Notice: Memcache::pconnect(): Server localhost (tcp 11211) failed with: Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::pconnect(): Can't connect to localhost:11211, Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 72 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 75 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 95 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 98 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 33 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 36 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 49 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 52 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 65 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 68 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 36 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 39 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 45 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 48 جیم - زنان علیه ورزشگاه! www.jeem.ir
زنان علیه ورزشگاه!
زنانی که نمی دانند زن هستند

زنان علیه ورزشگاه!

نویسنده : Vr_takallom

دختری که با پوشش پسرانه، قصد ورود به ورزشگاه را برای تماشای ‎مسابقه‎ی فوتبال استقلال و العین داشت، شناسایی و دست‎گیر شد. طبق معمول هم کانال‌های معلوم‌الحال، زیر علم آن مشغول سینه‌زنی و مرثیه‌سرایی برای آزادی شدند!

تا به حال دوبار برای تماشای فوتبال به ورزشگاه رفته‎ام. یک‎بار برای بازی نفت تهران و پاختاکور ازبکستان که یک بازی ملی و بین‎المللی بود و یک‎بار هم برای بازی استقلال و تبریز که یک بازی داخلی. بازی دوم که به خاطر مسائل قومیتی فحش و فحش کاری در آن محتمل بود اما در بازی اول، ابتدا تماشاگران خودی مدتی، علیرضا بیرانوند را تشویق کردند و انتظار پاسخ از او را داشتند. وقتی که برآورده نشد در دقایق آخر شروع به فحاشی علیه او کردند! حالا من آدم خیلی پاستوریزه‎ای نیستم که تا به حال هیچ فحشی به گوشم نخورده باشد اما به جرئت می‌گویم دانش فحشی! من بعد از هر حضور در ورزشگاه ارتقا چشم‎گیری پیدا کرد. حق هم دارند. خالی کردن دق و دلی مشکلات زندگی سر فوتبال که حرف‌های عاشقانه و عزیزم گفتن ندارد. فحش دارد. فحش!

من واقعا از مسئولان و تصمیم‎گیران تقاضا دارم که حضور بانوان در ورزشگاه‎ها را آزاد اعلام‎کنند. هرچه‎قدر هم با هزار دلیل، بگوییم ورزشگاه (با قید فعلا) جای مناسبی برای بانوان نیست، می‎گویند آزادی! کسی که آزادی و حق و حقوق خود را تنها رفتن به ورزشگاه می‎داند، همان بهتر که حق خود را لابه‎لای فحش و هتاکی و بی‎شرمی پیدا کند! زور که نیست، سطح خودشان را می‎خواهند!

مسعود شجاعی بازیکن فوتبال و جمعی دیگر از فوت‏بالیست‎ها آرزوی حضور مادران و خواهرانشان به ورزشگاه را دارند و می‎گویند ای‎کاش روزی شاهد حضور آن‎ها هنگام بازی‎شان باشند. من هم می‎گویم ای‎کاش! ای‎کاش حضور پیدا کنند و از نزدیک شاهد تعریف و تمجید تماشاگران از خودشان، مادر و خواهر، اموات و تمام بسته‎گان‎شان باشند. مخصوصا جناب آقای مسعود شجاعی!

من واقعاً مخالف آزادی مشروع و قانونی بانوان نیستم اما قطعا با هرچیزی که شان و کرامت آن‌ها را پایین بیاورد، مخالفم! واقعیت این است که با شرایط کنونی، ضرر حضور بانوان در ورزشگاه‌ بسیار بیش‌تر از سود آن است. و سودی هم اگر باشد برای آن جماعت کاسب‌کاری است که از قِبَل مثلا دفاع از حقوق زنان، دنبال معاش و کسب شهرت هستند تا بعدا کمپین بزنند: #ورزشگاه_علیه_زنان!

حدیث داریم آدمی نسبت به چیزی که از آن منع می‌شود، حریص‎تر می‎شود. آدمی. یعنی مرد، زن، پیر، جوان و... هرچند آن مورد برایش ضرر داشته باشد. کودکی که از پفک منع می‎شود نسبت به آن حریص‌تر می‎شود و پیرمردی که از خوردن گوشت!

به قول الکساندر دوما، زنانی که می‌خواهند مرد باشند، زنانی هستند که نمی‌دانند زن هستند.

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
h_sokoot
h_sokoot
٩٦/٠٣/٠٣
١
١
خیلی جالب بود
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٦/٠٣/٠٣
٣
٣
با منطق یادداشتتون مشکل دارم. به نظرم صحیح نیست که به خاطر تخلف یک نفر، شخص دیگه ای مجازات بشه! اگر توی استادیوم های ما فحاشی و بی حرمتی صورت می گیره، راه حل محدود کردن خانم هاست؟ نتیجه این همه سال محدودیت خانم ها، اصلاح جو استادیوم بود که حالا به این روند ادامه بدیم؟ بهتر نیست با "خانوادگی" کردن استادیوم ها، به این بی اخلاقی خاتمه بدیم؟ / سوال بعدیم اینکه جو استادیوم نامناسبه، چرا از ورزشگاه رفتن خانم ها هم جلوگیری شد؟ شما چنین معضلی رو توی سالن والیبال هم دیده بودید؟ / در آخر هم نتیجه گیری و پایان یادداشتتون واقعا عجیبه! خیلی بی رحمانه ست که عامل تمام این کش مکش ها رو؛ عدم شناخت یک زن از خودش بدونین!
پربازدیدتریـــن ها