قدم زدن / قسمت دوم
یک مسیر تکراری

قدم زدن / قسمت دوم

نویسنده : صدیقه حسینی

قسمت قبل را از اینجا بخوانید

برای قدم زدن باید یک مسیر تکراری را انتخاب کنید. از ان مسیرها که آدم مثل کف دست بلد است و همه‌ی زیر و بمش را می‌شناسد‌. خیابانی فاقد هرگونه جذابیت ظاهری و باطنی! جذابیت‌های ظاهری مثل بوتیک‌های شیک و درست و درمان که ویترینشان آدم را چند دقیقه‌ای میخکوب می‌کند. و می‌دانید که میخکوب شدن دشمن اصلی قدم زدن است. پس همان اول خیابانی را انتخاب کنید که یا مغازه خیز نباشد یا این‌که همه‌ی ویترین‌هایش را از بر باشید.

جذابیت‌های باطنی هم که حتما می‌دانید چیست؟ گاهی آدم با یک دیوار ترک خورده یک دنیا خاطره برایش زنده می‌شود. مثلا یادش می‌افتد که فلان روز داشته از این خیابان می‌گذشته و روی بخار شیشه‌ی ماشین عکس قلب کشیده ... یا چه می‌دانم از این جور چیزها که دم دستی به نظر می‌رسند اما خاطرات کشنده‌ای با خود به همراه دارند.این است که تا می‌توانید در مکان‌های بی‌خاطره قدم بزنید که حواستان پرت این چیزها نشود.

تمرکز شما فقط و فقط باید روی قدم زدن باشد و اگر می‌توانید به رو به رو نگاه کنید. به یک جای دور! دوری که احتمالا همه‌ی چیزهای خوب همان جاست و شما با هر قدم که برمی‌دارید چند سانتی‌متر به ان چیزهای خوب و خوشایند نزدیک می‌شوید‌. و اصلا همین است که حال دلتان را خوب می کند و باعث می‌شود با هر قدم امید و انگیزه‌تان برای ادامه دادن بیشتر شود.تا این که به پایان خیابان می‌رسید و حالا وقتش رسیده که راه رفته را برگردید. معمولا هرکسی دل برگشت ندارد.ادم‌ها توی این لحظه فکر می‌کنند اگر برگردند همه‌ی زحماتشان به باد می‌رود این است که آدم باید تا جایی که می‌تواند قدم بزند و از خیابانی به خیابان دیگر برود تا به جایی برسد که قدرت پشت کردن به آن چیزهای خوشایند را که در دوردست‌ها برای خودش ساخته، داشته باشد و همه چیز را همان جا بگذارد و سبک و سبک‌تر برگردد و بتواند با همین چیزها که دارد خوش باشد.

این جاست که قدم زدن به معنای واقعی کلمه شکل می‌گیرد. می‌دانید؟

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
سمانه صالحی
سمانه صالحی
٩٦/٠٧/٢٦
٠
٠
قدم زدنو خیلی دوس دارم ... اگه ادم قدم زدن باشی حتی مهم نیس مغازه ها و ویتزینای خیلی شیک و... هم تو خیابون باشه... نمیبینیشون :)) چون اومدی که قدم بزنی:)
m_heisenberg
m_heisenberg
٩٦/٠٧/٢٦
٠
٠
به نظرم قدم زدن میتونه جزو ده تا کار اولی باشه ک متونه هر ادم انجام بده تا ب ارامش برسه
محمدعلی محمدپور
محمدعلی محمدپور
٩٦/٠٧/٢٧
٠
٠
قدم زدن این درمون دردهای عالم...
پربازدیدتریـــن ها