHLAVAN
٩٦/٠٤/١٨
١
٠
خیلی عــالیه...بسی لذت بردم ... کاش میشد عطــرهارو نوشت :)
پربازدیدتریـــن ها