در دنیای کناری
دنیای پدر و پسری

در دنیای کناری

نویسنده : یاسین ناطقی

در دنیای کناری، من پسری نوزده ساله‌ام که پدری چهل‌ونه ساله دارد. در دنیای کناری، من می‌توانم با پدرم، صحبت های پدر و پسری بکنم. وقتی دو نفری سوار ماشین می‌شویم و به سمت خانۀ مادربزرگ می‌رویم، چیزی برای گفتن داریم. چیزی غیر از چهار یا پنج دیالوگ تکراری در مورد دانشگاه و خوب بودن وضعیت درس‌ها و تلاشم برای کسب معدل الف. در دنیای کناری، من و پدرم می‌توانیم با یکدیگر در خانه تنها باشیم و کلافه نشویم. ممکن است بنشینیم و فیلم تماشا کنیم. یا موزیکی را پخش کنیم که اعصاب دیگری را خرد نکند.

در دنیای کناری، مادر می‌تواند من و پدرم را در خانه تنها بگذارد و مطمئن باشد که تا وقتی برمی‌گردد، ما با هم بیشتر از بیست کلمه حرف می‌زنیم. آنجا من و پدرم می توانیم مشترکاً یک برنامۀ تلویزیونی را تماشا کنیم و هر دو از آن خوش‌مان بیاید و میان‌ش حوصلۀ یکی‌مان سر نرود. گاهی ممکن است من جوک تعریف کنم و حتی با هم بخندیم! در دنیای کناری، من و پدرم در مورد بدمزه بودنِ «بُرانی»، اتفاق نظر داریم! وقتی پیتزا درست می‌کنیم، هیچکدام‌مان به ناسالم بودنِ پنیر پیتزا توجهی نمی‌کند و بر سر ریختنِ پنیر روی پیتزا، با دیگری مشاجره نمی‌کند.

دنیای کناری، جای عجیبی‌ست. آن‌جا من و پدر، می‌توانیم در کنار هم باشیم و آرزو نکنیم که کاش نفر سومی هم پیش‌مان باشد. راستش را بخواهید؛ من گاهی دلم دنیای کناری را می‌خواهد.

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٦/٠٤/٠٤
٠
٠
شبیه دنیاهای موازی! من این دنیاها رو هر کدوم به مدلی، برای چندین آدم مختلف میخوام. هر بار برم تو یکیشون و با آدم تو اون دنیا وقت بگذرونم. / عکس مطلب هم ما رو کشت :|
یاسین ناطقی
یاسین ناطقی
٩٦/٠٤/٠٤
٠
٠
اوهوم ... چه باحال دی: ولی خب تهش باید با اونی وقت بگذرونیم که توی این دنیاست ... حتی خودمونم نمیتونیم براحتی اونی باشیم که دوس داریم توی دنیای کناری باشه ... / خخخخخ من یه ساعت داشتم فکر می کردم که چه مفهومی رو داره انتقال میده :/ :)) تهشم ترجیح دادم سکوت بکنم که این سکوت منطقی تره و فلان و بیسار دی: ... مرسی خوندید و نظر دادید
NA30M_PAHLAVAN
NA30M_PAHLAVAN
٩٦/٠٤/٠٤
٠
٠
خیلی هم خوب :) بورانی بد مزه ست؟ 0_o خیلی ام دوسش دارم :| خدا پدرتون رو براتون حفظ کنه و در دنیای فعلی همیشه با هم خوش باشید ان شــاء الله :)
یاسین ناطقی
یاسین ناطقی
٩٦/٠٤/٠٤
٠
٠
برانی مرز های بدمزگی رو جابجا کرده برای من :| شمام لازم شد که یه نسخه تون توی دنیای بغلی ساخته شه :)) ... ممنون و همچنین.
f.farzad
f.farzad
٩٦/٠٤/٠٥
٠
٠
ای بابا.. ای بابا.. بازم گفتین برانی بدمزه ست :/ اف.. اف.. به این خوشمزه گی ^_^
یاسین ناطقی
یاسین ناطقی
٩٦/٠٤/٠٦
٠
٠
ای بابا! ای بابا! بااز که شما اومدین از این سبزِ بدمزه دفاع کنین!:||| ... :)
پونیکا :)
پونیکا :)
٩٦/٠٤/٠٥
٠
٠
من درباره غذا کلا با هیچکی فکر نکنم تشابه سلیقه داشته باشم چون هیچی دوست ندارم اصولا :)) برانی هم دوست ندارم :| بقول شما مرز بدمزگی رو جا به جا کرده :)) برید حالشو ببرید الان با من شباهت دارید :دی
یاسین ناطقی
یاسین ناطقی
٩٦/٠٤/٠٦
٠
٠
یا حضرتِ لوس کردنِ خود بر سر سفره!!! خخخخ نه دیگه من الان در دوره تصحیح عادات تغذیه ای هستم دی: فقط سر برانی و کدو پخته و کدو حلوایی امتناع می ورزم از خوردن: ))) ... این حجم از تشابه بی نظیره خداییش! من برنمیتابمش دی:
پونیکا :)
پونیکا :)
٩٦/٠٤/٠٨
٠
٠
آخ آخ آخ اصلا یکی از دلایلی که من حاضرم صاف بمیرم اما سرما نخورم این که به محض سرما خوردن مامانم میوفته پاک جان کدو حلوایی و به زور میکنه تو حلق من -___- از شکنجه های ساواک بدتر اصلا :|| من خودمم بر نمی تابمش:))
یاسین ناطقی
یاسین ناطقی
٩٦/٠٤/٠٨
٠
٠
:))))
n_dahji
n_dahji
٩٦/٠٤/٠٦
٠
٠
از دید من: در دنیای کناری مادر به قصد عیادت خانه را ترک کرده با این که میداند... !!! در دنیای کناری جلوی تلویزیون نشسته و کلمه ای هم رد و بدل نمیشود! در دنیای کناری کسی نیست بپرسه با درسات چکار کردی؟ در دنیای کناری کسی نمیدونه 4 سال تو دانشگاه شاگرد اول بودنت رو!!! در دنیای کناری ..... در دنیای کناری به تنهایی و سکوت عادت میکنی,چون چاره ای نیست! در دنیای کناری پدری هم وجود ندارد! قشنگ نوشته بودید 👏👏👏خدا حفظ کنه پدرتون رو.
f.farzad
f.farzad
٩٦/٠٤/٠٦
٠
٠
خدا رحمت کنه پدر بزرگوارتو عزیزم...
n_dahji
n_dahji
٩٦/٠٤/٠٦
٠
٠
خیلی خیلی ممنونم و خدا رفتگان شما رو بیامرزه و حفظ کنه پدر بزرگوارتون رو:)عزیزمی :*
یاسین ناطقی
یاسین ناطقی
٩٦/٠٤/٠٨
٠
٠
جالبه ... به نظرم همیشه میشه یه حالت بدتری رو نسبت به وضع موجود پیدا کرد و همین هم میشه یکی از دلایلِ شکر گفتن ... حالا خوب و بد بودنش رو نمیدونم. ... خدا والدینِ شما رو هم حفظ کنه و ممنون.
f_zarrinfar
f_zarrinfar
٩٦/٠٤/٠٦
٠
٠
خدایی برانی بدمزه است؟؟خیلی خوبه که . میشه یکاری کنیم که دنیای ما دنیای کناری باشه .
یاسین ناطقی
یاسین ناطقی
٩٦/٠٤/٠٨
٠
٠
ها دی: ... ارزش داره براش تلاش کنیم ...
غزاله بانو
غزاله بانو
٩٦/٠٤/٠٦
٠
٠
فک میکردم همه پدر-دخترا، پدر-پسرا، مادر-دخترا و مادر- پسرا همینطورین .. هس مگه غیر این؟ میشه با مامان بابات حرف نداشته باشی؟ چه زندگی بی مزه ای میشه اینطوری ..
یاسین ناطقی
یاسین ناطقی
٩٦/٠٤/٠٦
٠
٠
زیاااااد خخخخخ ... من خیلی بخوام حرف بزنم باهاش, یا وقتیه که میخوام برام بیرون; و براش مقصد و ساعت بازگشت رو شرح میدم یا هم بعد افطار یا شام بهشون میگم: "نمیخواد ظرفاا رو بشوری. خودم صبح میشورم شون" :))) کلا دیالوگ هامون مختصر و مفیده دی:
n_dahji
n_dahji
٩٦/٠٤/٠٧
٠
٠
غزال اره میشه,من با مادرم مکالمه مون خلاصه شده تو اینا:وقتی منو اماده میبینه ,کلاس داری؟اره,تا ساعت چند؟8شب,اومدنی زنگ بزن داداشت بیاد دنبالت,خودم میام,نه زنگ بزن,چشم,غزال خونمون رو دوست دارم چون ارومه:)))
پربازدیدتریـــن ها