قدم زدن / قسمت اول
داروی برای فراموشی غم ها

قدم زدن / قسمت اول

نویسنده : صدیقه حسینی

می‌گویند قدم زدن حال آدم را خوب می‌کند. می‌گویند مرد برای هضم دلتنگی‌هاش گریه نمی‌کنه، قدم می‌زنه... یعنی فضیلت قدم زدن یک‌جورهایی از گریه کردن هم بیشتر است آن هم برای مرد جماعت... و احتمالا فقط زن‌ها هستند که وقتی دلتنگ می‌شوند یک گوشه می‌نشینند و غم‌شان را بین دو دست نگه می‌دارند، هی نگاهش می‌کنند و هی زار زار می‌زنند زیر گریه... 

امشب فکر کردم چرا قدم زدن نباید یک رفتار زنانه باشد؟ قدم زدن انتخابی‌ست برای حرکت کردن از غم به شادی و یا حداقل از یک غم شدید به یک غم خفیف وخفیف‌تر! ماجرا این‌ طوری‌ست که مثلا اگر ده واحد غم داشته باشید باید ده بار یک خیابان را بروید و برگردید.

زیاد است. مگرنه؟

همین است که وقتی قدم می‌زنید آرام‌تر و صبورتر می‌شوید و ضربان قلبتان با فاصله‌ی قدم برداشتن‌هایتان هماهنگ می‌شود. خلاصه می‌خواهم بگویم به خاطر همه‌ی این‌ها امشب را یک دل سیر قدم زدم. آن هم توی تاریکی، کنار خیابانی که روشنایی‌اش را از چراغ‌ ماشین‌ها وام گرفته بود، قدم زدم و فکر کردم.

این دو عمل یعنی قدم زدن و فکر کردن به شدت به هم نزدیک‌اند با این تفاوت که می‌شود بدون قدم زدن، فکر کرد اما محال است یک نفر حتی برای یک دقیقه بتواند بدون این که به چیزی فکر کند تنهایی قدم بزند. حداقل من یکی نمی‌توانم. بنابراین قدم زدم و فکر کردم و حتما بیشتر درباره‌ی این تجربه‌ی دوست داشتنی خواهم نوشت.

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
ژاله
ژاله
٩٦/٠٥/١٦
١
٠
زنها هم گاهی برای فرار از غصه ها قدم میزنند. بعضی ها اگر توی خانه بنشینند و هی برای غمهایشان گریه کند، کارشان آخر به جنون می رسد. برای همین قدم.میزنند. این وسط بعضی هم در بازار قدم میزنند و خرید هم می کنند. و به جای فکر کردن با خرید حالشان خوب میشود :)
سمانه صالحی
سمانه صالحی
٩٦/٠٧/٢٦
٠
٠
چقدر من با این جمله مخالفم که مرد گریه نمیکنه:// یجورایی نثه همون جمله ایه که میگن دختر که فوتبال نگا نمیکنه :/
پربازدیدتریـــن ها