ظرافت کار ماست
پس حتما می شود!

ظرافت کار ماست

نویسنده : amirpour_24

یکی از معلم‌های دوران تحصیل ما، تمام ساعت کلاس را صرف صحبت کردن در مورد سه چیز می‌کرد: تکنولوژی‌های روز دنیا، اینکه ما هیچ پُخی نمی‌شویم و گاهی هم مطالب درسی!

از همان سال‌ها و تحت تاثیر صحبت‌های امیدوارکننده آن آموزگار مهربان، مهم‌ترین سوال زندگی‌ام بعد از چرا راسوها بوی گل‌های لوندر نمی‌دهند و چگونه بدون قاشق ماست بخوریم، این بوده که چرا ما نمی‌توانیم ساعت بسازیم؟!

البته بعدها و با ممارست فراوان توانستم به شیوه نوینی برای ماست خوردن بدون نیاز به قاشق دست یابم و حتی متوجه شدم راسوها چون از گل‌های لوندر خوش‌شان نمی‌آید، لباس‌هایشان را با شوینده‌های بدون رایحه شست‌وشو می‌دهند، اما همچنان نمی‌دانستم چرا ما نمی‌توانیم ساعت بسازیم؟!

با تلاش‌های فراوان به خاطر آوردم که همان معلم دلسوز و مهربان، طی مباحث مربوط به عقب ماندن ما از تکنولوژی روز دنیا، اشاراتی به دلیل عدم توانایی ما نسبت به تولید ساعت داشته است: چون ما آدم‌های ظریفی نیستیم! البته تعریف هرکس از ظرافت، مثل تعریف افراد مختلف از «هنر»، متفاوت است و مطمئنا شما هم با خواندن این جمله با خودتان گفته اید: «نخیرم، کی گفته؟ ما خیلی هم آدمای ظریفی هستیم؛ تازه، وزیرشم داریم!»

اتفاقاً بنده هم با شما هم عقیده هستم که ما آدم‌های بسیار بسیار ظریفی هستیم. البته باید اعتراف کنم جدیداً با شما هم عقیده شده‌ام؛ همان موقع که خبر کشف تریاک جاسازی شده در پوست گردو را خواندم. به این نتیجه رسیدم وقتی می شود یک عده آدم(!) بنشینند برای کسب روزی (حلال و حرامش پای خودشان) با نهایت دقت و ظرافت، پوست گردو را بشکنند و بعد از خارج کردن مغز آن، تریاک بسته‌بندی شده را داخل گردو جاساز کنند و مجدداً گردو را مثل روز اولش، چنان که تازه از درخت چیده شده باشد، مهر و موم کنند و جهت پخش در پارک‌های معتبر آماده‌سازی کنند؛ پس حتماً می‌شود همین آدم‌ها با همان نهایتِ دقت و ظرافتشان بنشینند ساعت مچی هم بسازند و حتی با برندهای معروفی همچون  Audemars Piguet، Vacheron Constantin یا حداقل Seiko و Rolex رقابت کنند.

به امید آن روز...

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
لیلی
لیلی
٩٦/٠٣/٠٩
٢
٠
چی رو با چی مقایسه کردین ها! با دلالی مواد مخدر میشه هفت نسل را تضمین مالی کرد راحت اما بی دردسر نیست ولی ساخت ساعت امکاناتی بیشتر از پوست گردو میخواد که در حوصله و توان عزيزان نمیگنجد
amirpour_24
amirpour_24
٩٦/٠٣/٢٣
٠
٠
بله البته اینم نکته ایه به هر حال! :]
b_mollaei
b_mollaei
٩٦/٠٣/٠٩
١
٠
جاسازی ؟ تو پوست گردو ؟ یا خدا ما چقد زرنگ بودیم خبر نداشتیم ...
پربازدیدتریـــن ها