Notice: Memcache::pconnect(): Server localhost (tcp 11211) failed with: Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::pconnect(): Can't connect to localhost:11211, Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 72 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 75 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 95 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 98 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 33 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 36 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 49 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 52 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 65 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 68 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 36 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 39 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 45 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 48 جیم - آلبالو خوری به سبک حرفه ای! www.jeem.ir
آلبالو خوری به سبک حرفه ای!
چند پیشنهاد آلبالویی خوشمزه

آلبالو خوری به سبک حرفه ای!

نویسنده : بوریس برزوفسکی ارجمندوسکی

آورده‌اند که افراد به دو دسته تقسیم می‌شوند: آلبالو دوستان و غیر آلبالو دوستان! به‌عبارتی یکی از موهبات بهار عبارت‌ست از آلبالو! که من هم ارادت بالایی خدمتش دارم در حدی که از اول بهار منتظر رسیدن آلبالوها می‌شوم اصلا هر چقد از خوبیش بگویم کم گفته‌ام پس اگر شما هم مثل من دارای شخصیت آلبالو دوست هستید تجربه کردن پیشنهادهای آلبالو طور ساده و آسان و تقریبا ابتکاری زیر را از دست ندهید!

* از قدیم ما می‌گفتیم شکلات صبحانه، جدیدا می‌گویند نوتلا! حالا از همان‌ها! ترجیحا از نوع بدون مغز بریزید توی ظرفی بعد شربت آلبالوی غلیظ (از همان‌ها که برای تهیه شربت با آب مخلوط می‌کنید) را به مقدار یک چهارم بریزید و خوب هم بزنید تا یک دست و خمیری شود کمی هم بچشید تا اگر مزه دلخواهتان را نداشت مواد را کم و زیاد کنید بعد سطح خمیر را صاف کنید و با ترافل و اسمارتیز و غیر به سبک دلخواه تزیین کنید سپس به‌مدت حداقل یک ربع بگذارید فریزر و بعد هم نوش جان! برای صبحانه توصیه می‌شود و چون خوب قالب می‌خورد می‌توانید با اشکال مورد نظر روی کیک و غیره از این مورد استفاده کنید.

* برای تهیه یک دسرآلبالویی خوشمزه یک بسته ژله آلبالو را با حداقل میزان آب بطور کامل حل کنید بعد توی کاسه‌ای 250گرم پنیر خامه‌ای را خوب هم بزنید. ژله را به کاسه منتقل کنید و هم بزنید تا مخلوط شوند اندازه یک و نیم استکان خامه فرم گرفته قنادی هم به مخلوط اضافه کنید و مجددا هم بزنید تا یکدست شود بعد سطوح داخلی ظرفی را چرب کنید و مخلوط را بریزید داخلش و حداقل برای سه ساعت در یخچال بگذاریدش بعد که ظرف را گرفت از ظرف خارج کنید رویش را با خامه و میوه آلبالو و غیره تزیین کنید.

* نوشیدنی آلبالویی تو هوای گرم حسابی می‌چسبد! یک و نیم پیمانه آلبالوی هسته گرفته را با دو قاشق شکر مخلوط کنید و ده دقیقه بعد بروید سراغش و به همراه دو پیانه شیر و یک قاشق عسل و کمی گلاب و کمی وانیل (این دو مورد را اگر بریزید خوشمزه‌تر می‌شود ولی نریزید هم مشکلی نیست!) و چهار قالب یخ بریزید داخل مخلوط کن و به همین سادگی و به همین خوشمزگی. 

* درست کردن میلک شیک آلبالو را هم حتما کنید! سه پیمانه آلبالو را داخل مخلوط کن بریزید و خوب که نرم شد یک پیمانه بستنی دو قاشق شکر، دو قاشق خامه و نصف پیمانه شیر را به آن اضافه کرده و مخلوط کنید بعد هم توی لیوان بریزید و رویش را هم با خامه یا بستنی تزیین کنید.

* برای آلاسکای خوشمزه آلبالویی، آلبالوهای بدون هسته و ترجیحا نصف شده را داخل ظرف‌های آلاسکا بریزید تا نیمه پر شود بعد آلبالو یا شربت آلبالو را با دقت از لبه ظرف آلاسکا جوری بریزید که آلبالوها بیاید بالای ظرف بعد به آرامی چوب آلاسکا را گذاشته و 12 ساعت بگذارید فریزر تا کامل یخ ببندد بعد از ظرف خارج کنید و نوش جان!

* مقداری آلبالو را هسته‌گیری کنید، با شکر و با آبلیمو یا سرکه بجوشانید تا شکر حل شود، حرارت را کم کرده و بعد از 3,4 دقیقه ظرف را بردارید و محتوای آن را در ظروف کم عمق مثل تابه بریزید و بگذارید تا یخ بزند، اینجا به میزان نسبی هم یخ زد کافی است چون قرار است با قاشق بتراشید یا به تکه های کوچک تقسیم کرده و ادامه کار به آسیاب یا میکسر بسپارید.

* اسموتی آلبالو هم از آن خوشمزه‌های روزگار است! یک و نیم لیوان آلبالو هسته گرفته له شده را با یک لیوان آب آلبالو، یک لیوان بستنی، 300 گرم خامه و 4 قاشق شکر را در مخلوط کن بریزید و بعد به لیوان‌های پایه بلند منتقل کرده و در یخچال بگذارید.

* اگر احیانا یکهو دیدید در حال نزدیک شدن به اواخر فصل آلبالو هستید فورا به میزان زیاد! (خخخخ) آلبالو تهیه و ترجیحا هسته‌گیری کنید بعد تا حد امکان توی بطری آبمعدنی یا نوشابه جا کنید جوری که فشرده و دارای فضای بین کمی باشند بهتر است کمی آبلیمو، سرکه، نمک یا شکر هم اضافه کنید تا کمی آب آلبالو فضاهای خالی را پرکند بعد در فریزر بگذارید تا یخ بزند و در فصول دیگر نوش جان کنید.

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٦/٠٣/٢٢
٢
٠
" درست کردن میلک شیک آلبالو را هم حتما کنید! " این یعنی چی خب؟ :))) حتما چیکار کنیم؟! / چه ایده های خوبی، ایول خوشمان آمد. شانس آوردی افطار کردم ها!! ان شاالله در اسرع وقت و بعد از تهیه آبلالو همه رو امتحان میکنم ^_^
آلاء
آلاء
٩٦/٠٣/٢٣
٠
٠
حتما امتحان کنید!:\ آبلالو؟؟؟؟!! منم بچه بودم میگفتم آبلالو!:))))) نوش جان=)
asal_sadeghi
asal_sadeghi
٩٦/٠٣/٢٢
١
٠
چه عالی.نهایت چیزی که من یاد دارم با البالو درس کنم اینه که روش نمک بریزم:))))))که خودش کلی هنره
آلاء
آلاء
٩٦/٠٣/٢٣
٠
٠
اتفاقا منم همینجوری بودم بعد دیدم عی بابا اینجوری که نمیشه آلبالو زود فصلش تموم میشه و بقیه سال همش دارم آلبالو خشک میخرم!:دی منم که آلبالو دووووست=) دست به ابتکار زدیم دیگه!=)
دخترِ انار :)
دخترِ انار :)
٩٦/٠٣/٢٢
١
٠
وایییی *_* انار آلبالوو دوست ^_^ مچکرم :)
آلاء
آلاء
٩٦/٠٣/٢٣
٠
٠
فرآورده های خوشمزه آلبالویی رو که درست کردنشو نوشتم، انار رو هم بیا مشهد ببرمت یجا که انواع فرآورده های انار داره=)
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٦/٠٣/٢٣
١
٠
خیلی شانس آوردم تو تایم قبل سحر این مطلب رو خوندم. چای آلبالو رو هم امتحان کنید اگه ذائقه تون ترشی رو دوست داره، من که خیلی دوست دارم
آلاء
آلاء
٩٦/٠٣/٢٣
٠
٠
نوش جان=)) چای آلبالو خریدم ولی در واقع چای معمولی با طعم آلبالو بود! فیک بود! باید اصلشو پیدا کنم!:دی
محمدرضا مهدیزاده
محمدرضا مهدیزاده
٩٦/٠٣/٢٣
١
٠
چون به دردم نمیخورد کامل نخوندم و گذری رد شدم :) فقط آلاسکا رو خوندم :) شاید برای زنده کردن خاطرات کودکی درست کردم :) موفق باشید
آلاء
آلاء
٩٦/٠٣/٢٣
٠
٠
آشپزی نیس که بدردتون نخوره!:دی آسونن چند دقیقه بیشتر وقت نمیبره!:) پاینده باشید:)
گل گلی خاتون :)
گل گلی خاتون :)
٩٦/٠٣/٢٤
٠
٠
واهاااااي*_*
آلاء
آلاء
٩٦/٠٤/٠٨
٠
٠
*_*
NA30M_PAHLAVAN
NA30M_PAHLAVAN
٩٦/٠٣/٢٩
٠
٠
واب دهنم اب افتاد دلم به تاپ تاپ افتاد. :-(
آلاء
آلاء
٩٦/٠٤/٠٨
٠
٠
&)))
پربازدیدتریـــن ها