چای را با قند تو نوشیده ام...
قندان می خواهم چه کار؟

چای را با قند تو نوشیده ام...

نویسنده : سمانه صالحی

حوصله‌ات که سر رفته باشد، حتی شمعدانی‌های کنار حوض هم می‌شوند هم صحبت تنهایی‌ات. دلتنگ که باشی گوسفند زبان نفهم بسته به درخت هم دلش می‌گیرد.

خسته که شده باشی، این‌بار علاوه بر گوسفند زبان نفهم، دیوار پوشیده از شاخه‌های درخت گیلاس عمو رحیم شان هم به هم صحبت‌هایت اضافه می‌شوند.

بعد این‌طور می‌شود که شب‌ها که دیر می‌آید، از ایوان شروع می‌کنی و کم‌کم آخر سر به همان تخت چوبی می‌رسی و این‌بار تاریکی وسط باغچه حتی دلش به حالت می‌سوزد .

بعد همه‌ی خیالت را در آغوش می‌گیری و فکر می‌کنی محمد هنوز، صبح‌ها با سر انگشتانش ریتم دل‌نشین خودش را روی در می‌نوازد، تا تو چادرت را از روی تخت‌ برداری و چپه سرت کنی و دمپایی‌های جلو بسته‌ی لنگه به لنگه را سریع پایت کنی و بدوی آن سر حیاط، در را باز کنی. بعد نان‌های داغ را جلوی صورتش گرفته باشد و تو یادت برود دیشب دیر آمده.

سینی جهیزیه‌ات را با دو استکان کمر باریک چای تازه دم سر صبحی پرش کنی و رو به روی هم روی تخت چوبی کنار همان دیوار چهارزانو بزنی و بی‌خیال این بشوی که اصلا چایت را بدون قند می‌خوری.

آرام می‌گویم: تو که خودت قند نمی‌خوری به ما هم نمی‌دهی؟

بلند می‌گوید: تو که خودت قندی... به خودت قند نمی‌دهی؟

بعد توی دل‌مان قند آب بشود و دل‌مان برای هم ضعف برود...

و بعد هر دو می‌خندیم و شروع می‌کنیم به صحبت‌های بی‌مزه‌ی خوشمزه‌ی خودمان که کنار هم بودنمان، باعث می‌شود فکر کنیم خنده‌دارترین حرف‌های دنیا هستند...

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
NA30M_PAHLAVAN
NA30M_PAHLAVAN
٩٦/٠٣/٣١
٢
٠
=) خوب از احساسات یه دختر روستایی نوشتی :) تشکــر سمانه جانم :)
سمانه صالحی
سمانه صالحی
٩٦/٠٤/٠٣
٠
٠
ممنونم ازت نسیم عزیزم... خییییییلی لطف داری
پربازدیدتریـــن ها