Notice: Memcache::pconnect(): Server localhost (tcp 11211) failed with: Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::pconnect(): Can't connect to localhost:11211, Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 72 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 75 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 95 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 98 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 33 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 36 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 49 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 52 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 65 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 68 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 36 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 39 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 45 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 48 جیم - التماس اطلاع! www.jeem.ir
التماس اطلاع!
همه حرف ها را جدی نگیرید

التماس اطلاع!

نویسنده : Vr_takallom

اصولا، منطقا و عقلا نباید حرف کسی را در مورد حوزه‎ای که در آن تخصص ندارد، جدی گرفت. البته نه این که نشنید، باید شنید اما جدی نگرفت. حالا این شخص نامتخصص هرکسی هم باشد، چه وطنی و چه غیروطنی و چه حتی سلبریتی‎ها. از شهاب حسینی سوپراستار گرفته تا تازه به دوران رسیده‎ها و نوکیسه‎هایی مثل... (عمدا ننوشتم. خودتان تکمیل‎ش کنید!) برای همین هم نظرات اشخاصی چون حامد بهداد و داریوش مهرجویی در مورد علوم پزشکی، مهناز افشار و امیر تتلو(!) در مورد سیاست، یغما گل‎رویی و ترانه علیدوستی در مورد جامعه و... بیش از آن که یک وحی منزل و واقعیتی آشکار باشد، تنها و تنها تراوشات ذهنی آن‎ها است (درست یا غلط، بماند).

با  این حال حتی اگر سطح انتظار خود و جدی‎گرفتن گفته‌های این اشخاص را هم در حد همان پاراگراف بالا فرض کنیم، باز هم گاهی از حرف‎هایشان ناامید می‎شویم! چرا که گاهی حتی با یک نظر شخصی هم مواجه نیستیم؛ با یک دروغ، گاف؛ بی‎اطلاعی شخصی مواجه هستیم. لیست این اظهارنظرهای دروغی می‎تواند خود کتابی باشد. (چه پیشنهاد خوبی! کسی پایه شود و همه‎ی گاف‎ها و اشتباهات و دروغ‎های مجازی معروف‎ها را در یک کتابی جمع آوری کند! اقل فایده‎اش این است که آیندگان می‎فهمند روزگاری ما به چه کسانی می‎گفتیم سلبریتی!) اما مرور چند تایش بد نیست: ترانه علیدوستی به دعوت نشدن فلان بازی‎کن زن فوتسال به تیم ملی به دلیل بازی بدون حجاب در کشور خارجی اعتراض می‎کند اما بعدا مشخص می‎شود که آن خانم اصلا مدت‎هاست که به خاطر ناآمادگیش به  تیم ملی دعوت نمی‎شده! محمدرضا شجریان استاد بی‎مثال موسیقی ایران و بسیار دیگری از هنرمندان در اظهاراتی بعد از ماجراهای سال هشتادوهشت از این که احمدی‎نژاد آن‎ها (یعنی مردم را؟!) خس و خاشاک نامیده ابراز ناراحتی کردند اما بعدها مشخص شد که خس و خاشاک احمدی‎نژاد نه متوجه آن‎ها که حتی متوجه آرای باطله هم نبوده است. رضا رشیدپور در برنامه‎ی «دید در شب» برای این‎که بتواند برای روحانی یک هم‎کلاس در توهین به منتقدین پیدا کند، دروغِ گفتن کلمه‎ی «بزغاله» را به احمدی نژاد نسبت داد که بعدا مشخص شد این عبارت نه برای منتقدین که برای کشورهای غربی و معاند به کار رفته. (رشیدپور در اقدامی قابل توجه، بعدها اشتباهش را تصحیح و عذرخواهی کرد.) و یا این اواخر و به خاطر انتخابات ریاست جمهوری که دوز این اظهارات شاذ بالا رفته. مثلا باران کوثری در گردهمایی حامیان روحانی در استادیوم آزادی از این می‎گوید که در دولت گذشته، ممنوع‌الکار (البته شکل درستش ممنوع الفعالیت است. چرا که کلمه‎ی فارسی «کار» را با «ال» عربی جمع نمی‎کنند!) شده اما فقط جست‎و‎جویی کوتاه نشان می‎دهد که او در آن سال در بیش از بیست فیلم ایفای نقش کرده و حتی برنده سیمرغ هم شده است! و یا حتی اظهارنظر اخیر شهاب حسینی!

من هم با احمدی‎نژاد مخالفم و هم با حرف مفت! حرف مفتی که بیش از آن که حاصل مطالعه باشد، حاصل خیال و اوهام طرف باشد. حتی اگر این حرف علیه احمدی‎نژاد هم باشد. حتی اگر علیه جامعه و سیاست باشد! و به طور کلی راجع به هرچیزی باشد! دیگران مشهور و حتی نخبه، اگر وجدان و دین‎شان را به راحتی به حراج می‎گذارند، دلیل نمی‎شود که بقیه هم همین کار را بکنند. برای همین هم جنابان هنرمند و ورزش‎کار و ادیب! قبل از این که در مورد موضوعی، هر موضوعی، از روی حرفی خودشیرینی بزنید اقل کم اطلاعش را داشته باشید، دانش‌اش پیشکش! لطفا! 

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
NA30M :)
NA30M :)
٩٦/٠٢/٢٥
٠
٢
احسنت!!! دو کلام حرف حساب! من هم معتقدم جدیدا سلبریتی ها سرگرمیشون شده سرک کشیدن توی هر موضوعی ک ربطی به حرفه و رشته شون نداره!و کاش آگاهی پشتش باشه
majnoon_mag
majnoon_mag
٩٦/٠٢/٢٥
٢
٠
متن شما رو هم به خاطر غیر تخصصی بودن نمی‌شه خیلی جدی گرفت :)
AsedHamid
AsedHamid
٩٦/٠٢/٢٥
٠
٠
مطلب خوبی بود با انتقادهایی به جا، من هم یک انتقاد از متن شما میکنم، تعداد زیاد کلمات از جذابیت متن شما کم کرده
پربازدیدتریـــن ها