در سفر
چطور سفری پر شور و با نشاط داشته باشیم؟

در سفر

نویسنده : تینا کمال احمدی

از آنجا که چند صباحی به پایان ماه رمضان و شروع مجدد سفرهای پرشور و نشاط تابستانه نمانده، بر آن شدیم تا مطلبی بنویسیم در مورد جاده و سفر.

آدمیان فراوانی در هنگام سفر از بودن در راه و  خودرو هراس دارند. در حالی که اینجانب بودن در خودرو را به عنوان تفریحی مفرح‌تر  از شهر بازی می‌دانم. دلایل زیادی نیز دارم. بنده همیشه قبل از ورود به ماشین آدامسی در دهان نهاده و در راه در انتظار مجالی مناسب  مانده تا شخص بغل دستی‌ام به خوابی عمیق فرو رود. در آن  هنگام آدامس را از دهان جدا و بر پشت لب عزیز بغل دستی‌ام متصل نموده و پس از بررسی وجنات آن شخص، مشخص نموده که چه گونه‌ای از سبیل زیبنده‌ی فرد می‌باشد. 

بنده هر میلیون دفعه که این عمل بس باحال را انجام داده‌ام شخص کنار دستی‌ام کسی نبوده جز همشیره‌ی گرامی اما بنده ناامید نشده و  هر بار با توجه به شرایط و اوضاع و احوال سبیل ساخته شده از آدامس را به دلخواه خود تغییر داده و از نتیجه بسی خشنود بوده‌ام. در پایان کار و  پس از بیدار شدن شخص مورد نظر کتک مفصلی نوش جان نموده که شدت و حدت آن بستگی به مساحت آزاد دارد. بنده به شخصه در طول مسافرت اوج صمیمت را با همشیره تجربه می‌کنم زیرا که پدرجان بر این اعتقاد بوده و می‌باشد که اولولیت با درون خودرو و سپس برون (صندوق عقب) است. گاه پیش آمده است که این ضروریات همان مقدار اندک مکانی که ما دو اشغال می‌کنیم را نیز زودتر از ما اشغال نموده‌اند ولی ما دو نفر تا آخرین نفس مقاومت نموده و از هر گونه ترفندی برای نشستن در خودرو استفاده کرده و به سختی در خودرو جای‌گیری می‌کنیم.  

دومین تفریح بر باد دادن پاها می‌باشد به آنگونه که وهله‌ی نخست کفش و در وهله‌ی دوم جوراب را از پا کنده و پنجره‌ی سمت راست را باز و پاها را از پنجره خارج می‌نماییم. البته اگر ندایی از درون فریاد بر آورد که در خودرو جا بس تنگ‌ست و شما  با بیرون آوردن میزان بیشتری از پاهایتان می‌توانید احساس خوب آزادی را تجربه کنید بدانید و آگاه باشید که در این صورت امکان از دست دادن پاهایتان در اثر برخورد با ماشین کنار دستی بیش از امکان حس حال کیف کنک می‌باشد. سومین راه نیز خوردن مقادیر زیادی آلوچه و لواشک و پس از آن، نیاز دست‌ها به نظافت می‌باشد که در اولین گام می‌توان دست‌ها را تا آرنج در دهان برده و سپس خارج نموده و در دومین گام که کاملا اختیاری ولی بسیار حال خوب کن می‌باشد پنجره‌ی خودروی در حال حرکت را باز و سعی در شستن دست‌ها در هوای کاملا آزاد بنماییم که در این صورت تمام هیکل فرد و دیگر افراد حاضر و گاها ماشین پشت سر را شسته و دست‌ها ناشسته باقی خواهند ماند. 

میلیون‌ها کار مفرح دیگر نیز می‌باشد که می‌توان در طول مسیر انجام داد و که لازمه‌شان اندک مقداری خلاقیت می‌باشد و دیگر هیچ... در اینصورت است که آدمی پی می‌برد چه بسا سفر هر چه سخت‌تر، با حال‌تر...

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
NA30M_PAHLAVAN
NA30M_PAHLAVAN
٩٦/٠٣/١٨
٠
٠
سفر خوب است اگر بتوانیم :/ نمی توانم :| دوساله هوس سفر دارم اما کوووو سفر؟ بابت مطلبتون تشکرات فراوان :)
پربازدیدتریـــن ها
همه چیز در تو خلاصه می شود

برای من از تو نوشتن ناممکن است

٩٦/١٢/٢٧
سال تان قشنگ

عید من خنده ی توست

٩٦/١٢/٢٩
کاش پشت دستم می زدی

من خیلی زود بزرگ شدم / قسمت دوم

٩٦/١٢/٢٧
کشفی در باب ریاضیات، آدم‌‌ها و ظروف آشپزخانه

استکان‌ها و لیوان‌ها

٩٦/١٢/٢٨
این جوان خیری از این دنیا ندید

ویرایش آخر یک نویسنده

٩٦/١٢/٢٧
فال حافظ

ناموسا جایی رسیدی دست ما رو هم بگیر!

٩٦/١٢/٢٤
همین روزها حوالی بهار

روبان زرد

٩٦/١٢/٢٧
شبیه حرف هایت

سه شنبه ها

٩٦/١٢/٢٦
روزهایی در زندگی

آهای خودم، چطوری؟

٩٦/١٢/٢٩
مناجات آخر سال

خدایا!... مرا تا نبخشیدی سوار هواپیما نکن!

٩٦/١٢/٢٩
عیدی خاص بدهید

یک پیشنهاد عیدانه

٩٦/١٢/٢٤
داستان کوتاه

نگاه

٩٦/١٢/٢٨
می‌دانی عزیز من؟

جایت همیشه سبز است!

٩٦/١٢/٢٦
این مراسم باشکوه

زانو زدن مقابل قفسه‌ ارتش شامپوها

٩٦/١٢/٢٨
فصل گرما در راه است

120 روز زندگی با ترس

٩٦/١٢/٢٤
برای یک مشت اسکناس

شادگل

٩٦/١٢/٢٦
عید در راه است

نیشتمان عزادار من

٩٦/١٢/٢٩
تغییرات نسبت به سال 90

تهران مدرن‌تر و زیباتر؛ تهرانی‌ها ناامید‌تر و تلخ‌تر

٩٦/١٢/٢٨
اوج خلاقیت

اندرحکایت نام کاربری

٩٧/٠١/٠٢
شعری سروده خودم

باید کمی روراست بود

٩٧/٠١/٠٢