بفرمایید صيادان خرچنگ  شوید؟!
بهترین مشاغل از نظر درآمد

بفرمایید صيادان خرچنگ شوید؟!

نویسنده : H@$$@N

داشتن يك شغل خوب و پردرآمد هميشه آرزوى هر انسانى بوده است. به خصوص در شرايط كنونى كه اوضاع اقتصادى به طرز ناگوارى به هم ريخته و آشفته شده است، همه به دنبال شغلى مى‌گردند كه بتواند در شرايط مختلف زندگى آن‌ها را تأمين كند. تحليل‌گران با بررسى جوامع مختلف مشاغل پردرآمد را به شرح زير معرفى كرده‌اند:

 

1. صيادان خرچنگ

شغل صيادان خرچنگ از جمله پرخطرترين‌ها در ميان مشاغل به حساب مى‌آيد. اين شغل به وفور در آمريكا و آب‌هاى سرد و خطرناك آلاسكا مشاهده مى‌شود. مسلم است كه در اين شغل صيادان با وجود آب‌هاى زير صفر درجه و سپرى كردن ماه‌هاى طولانى به دور از خانه تا حد زيادى زندگى خود را به خطر مى‌اندازند و تنها چيزى كه صيادان را در اين راه استوار نگه مى‌دارد عشق به كار و توجه به ميزان درآمد مالى در اين حرفه است. طبق آمار ميزان درآمد يك صياد خرچنگ در طول ۸ هفته برابر است با ارزش 50 هزار دلار كه مطمئناً مبلغ چشمگيرى براى اين مدت كوتاه محسوب مى‌شود.

 

2. متخصصان بيمارى‌هاى معده و روده

بيشترين مشكلى كه انسان را تهديد مى‌كند بيمارى‌هاى مرتبط با نواحى معده و روده است كه موجب مشكلات بزرگى در دستگاه گوارش مى‌شود. متخصصان اين بيمارى يكى از پردرآمدترين قشرهاى دنيا محسوب مى‌شود. درآمد يك متخصص بيمارى معده و روده در هر سال حدود ۲70 هزار دلار برآورد شده است.

 

3. متخصصان پا و مفاصل

اين شغل يكى از حرفه‌هايى است كه در عين جذاب نبودن به افرادى كه به دنبال كار پرمنفعت مى‌گردند پيشنهاد مى‌شود. زيرا ميانگين درآمد اين قشر حدود 150 هزار دلار گزارش شده است. البته اين شغل تا حد زيادى سليقه‌اى است. شايد بعضى‌ها علاقه‌اى به درمان ناخن‌ها، پينه و زخم‌هاى پا نداشته باشند.

 

4. حسابداران

حسابداران اغلب در جوامع مشاغل كم رنگى دارند و حسابدارى به عنوان شغلى ابتدايى شناخته مى‌شود. كار كردن در محيطى آرام و سر و كله زدن مداوم با آمار و ارقام تكرارى زير نور يكنواخت شايد مورد پسند همه كس نباشد. اما براى آن دسته از افرادى كه طالب محيطى آرام هستند اين شغل مى‌تواند يكى از جذاب‌ترين‌ها محسوب شود. چه چيز براى علاقه‌مندان به اعداد و ارقام بهتر از محيطى به دور از هرگونه شلوغى است! ميانگين دريافتى در ابتداى كار براى يك حسابدار حدود 41 هزار دلار است كه اين رقم با بالا رفتن تجربه كارى مى‌تواند از 200 هزار دلار نيز عبور كند.

 

5. كميسيونرها

۹۰ درصد از افرادى كه به دنبال موقعيت‌هاى شغلى مناسب هستند از انجام فعاليت‌هايى كه حقوق دريافتى ثابتى نداشته باشد سر باز مى‌زنند. آ‌ن‌ها معتقدند نبايد به انجام كارى پرداخت كه هيچ ضمانتى براى پرداخت ثابت و حتمى در آن وجود ندارد. اما در عوض آن دسته از افرادى كه ريسك‌پذير هستند و در عين حال اعتماد به نفس و جسارت بالايى دارند، معتقدند پرداختن به چنين مشاغلى مى‌تواند بهترين رفاه و امكانات رفاهى را براى آن‌ها به همراه داشته باشد. موفق‌ترين اين افراد مشاغلى در زمينه تبادلات ماشين، توليدات الكترونيكى و يا سرمايه گذارى‌هاى بانكى انتخاب مى‌كنند و مى‌توانند به طور ميانگين مبلغ 100 هزار دلار يا بيشتر در هر سال به دست آورند.

 

6. كارمندان فناورى اطلاعات

مجريان برنامه‌ها، اطلاعات، شبكه و تكنولوژى از جمله كارمندان پردرآمد جامعه محسوب مى‌شوند زيرا به نظر مى‌رسد كه نه تنها نياز جامعه به اين قشر كمتر نمى‌شود، بلكه هر روز بر ميزان نياز جوامع به چنين گروه‌هايى افزوده خواهد شد. اين حرفه از دهه ۹۰ اهميت فوق العاده‌اى پيدا كرده و از آن به بعد بر اهميت آن افزوده شده است. خوشبختانه بر سر اين كار مانند مشاغل ديگر رقابت چندانى مشاهده نمى‌شود. عليرغم اين‌كه ميانگين درآمد آن‌ها حدود 103 هزار دلار است اما بسيارى از افراد هيچ علاقه‌اى به سپرى كردن روز خود در يك اتاقك كسل كننده ندارند.

 

7. كارگران صنعتى

اين افراد با سپرى كردن ۱۲ ساعت از شبانه روز در مشاغل صنعتى حقوقى در حدود 50 هزار دلار ديافت مى‌كنند. محيط كارى آن‌ها نسبت به مشاغل قبل كاملاً متفاوت است. آن‌ها بايد در محيطى شلوغ فعاليت كنند كه برقرارى ارتباط‌شان تنها از طريق حركت و نشانه‌هاى دست امكان پذير است. هواى تنفسى آن‌ها پر از مواد سمى و شيميايى و كارشان بسيار پرخطر است. اما پس از مدتى كه تجربه كافى را كسب كنند مى‌توانند با تغيير منصب خود به «ناظر» حقوق خود را به 100 هزار دلار نيز برسانند.

 

8. خلبانان سمپاش

اكثر افرادى كه مدرك خلبانى خود را مى‌گيرند قصد دارند به رؤياى پرواز كردن انسان تحقق بخشند. آن‌ها دوست دارند در ارتفاع بلند به پرواز پرداخته و از نزديك آسمان و ابرها را لمس كنند اما اين خلبانان، حرفه‌اى متفاوت دارند. برخلاف آن‌هايى كه هميشه در ارتفاع هستند اين خلبانان بايد ارتفاع خود را در فاصله‌اى نزديك زمين و مزارع حفظ و با سمپاشى و آفت كشى به حفظ صنعت كشاورزى كمك كنند. ميانگين درآمد اين قشر در هر سال 80 هزار دلار برآورد شده است.

 

9. جمع كنندگان زباله

اگرچه اين حرفه وجهه اجتماعى جالبى ندارد اما مسلماً هر منطقه‌اى نياز به چنين قشرى دارد. شايد جالب باشد اگر بدانيد حقوق دريافتى اين قشر چيزى حدود 80 هزار دلار در سال برآورده شده است. البته با توجه به محل زندگى نوسان دارند. مثلاً اگر در شمال فلوريدا اين مبلغ برابر 80 هزار دلار است در نواحى جنوبى به 35 هزار دلار مى‌رسد. حتى 35 هزار دلار هم براى خالى كردن سطل آشغال در يك ماشين بزرگ آشغال مبلغى مناسب و مكفى خواهد بود.

 

10. رانندگان كاميون:

اين قشر از جمله افرادى هستند كه بدون نياز به تحصيلات دانشگاهى و تحمل مشكلات در گرفتن مدرك و يا حتى تعليم ديدن، مى‌توانند چيزى حدود 43 هزار دلار در سال درآمد داشته باشند كه البته اين مبلغ با كسب تجربه بيشتر و ثبت سوابق كارى موفق مى‌تواند از مرز 85 هزار دلار نيز عبور كند. البته نبايد فراموش كرد كه رانندگى مداوم، كمبود خواب و غذاهاى مملو از چربى عواقب بسيار بدى را براى ذهن و جسم اين افراد به بار خواهد آورد.

 

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٩/١٠
٠
٠
فوتبالیست ها رو یادتون رفت در مقام اول:)
m_shekofte
m_shekofte
٩٢/٠٩/١٠
٠
٠
وای من خیلی از حسابداری بدم می آید ،ممنون
مهتاب
مهتاب
٩٢/٠٩/١٠
٠
٠
متخصص زنان هم خیلی پول خوبی درمیارنااااااااااا
غ-مریم
غ-مریم
٩٢/٠٩/١٠
٠
٠
اوف متخصص رادیولوژی که دیگه میترکونه ما یه دکتر داشتیم در یه ماه بدون دریافتی از بیمه که تقریبا هفتاد درصد قیمت اصلی هست ماهی 22 میلیون از تو دخلش برداشت میکرد لامصب پولی پارو میکرد
ali007
ali007
٩٢/٠٩/١١
٠
٠
مرسی..........جالب بود!!!!!!!!!!!
پربازدیدتریـــن ها