پرسپولیس کبیر
پرسپولیس بزرگ تر از همه نام هاست

پرسپولیس کبیر

نویسنده : محمدخالقی

یعنی مشهور بودن، یعنی مرکز توجه نزدیک به یک میلیون نفر بودن و یعنی حتی کوچک‌ترین حرف‌ها هم می‌تواند بزرگترین واکنش‌ها را در پی داشته باشد؛ یک ضلع از سه ضلع مثلث تفنگ‌داران بودن خوب است اما حرمت پرسپولیس واجب است، امثال شما می‌آیید و می‌روید چیزی که می‌ماند پرسپولیس است، وقتی در برنامه نود در غیاب بیرانوند نشسته بودید و بعد شنیدن سوال میثاقی که پرسیده بود یک کلمه درباره گلر تیم‌تان(علیرضا بیرانوند) بگویید گفتید: دماغ! شخصا فکر کردم رابطه‌ی دوستی عمیقی بین‌تان هست که اینگونه شوخی می‌کنید و لبخند زدم، اما با دیدن عکس‌العمل دو تفنگ‌دار دیگر نظرم عوض شد و با خود گفتم حتما از دهانش پریده؛ دوباره در برنامه نود بعد رفتن رامین رضاییان، او را وصله‌ی ناجور خطاب کردید (کار به وصله‌ی ناجور بودن یا نبودنش ندارم) که باعث دلخوری رضاییان شده و عذرخواهی کردید و فقط این داستان‌ها نبودند که مسبب نوشتن این مطلب شدند، شنیده شدن زمزمه‌های پاس ندادن به امید عالیشاه توسط مثلث برمودا (که خودم طرفدار بازی بازیکنان تکنیکی تیم هستم که مثلث مذکور هم از این قاعده مستثنی نیست)، در آخر هم برخورد نه چندان جالب و اعتراض به مربی و از این دست کارها که سروش رفیعیِ به فکر پول را مجاب به خروج کرد و ماجراهای پیش آمده‌ی دیگر که ادامه دادن‌شان جالب به نظر نمی‌رسد.

در رابطه با نقل و انتقالات هم به نظرم هر بازیکن متناسب با شخصیت و توانایی و خواسته‌هایش قراردادی با باشگاه منعقد می‌کند و و لازم به توضیح نیست که باید به همه بندهای آن پایبند باشد! اینکه بعد از بسته شدن پروسه‌ی جذب بازیکن توسط تیمت یک‌دفعه فیل که چه عرض کنم فیل‌هایت (چند پیشنهاد داشتن) یاد هندوستان و حومه کنند و سازِ ناسازگاری کوک کنید و درخواست رضایت‌نامه دهید نه تنها در پرسپولیس بلکه همه‌جا امری مضحک است؛ البته مدیرانِ کار بلد می‌خواهد که زیر بار ترکمن‌چای‌ها نروند که بعید می‌دانم در میدان مین‌گذاری شده‌ی فوتبال ایران که همه به دنبال ترکاندن اشیای صدادار هستند همچین مدیرانی یافت شوند. نمونه‌ی ترک ناگهانی تیم در  فوتبال اروپا، همین فصل پیش بود که آقای ضارب کریس رونالدو در یورو به ناگاه از سیستم دفاعیه وستهم نالید و قصد فرانسه کرد، و وستهم هم مانند انسان‌های امروزی و عاقل و بالغ، ببخشید باشگاه‌های امروزی و عاقل و بالغ، عطایش را به لقایش بخشید و این وسط یک پولی هم به جیب مبارک زد! به همین سادگی، نه از پدر بیمار خبری بود نه از آمدن فرزند جلوی چشمان!

پرسپولیسی شدن یعنی ورود به قلب میلیون‌ها نفر،که بنده‌ی حقیر نیز از همان‌هایم؛ پس پرسپولیسی شدن راحت، پرسپولیسی ماندن بسیار سخت است. 

پ.ن: شخصا از مصاحبه‌ی علیرضا بیرانوند و رفتارهای فرشاد احمدزاده و دعوای علیپور و مسلمان و... (ماشاا... کم هم نیستند) اصلا خوشم نیامد ولی دلیلی مبنی بر بی‌احترامی کردنم در شبکه‌های اجتماعی این بازیکنانِ جان نمی‌بینم؛ با آرزوی بهترین‌ها برای محبوب‌ترین تیم ایران البته آرزوی ویژه برای درست شدن سازوکارهای اداره‌ی این ورزشِ بیشتر از ورزش!

پ.ن: آقا، اشاره می‌کنند شاید اخلاق درست شدنش سخت باشد؛ اولا برای ورود به مدینه فاضله‌ی محبوبیت(قلب) باید سختی کشید، دوما: زمان مصاحبه هنگامی که سوالی پرسید خبرنگار گرام ،می‌توانید خود یه سوال مطرح کنید و به پرسش با سوال خود پاسخ دهید! مثال:

خبرنگار: چرا بیشتر از چهار گل به تیم حریف نزدید؟ شما: منظورتون اینه که حس خوبیه که چهارتاییشون کردیم؟! آره خدارو شکر خداکمک کرد و با توکل به خدا چهارتا زدیم (لازم به ذکر است که تکرار بعضی کلمات برای احساسی بودنتان لازم است و باعث می‌شود خبرنگار قید ادامه‌ی صحبت با شما را بزند (کوچه‌ی چپ)! 

#پرسپولیس_بزرگتر_از_همه_نام‌ها

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
Kh_mohammad
Kh_mohammad
٩٦/٠٣/٢٩
٠
٠
947Kیعنی مشهور بودن... 👆اینش افتاده!
پربازدیدتریـــن ها
همه چیز در تو خلاصه می شود

برای من از تو نوشتن ناممکن است

٩٦/١٢/٢٧
سال تان قشنگ

عید من خنده ی توست

٩٦/١٢/٢٩
کاش پشت دستم می زدی

من خیلی زود بزرگ شدم / قسمت دوم

٩٦/١٢/٢٧
کشفی در باب ریاضیات، آدم‌‌ها و ظروف آشپزخانه

استکان‌ها و لیوان‌ها

٩٦/١٢/٢٨
این جوان خیری از این دنیا ندید

ویرایش آخر یک نویسنده

٩٦/١٢/٢٧
همین روزها حوالی بهار

روبان زرد

٩٦/١٢/٢٧
اوج خلاقیت

اندرحکایت نام کاربری

٩٧/٠١/٠٢
شبیه حرف هایت

سه شنبه ها

٩٦/١٢/٢٦
روزهایی در زندگی

آهای خودم، چطوری؟

٩٦/١٢/٢٩
مناجات آخر سال

خدایا!... مرا تا نبخشیدی سوار هواپیما نکن!

٩٦/١٢/٢٩
به پیله تنهایی من

بیا که...

٩٧/٠١/٠٣
داستان کوتاه

نگاه

٩٦/١٢/٢٨
این مراسم باشکوه

زانو زدن مقابل قفسه‌ ارتش شامپوها

٩٦/١٢/٢٨
شعری سروده خودم

باید کمی روراست بود

٩٧/٠١/٠٢
می‌دانی عزیز من؟

جایت همیشه سبز است!

٩٦/١٢/٢٦
عید در راه است

نیشتمان عزادار من

٩٦/١٢/٢٩
برای یک مشت اسکناس

شادگل

٩٦/١٢/٢٦
صد و بیست و هشت ساعت لعنتی

من در غیاب تو کلمات سر بریده بسیاری را شفا داده‌ام

٩٧/٠١/٠٢
تغییرات نسبت به سال 90

تهران مدرن‌تر و زیباتر؛ تهرانی‌ها ناامید‌تر و تلخ‌تر

٩٦/١٢/٢٨
شادیِ دو دستی نواختن پیانو

عاشقی در دهه سوم زندگی

٩٧/٠١/٠٢