ما فقط نظارت داریم
تبرئه صنف!

ما فقط نظارت داریم

نویسنده : amirpour_24

 چندی پیش و به مناسب آغاز ماه مبارک رمضان، روزنامه قانون مصاحبه‌ای داشته با رئیس اتحادیه «چلوکباب و چلوخورشت» تهران و پرسیده چرا کبابی‌ها و چلویی‌ها هم در این ماه آش و حلیم می‌فروشند؟ آقای رئیس هم ن گذاشته نه برداشته، گفته: «وظیفه اصلی نظارت بر عرضه آش و حلیم در كبابی‌های شهر بر عهده اتحادیه پزندگان غذاهای سنتی است و اتحادیه ما، فقط بر فعالیت چلوکبابی‌ها و چلوخورشتی‌ها نظارت دارد.»

پیش‌بینی می‌شود بعد از این سخنان، افراد دیگری نیز اینگونه لب به تبرئه صنف خود باز کنند:

- رئیس اتحادیه قنادان: «وظیفه اصلی نظارت بر عرضه شیرینی‌های کشمشی در شهر بر عهده اتحادیه کشمش فروشان است و اتحادیه ما، فقط بر فعالیت قنادی‌ها و شیرینی پزی‌ها نظارت دارد.»

- رئیس اتحادیه دارندگان سرویس‌های بهداشتی: «وظیفه اصلی نظارت بر نظافت سرویس‌های بهداشتی بر عهده اتحادیه فروشندگان مواد شوینده است و اتحادیه ما، فقط بر فعالیت سرویس‌های بهداشتی نظارت دارد». 

- رئیس اتحادیه نانوایان: «وظیفه اصلی نظارت بر عرضه بربری کنجدی دو آتشه در شهر بر عهده اتحادیه کنجد فروشان است و اتحادیه ما، فقط بر فعالیت نانوایی‌ها نظارت دارد». 

- رئیس اتحادیه سنگک پزان: «ما خودمان اتحادیه مستقل داریم و اگر قرار باشد کسی بر فعالیت ما نظارت داشته باشد، چه کسی بهتر از خودمان؟!»

- رئیس اتحادیه نانوایان: «به هر حال وظیفه ما نیست»

- رئیس اتحادیه گارد سامسونگ S8 فروشان: «وظیفه اصلی نظارت بر عرضه گارد سامسونگ S8 در شهر بر عهده اتحادیه لوازم جانبی موبایل است و اتحادیه ما وجود خارجی ندارد.»

- رئیس اتحادیه فروشندگان مواد مخدر سنتی: «انصافاً چی زدی که فکر کردی ما هم اتحادیه داریم؟ ما همین جوری بدون نظارت، فقط عرضه می‌کنیم»... 

- رئیس اتحادیه فروشندگان مواد مخدر صنعتی: «عوضش ما اتحادیه داریم. لینک تو بیو». 

- رئیس اتحادیه زولبیا و بامیه فروشان: «وظیفه اصلی ما نظارت بر عرضه بامیه در شهر بود، این زولبیا رو هم به زور انداختن گردن ما». 

- رئیس اتحادیه تهیه و توزیع و تولیدکنندگان تجهیزات مواد اولیه دندانپزشکی: «از اتحادیه فقط این اسم عریض و طویلش برای ما مونده، بقیه وظیفه ها بر دوش عزیزان چینیه. خودشون تولید می‌کنن، خودشونم مویرگی توزیع می‌کنن». 

- رئیس اتحادیه آب هندوانه فروشان: «وظیفه اصلی نظارت بر عرضه آب هندوانه در شهر بر عهده اتحادیه ماست، ولی فعلاً حالشو نداریم بریم نظارت کنیم.»

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٦/٠٣/٢٢
١
٠
خیلی خوب بود، فقط کاش توی هر قسمت یک نقد افزوده هم داشتین. یعنی در کنار اینکه دارین اون صنف اول رو ترور میکنین، یه دو سه تا گلوله هم به چندتا چیز دیگه بزنین. از طنز موقعیت هم غافل نشین. موفق باشید :)
amirpour_24
amirpour_24
٩٦/٠٣/٢٣
٠
٠
سپاس از اینکه نظر دادید سعی کردم این کارو انجام بدم، نمی دونم چرا به چشم نیومده :/
پربازدیدتریـــن ها