سریالی ها
حرف های صادقانه و درست و درمان بزنید

سریالی ها

نویسنده : صدیقه حسینی

من هیچ‌وقت کشته مرده‌ی هیچ سریالی نبوده‌ام. یعنی از آن‌هایی نبوده‌ام که با یک سریال زندگی کنم و مثلا هی دلم بخواهد بدانم قسمت بعد چه می‌شود؟ و قسمت بعد و بعدتر؟ حتی وقتی بچه مدرسه‌ای بودم و توی کلاس درباره‌ی سریال‌های در حال پخش حرف می‌زدند من محض رضای خدا یک هزارمم هم توی باغ نبود و فقط با چشم‌های خسته نگاهشان می‌کردم.

می‌خواهم بگویم هیچ‌وقت انتظار کشیدن و ابهام و این چیزها را تحمل نکرده‌ام. به نظرم آدم تکلیفش با فیلم سینمایی معلوم‌تر است. یک بار می‌بیند و ماجرا دستش می‌آید. فیلم‌ها رک و راست حرفشان را می‌زنند و اصلا اهل مقدمه‌چینی و این صحبت‌ها نیستند.

سریال‌ها اما موذی‌اند. درست وقتی به نقطه‌ی حساس می‌رسند تمام می‌شوند. سریال‌ها استاد کش دادن همه‌ی اتفاق‌های غیرکشسانند و این به سر حد مرگ مرا عصبانی می‌کند. راستش از آدم‌هایی که مثل سریال‌های چهل پنجاه قسمتی‌اند  هم خوشم نمی‌آید. آدم‌هایی که ذره ذره حرف می‌زنند که یک‌باره نمی‌گویند تمامش کنند! آدم‌هایی که دق می‌دهند که تو را منتظر می‌گذارند و راه به راه مجبوری تیتراژ مسخره‌شان را تحمل کنی و تا قسمت بعد انتظار بکشی!

اصلا به خاطر همین بی‌صداقتی‌هاست که من در تمام زندگی‌ام از سریال‌ها استفاده‌ی ابزاری کرده‌ام. سریالی را برای دیدن انتخاب می‌کردم که زمانش با زمان غذا خوردنم یکی باشد و از آن جایی که من غذایم را ده دقیقه‌ای تمام می‌کردم همیشه ده دقیقه از سریال را می‌دیدم. امروز ده دقیقه‌ی اول و فردا شاید ده دقیقه‌ی چهارم و یا... بستگی به ساعت غذا خوردنم داشت.در واقع خودم را راضی کرده بودم به این که سریال را قبل از این که داستانش دستم بیاید قبل از این که وابسته‌ام کند و قبل از این که من را در نقطه‌ی اوج رها کند، رها کنم.

حالا توی ذهنم پر است از ده دقیقه‌های پخش و پلا از سریال‌های پخش و پلاتر که هیچ کدام‌شان وصله‌ی آن یکی نیست. و در عوض قلبم هم چنان به فیلم سینمایی‌ها که صادقانه و درست و درمان حرف می‌زنند، وفادار است.

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
سمانه صالحی
سمانه صالحی
٩٦/٠٧/٠٤
٠
٠
جالبه :)
حس معلق
حس معلق
٩٦/٠٧/٠٤
٠
٠
انصافا کار خوبی میکنی .
پربازدیدتریـــن ها