هر هندوانه ای که بریدم سفید بود
من قرمزم رفیق!

هر هندوانه ای که بریدم سفید بود

نویسنده : صدیقه حسینی

 من خیلی اهل میوه نیستم. از بچگی‌ها هم همین‌طور بودم. به هیچ میوه‌ای روی خوش نشان نمی‌دادم حالا اما وضع بهتر شده و توانسته‌ام خودم را قانع کنم که  غیر از هندوانه میوه‌های دیگر را هم دوست داشته باشم اما هم چنان علاقه‌ی اصلی‌ام همان هندوانه است. عجیب است که آدم از بین این همه دست بگذارد روی میوه‌ای که قرمز و خوشمزه بودنش شانسی است و به شدت پای احتمالات را وسط می‌کشد... تعجب می‌کنم که چرا بعد از این همه وقت  یک دستگاه سونوگرافی مخصوص هندوانه‌ها درست نشده که مثلا هندوانه‌ها بروند روی تخت بخوابند و ببینند داخل شکم‌شان چه خبر است؟ 

یعنی می‌خواهم بگویم حتی خودشان هم خیلی در جریان نیستند توی دلشان چه می‌گذرد؟ همه‌ی این عدم پیشرفت‌ها در علم هندوانه‌شناسی باعث شده بشر به تکنیک‌های من در آوردی رو بیاورد که از اصلی‌ترینش همان ضربه زدن به شکم هندوانه و شنیدن آن صدای طبل معروف است. آن صدای آشنا که فریاد می‌زند من قرمزم رفیق...

خلاصه می‌خواهم بگویم آدمی که از بین این همه میوه انتخابش هندوانه است دیگر این که یکی را قاچ کند و ببیند سفید است برایش عادی شده و دیگر یاد گرفته که خیلی چیزها دست ما نیست که خیلی چیزها مثل همین هندوانه‌های دربسته ناشناخته‌اند و آدم هر چقدر هم بهشان ضربه زده باشد و صدای طبل شنیده باشد باز هم بی‌فایده است و اصلا هندوانه ها را به این آسانی‌ها نمی‌شود شناخت ظاهرشان یک چیز می‌گوید و بعد درونشان آدم را غافلگیر می‌کند و خب طبیعی است که چنین آدمی بعد از دیدن چند هندوانه سفید حالا دیگر با شک بهشان نگاه کند که گول ظاهرشان را نخورد که حتی پناه ببرد به "هندوانه‌های به شرط چاقو" که بگوید: بریز بیرون! همه‌ات را نشان بده!...که بترسد از ناشناخته‌ها که توی دل هر هندوانه‌ای چاقوی بی‌اعتمادی‌اش را فرو کند و بعد نگاه کند ببیند می‌خواهد یا نه؟

اگر تنها میوه مورد علاقه‌تان هندوانه باشد ماجرا همین قدر سخت و پیچیده می‌شود. می‌دانید؟!

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
ژاله
ژاله
٩٦/٠٦/١٤
٠
٠
چاقوی بی اعتمادی! شاید خودش هم از این چاقو زیاد خورده و به این نتیجه رسیده که رسم زندگی در جامعهء آدمها همینه: اول باید امتحان پس بدن. تا بعد... + من برعکس خیلی میوه می خورم!
p-hajian
p-hajian
٩٦/٠٦/١٥
٠
٠
بسیار زیبا خطرناک ترین خوردنیه دنیا گول ظاهر آدم هاست . . .
star_night947
star_night947
٩٦/٠٦/١٥
٠
٠
زیباست و تامل برانگیز
s_mostafa_b
s_mostafa_b
٩٦/٠٦/٢٣
٠
٠
دیگه به هندوانه های چاقو خورده هم نمیشه اعتماد کرد...
پربازدیدتریـــن ها