در سفر
چطور سفری پر شور و با نشاط داشته باشیم؟

در سفر

نویسنده : تینا کمال احمدی

از آنجا که چند صباحی به پایان ماه رمضان و شروع مجدد سفرهای پرشور و نشاط تابستانه نمانده، بر آن شدیم تا مطلبی بنویسیم در مورد جاده و سفر.

آدمیان فراوانی در هنگام سفر از بودن در راه و  خودرو هراس دارند. در حالی که اینجانب بودن در خودرو را به عنوان تفریحی مفرح‌تر  از شهر بازی می‌دانم. دلایل زیادی نیز دارم. بنده همیشه قبل از ورود به ماشین آدامسی در دهان نهاده و در راه در انتظار مجالی مناسب  مانده تا شخص بغل دستی‌ام به خوابی عمیق فرو رود. در آن  هنگام آدامس را از دهان جدا و بر پشت لب عزیز بغل دستی‌ام متصل نموده و پس از بررسی وجنات آن شخص، مشخص نموده که چه گونه‌ای از سبیل زیبنده‌ی فرد می‌باشد. 

بنده هر میلیون دفعه که این عمل بس باحال را انجام داده‌ام شخص کنار دستی‌ام کسی نبوده جز همشیره‌ی گرامی اما بنده ناامید نشده و  هر بار با توجه به شرایط و اوضاع و احوال سبیل ساخته شده از آدامس را به دلخواه خود تغییر داده و از نتیجه بسی خشنود بوده‌ام. در پایان کار و  پس از بیدار شدن شخص مورد نظر کتک مفصلی نوش جان نموده که شدت و حدت آن بستگی به مساحت آزاد دارد. بنده به شخصه در طول مسافرت اوج صمیمت را با همشیره تجربه می‌کنم زیرا که پدرجان بر این اعتقاد بوده و می‌باشد که اولولیت با درون خودرو و سپس برون (صندوق عقب) است. گاه پیش آمده است که این ضروریات همان مقدار اندک مکانی که ما دو اشغال می‌کنیم را نیز زودتر از ما اشغال نموده‌اند ولی ما دو نفر تا آخرین نفس مقاومت نموده و از هر گونه ترفندی برای نشستن در خودرو استفاده کرده و به سختی در خودرو جای‌گیری می‌کنیم.  

دومین تفریح بر باد دادن پاها می‌باشد به آنگونه که وهله‌ی نخست کفش و در وهله‌ی دوم جوراب را از پا کنده و پنجره‌ی سمت راست را باز و پاها را از پنجره خارج می‌نماییم. البته اگر ندایی از درون فریاد بر آورد که در خودرو جا بس تنگ‌ست و شما  با بیرون آوردن میزان بیشتری از پاهایتان می‌توانید احساس خوب آزادی را تجربه کنید بدانید و آگاه باشید که در این صورت امکان از دست دادن پاهایتان در اثر برخورد با ماشین کنار دستی بیش از امکان حس حال کیف کنک می‌باشد. سومین راه نیز خوردن مقادیر زیادی آلوچه و لواشک و پس از آن، نیاز دست‌ها به نظافت می‌باشد که در اولین گام می‌توان دست‌ها را تا آرنج در دهان برده و سپس خارج نموده و در دومین گام که کاملا اختیاری ولی بسیار حال خوب کن می‌باشد پنجره‌ی خودروی در حال حرکت را باز و سعی در شستن دست‌ها در هوای کاملا آزاد بنماییم که در این صورت تمام هیکل فرد و دیگر افراد حاضر و گاها ماشین پشت سر را شسته و دست‌ها ناشسته باقی خواهند ماند. 

میلیون‌ها کار مفرح دیگر نیز می‌باشد که می‌توان در طول مسیر انجام داد و که لازمه‌شان اندک مقداری خلاقیت می‌باشد و دیگر هیچ... در اینصورت است که آدمی پی می‌برد چه بسا سفر هر چه سخت‌تر، با حال‌تر...

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
NA30M_PAHLAVAN
NA30M_PAHLAVAN
٩٦/٠٣/١٨
٠
٠
سفر خوب است اگر بتوانیم :/ نمی توانم :| دوساله هوس سفر دارم اما کوووو سفر؟ بابت مطلبتون تشکرات فراوان :)
پربازدیدتریـــن ها
نامه ام را به دستش برسانید

راستی خدا...

٩٧/٠٢/٣١
شعری سروده خودم

انقلاب سفید

٩٧/٠٢/٣٠
شعری سروده خودم

شرمسار

٩٧/٠٣/٠٢
آماده تر از همیشه

کار دل دلدادگی و کار او دل کندن است

٩٧/٠٣/٠٣
یاد تو را بسیار کنم

سه سخن رمضانه

٩٧/٠٢/٢٩
خارج از شهر و خارج از مرز!

رانده شدن به حاشیه شهر

٩٧/٠٣/٠٢
شعری سروده خودم

خورشید هشتم

٩٧/٠٢/٣٠
انشای یک دانش آموز دبستانی درباره ازدواج

غلط کردی!

٩٧/٠٢/٣١
شعری سروده خودم

خیال بودنت

٩٧/٠٢/٣٠
شعری سروده خودم

امید آخر شد افسانه

٩٧/٠٣/٠١
حکایت تلگرام و سروش

نامادری!

٩٧/٠٢/٣٠
این بیماری لاعلاج

یخچال گردی چیست؟

٩٧/٠٢/٣٠
عاشقی بی‌همتاترین حس زندگی‌ست

سر مشق عشق

٩٧/٠٣/٠١
شعری سروده خودم

عشق شاید که بشکند من را...

٩٧/٠٣/٠٢
لحظه ای را از دست ندهید

مسابقه بزرگ

٩٧/٠٢/٣١
استغفر اللهَ ربی و اتوب علیه

داروی بی موقع

٩٧/٠٢/٣١
شعری سروده خودم

بیا آقاجان

٩٧/٠٢/٣٠
اصلا مهم نیست چه زمانی برگردی

جمله ات را تمام نکن! برو...

٩٧/٠٣/٠١
در حسرت خرید دوربین

آرزو یا افسانه

٩٧/٠٣/٠٣
آغاز مکتب نمادگرایی جادویی

کتاب پایان نامه؛ جادوی قرن بیست و یکم

٩٧/٠٣/٠٣