خوشبختی چیست؟
ما مردها...

خوشبختی چیست؟

نویسنده : مهدي اقتدارپرور

‎جانم به شما بگوید عزیزان من، ما مردها موجودات بسیار شکننده‌ای هستیم. خیلی ترد و نازک‌تر از زن‌ها! بله تعجب نکنید. تکیه ما مردها به زن‌ها تکیه‌ی عجیبی‌ست. از آن مدل‌هاست که تقریبا همه چیزمان را به یک نگاه، به یک نوازش سر انگشتان و به یک «دوستت دارم» می‌دهیم... ما اصلا مرد نیستیم! ما از همه‌ی زن‌ها، زن‌تریم. فقط بازوهایمان کلفت‌تر است، صورتمان زبرتر. ما آنقدر ضعیفیم که حتی بلد نیستیم مثل زن‌ها جیغ بکشیم و آنقدر گفته‌اند که مرد گریه نمی‌کند، گریه‌هامان را درون‌مان می‌کنیم. ما زودتر می‌شکنیم، دیرتر التیام می‌یابیم. ما در طول زندگی‌مان یک‌بار عاشق می‌شویم، به تعداد انگشتان یک دست دوست پیدا می‌کنیم و تمام سرمایه‌ی ما از رابطه‌هامان، اعتمادی‌ست که به دیگران می‌کنیم. ما در لحظه‌ی مرگمان هم نام عشق قدیمی‌مان را هنوز به زبان می‌آوریم و اگر از عشق، از سفر، از بودن بگوییم، می‌رویم برای جنگ با دنیا، تکان دادن جهان، جابه‌جا کردن کوه‌ها! به مردها نگویید دوستت دارم. وقتی می‌خواهند به حمام بروند ریش‌شان را کوتاه نکنید. هرروز زنگ نزنید حال‌شان را بپرسید، مردها دل نازک‌اند زود دل می‌بازند عشق ندهید. آن‌ها را در خود غرق نکنید، هر روز آن‌ها را نبینید، کلید خانه‌شان را نگیرید. دل‌تان زیاد برایشان تنگ نشود، نگذارید فکر کنند مهم‌اند. شاید یک روز، بخواهید به ساحل بروید و زیر آفتاب طلایی روی شن‌ها قدم بزنید. شاید به حرف‌هاتان تکیه زده باشند. شاید خیلی مرد باشند... آن وقت شما می‌مانید و تکه‌هایی از یک جسد که از آن‌ها با خود جدا کرده‌اید. آری عزیزان من بدیهی‌ست که در مورد کلمه مرد حرف می‌زنم، نه صرفا «نر»! 

پ.ن: خوشبختی چیست جز همین که بروی توی آشپزخانه و بگویی چقدر غذا بوی خوبی می‌دهد! همین که بروی دست‌هایش را ببوسی و بگویی خسته نباشی و گاهی حتی ‎همین که بهش لبخند بزنی. 

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
p-hajian
p-hajian
٩٦/٠٤/١٥
١
٠
خیلی مطلب قشنگی بود. پی نوشت جالبی رو هم نوشته بودید.
mobina
mobina
٩٦/٠٤/١٥
١
٠
نوشته تون عالي بووود
..😇..
..😇..
٩٦/٠٤/١٥
١
٠
عزیییزم😍خیلی قشنگ بود مردِ دوست داشتنی❤..
ژاله
ژاله
٩٦/٠٤/١٦
٤
٠
بله بله... ما هم فهمیده بودیم که از زنها، زن ترید. و راستش خیلی حرصمان گرفته بود. ولی خب درون مردها را که نمی بینیم. ای کاش از بیرون هم این لطافتها دیده میشد. ای کاش همین دو خط آخر. که نوشتید دیده میشد. مردی که بیاید توی خانه یا آشپزخانه و بگوید خانم دستت درد نکند... یا کمکت کند. یا زبان خوش داشته باشد. نه اینکه بالای مجلس بشیند و دستور بدهد و اخم و تخم کند. و ایراد بگیرد و... و همیشه، همه جای زندگی تنهایت بگذارد. هی بگوید نمی توانم. نمی خوام. نمیام. ندارم. نمیشه... خب لطفا یک سهمی هم از زنانگی و لطافت برای خود زنها قائل باشید. البته خلق و خو و لطافت زنانه، شامل دلسوزی و ترحم به دیگران بخصوص ضعیفترها هم هست. چیزی که عمرا در مردها یافت نمیشود. بخصوص مردها وقتی که آدم ضعیفتری از خودشان را می بینند بدتر اذیتش می کنند و سر به سرش میگذارند و آنقدر روی نقطه ضعفش کلیک می کنند تا مجبور بشود مثل "یک مرد واقعی" پوست کلفت بشود. بعد همان مرد سختگیر شروع می کند خودش را لوس کردن! فلذا اجازه بدهید نظر اصلیم را بگویم: شما مردها زن تر از زنها نیستید. بلکه "دل دیگران را سوزاندن" را بهتر بلدید. چیزی که ما بهش می گوییم "ننه من غریبم بازی"! و ای کاش قدر آن دلهایی را که می سوزانید، می دانستید. نمک نشناس به معنای واقعی کلمه!
پربازدیدتریـــن ها