در سفر
چطور سفری پر شور و با نشاط داشته باشیم؟

در سفر

نویسنده : Mademoiselle_tintin

از آنجا که چند صباحی به پایان ماه رمضان و شروع مجدد سفرهای پرشور و نشاط تابستانه نمانده، بر آن شدیم تا مطلبی بنویسیم در مورد جاده و سفر.

آدمیان فراوانی در هنگام سفر از بودن در راه و  خودرو هراس دارند. در حالی که اینجانب بودن در خودرو را به عنوان تفریحی مفرح‌تر  از شهر بازی می‌دانم. دلایل زیادی نیز دارم. بنده همیشه قبل از ورود به ماشین آدامسی در دهان نهاده و در راه در انتظار مجالی مناسب  مانده تا شخص بغل دستی‌ام به خوابی عمیق فرو رود. در آن  هنگام آدامس را از دهان جدا و بر پشت لب عزیز بغل دستی‌ام متصل نموده و پس از بررسی وجنات آن شخص، مشخص نموده که چه گونه‌ای از سبیل زیبنده‌ی فرد می‌باشد. 

بنده هر میلیون دفعه که این عمل بس باحال را انجام داده‌ام شخص کنار دستی‌ام کسی نبوده جز همشیره‌ی گرامی اما بنده ناامید نشده و  هر بار با توجه به شرایط و اوضاع و احوال سبیل ساخته شده از آدامس را به دلخواه خود تغییر داده و از نتیجه بسی خشنود بوده‌ام. در پایان کار و  پس از بیدار شدن شخص مورد نظر کتک مفصلی نوش جان نموده که شدت و حدت آن بستگی به مساحت آزاد دارد. بنده به شخصه در طول مسافرت اوج صمیمت را با همشیره تجربه می‌کنم زیرا که پدرجان بر این اعتقاد بوده و می‌باشد که اولولیت با درون خودرو و سپس برون (صندوق عقب) است. گاه پیش آمده است که این ضروریات همان مقدار اندک مکانی که ما دو اشغال می‌کنیم را نیز زودتر از ما اشغال نموده‌اند ولی ما دو نفر تا آخرین نفس مقاومت نموده و از هر گونه ترفندی برای نشستن در خودرو استفاده کرده و به سختی در خودرو جای‌گیری می‌کنیم.  

دومین تفریح بر باد دادن پاها می‌باشد به آنگونه که وهله‌ی نخست کفش و در وهله‌ی دوم جوراب را از پا کنده و پنجره‌ی سمت راست را باز و پاها را از پنجره خارج می‌نماییم. البته اگر ندایی از درون فریاد بر آورد که در خودرو جا بس تنگ‌ست و شما  با بیرون آوردن میزان بیشتری از پاهایتان می‌توانید احساس خوب آزادی را تجربه کنید بدانید و آگاه باشید که در این صورت امکان از دست دادن پاهایتان در اثر برخورد با ماشین کنار دستی بیش از امکان حس حال کیف کنک می‌باشد. سومین راه نیز خوردن مقادیر زیادی آلوچه و لواشک و پس از آن، نیاز دست‌ها به نظافت می‌باشد که در اولین گام می‌توان دست‌ها را تا آرنج در دهان برده و سپس خارج نموده و در دومین گام که کاملا اختیاری ولی بسیار حال خوب کن می‌باشد پنجره‌ی خودروی در حال حرکت را باز و سعی در شستن دست‌ها در هوای کاملا آزاد بنماییم که در این صورت تمام هیکل فرد و دیگر افراد حاضر و گاها ماشین پشت سر را شسته و دست‌ها ناشسته باقی خواهند ماند. 

میلیون‌ها کار مفرح دیگر نیز می‌باشد که می‌توان در طول مسیر انجام داد و که لازمه‌شان اندک مقداری خلاقیت می‌باشد و دیگر هیچ... در اینصورت است که آدمی پی می‌برد چه بسا سفر هر چه سخت‌تر، با حال‌تر...

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
NA30M_PAHLAVAN
NA30M_PAHLAVAN
٩٦/٠٣/١٨
٠
٠
سفر خوب است اگر بتوانیم :/ نمی توانم :| دوساله هوس سفر دارم اما کوووو سفر؟ بابت مطلبتون تشکرات فراوان :)
پربازدیدتریـــن ها
لطفا ما را گارسون صدا نزنید

روزمرگی های گارسون جوان / قسمت دوم

٩٦/٠٤/٠١
شعری سروده خودم

همه جا صوت غریبانه آن آهنگی است

٩٦/٠٣/٢٨
شعری سروده خودم

شب بارانی ما از تو ندارد اثری

٩٦/٠٤/٠٤
آرامش من در کدام است؟

مرگ درخت هشتاد و یک ساله

٩٦/٠٣/٣١
آدم ها چقدر زود عوض می شوند

ساعت 1:29 دقیقه بامداد

٩٦/٠٤/٠١
آفتاب سوزان، روزه و امتحان

معلم کوچک درس بزرگ

٩٦/٠٤/٠٤
در باب خبرهای بی‌اهمیتی که برایمان مهم می‌شوند

قسمت آخر خندوانه لو رفت...

٩٦/٠٣/٢٩
شعری سروده خودم

دوست داری بروی؟

٩٦/٠٣/٣١
او اکنون کلاس چهارم است

پدربزرگ دوست داشتنی

٩٦/٠٣/٢٨
لطفا خانم ها با دقت بیشتری بخوانند

بازار کاری که خانم ها خرابش کردند

٩٦/٠٣/٢٨
محال است یادم بروند

خاطرات وبلاگ نویسی

٩٦/٠٣/٣١
خطر استفاده از واژه های بیگانه

ساید بای ساید

٩٦/٠٤/٠٣
این قلم، ریشه می دواند

پاره خطی برای جیمی ها

٩٦/٠٤/٠٣
شعری سروده خودم

از درد می رسم به همان نقطه، باز درد

٩٦/٠٣/٢٩
شعری سروده خودم

حکومت عشق

٩٦/٠٣/٢٩
جایگاه مقدس یک پدر

پدر ظالم

٩٦/٠٣/٢٨
دنیای پدر و پسری

در دنیای کناری

٩٦/٠٤/٠٤
من غرق تماشای چشم هایت

محبوب من

٩٦/٠٤/٠١
روزه خواری در ملا عام

جرم هست؟ نیست؟

٩٦/٠٣/٣١
شعری سروده خودم

معشوق ماه روی من

٩٦/٠٤/٠٣
تبلیغات
تبلیغات