شخصیت شناسی افراد
بر اساس روانشناسی رنگ ها

شخصیت شناسی افراد

نویسنده : amirpour_24

رنگ‌ها، بی‌آنکه ما بخواهیم تمام زندگی ما را فرا گرفته‌اند. مارسل بالتازارد روانشناس و نقاش مشهور فرانسوی (1971-1908) در مورد فراگرفتگی زندگی انسان توسط رنگ‌ها می‌گوید: «تمام زندگی رنگ است. دو رنگی، سه رنگی و حتی چهار رنگی. هیچ‌کس نمی‌تواند ادعا کند که یک‌رنگ است. حتی تلوزیون‌های سیاه و سفید هم طیفی از رنگ‌های سیاه و سفید را دارن  (Marcel baltazard – koor rangi dar 8 daghighe – nashre shanbe)

در این مطلب قصد داریم با معرفی چند رنگ پرکاربرد در دنیای مُد، به رازهای جذابیت این رنگ‌ها اشاره‌ای بکنیم. البته در نظر داشته باشید محبوبیت این رنگ‌ها برای شما، مربوط به ویژگی‌های خلقی و رفتاری امروز شماست. بنابرین ممکن است با تغییر روحیات شما، رنگ مورد نظرتان نیز تغییر کند.

 

طوسیِ فیلی: برون گرا و احساساتی

رنگ طوسیِ فیلی، رنگ آدم‌های برون‌گرا و احساساتی است. اگر تا الان فکر می‌کردید آدم‌های احساساتی معمولاً درون‌گرا هستند، باید بگویم درست فکر کرده‌اید؛ اما یک عده آدم احساساتیِ غیرمعمولی هم وجود دارند که کاملاً برون‌گرا هستند. این افراد آنقدر احساساتی هستند که شیفته همه می‌شوند. تکیه کلام این افراد «زن‌ها گل هستند و هر گلی یک بویی دارد» است. برای همین سریع و خشن عشق می‌ورزند و در این کار ورزیده‌اند! اگر رنگ مورد علاقه شما طوسیِ فیلی است، ضمن اینکه باید به شما یادآوری کنیم: «یه کاری نکنین گندش در بیاد!»، این نوید را به شما می‌دهیم که به زودی به سِمت ریاست جمهوری یک جایی در ینگه دنیا منصوب می‌شوید.

طوسی فیلی

 

طوسیِ ملوس: کم تحمل و هیجانی

این رنگ در حقیقت برگرفته از موجودی افسانه‌ای به نام دانکی (the Donkey) است که چهره‌ای ملوس و صدایی ناز و دوست‌داشتنی دارد. علاقه‌مندان این رنگ افرادی کم طاقت و زود از کوره در رو هستند. به‌طوری که وقتی از کوره در بروند، دیگر کسی نمی‌تواند به کوره برشان گرداند.

دکتر روان آتکینسون (Rowan Atkinson) اپتومتریست معروف بریتانیایی عقیده دارد افرادی که پول و قدرت چشم‌شان را کور کرده، همه چیز را به رنگ طوسی ملوس می‌بینند: «در حقیقت فرد بعد از رسیدن به مرحله جنون و کم تحملی، دنیا را به این رنگ می‌بیند و از این جهت شیفته آن می‌شود که رنگ دیگری را نمی‌بیند (jaygahe optometry dar siasate dakheli & khareji – page 147)

طوسی ملموس

 

قهوه‌ایِ قبرسی: ملاحظه کار و با احتیاط

ایزاک آسیموف (1992-1920) طیف‌شناس دورگه آمریکایی – روسی، طی بررسی‌های بسیار متوجه شد قهوه‌ایِ قبرسی از خانواده طوسیِ ملوس است که به مراتب سرسنگین‌تر و مجلسی‌تر است. وی علاقه‌مندان به رنگ قهوه‌ایِ قبرسی را افرادی آزاداندیش و درعین حال ملاحظه کار و با احتیاط می‌داند که برخلاف ظاهر ساده‌شان، به شدت عاقبت‌اندیش و آب زیرکاه می‌باشند (theory of Cyprus brown).

قهوه‌ایِ قبرسی برای سرویس خواب و یا پرده‌های اتاق نشیمن بسیار مناسب است و فضایی آرام و روشفکرانه را پدید می‌آورد.

 

قرمز راه راه: مردی برای تمام فصول

عده‌ای از پژوهشگران معتقدند چنان که بر سر رنگ گور خر آفریقایی اختلاف نظر هست، در مورد این رنگ نیز اختلاف وجود دارد که آیا قرمز است با راه‌های سفید؛ یا سفید است با راه‌های قرمز؟ البته عده دیگری از پژوهشگران معتقدند این اختلاف نظرها بی‌فایده است و باید به اصل مطلب چسبید.

اصل مطلب این است که علاقمندان این رنگ، به شدت آدم‌هایی مورد اعتماد و وفادار هستند. به طوریکه هرچه این رنگ را درخود داشته باشد برای آن‌ها مورد احترام و با ارزش است. اگر می‌خواهید همسرتان گوش به فرمان شما باشد، از این رنگ در لباس‌ها و دکوراسیون منزل‌تان استفاده کنید تا مردی برای تمام فصول با کلامی زیبا داشته باشید.

روانشناسی رنگ ها

 

آمریکاییِ یواش: وفادار و وطن‌پرست

از آنجا که ترکیب کلمات «آمریکایی» و «یواش» اساساً ترکیبی غیرممکن است، این رنگ به «آمریکاییِ کمرنگ» شناخته می‌شود.

علاقمندان این رنگ افرادی مودب و دارای حس وطن پرستی بالایی هستند. به طوری‌ که حاضرند هرکاری بکنند تا به مام میهن (Mihan’s mom) خدشه‌ای وارد نشود. چنانکه در تمامی تجمعات اعتراض‌آمیز در خارج از کشور شرکت کرده و بیانیه‌های تند و تیزی منتشر می‌سازند. اغلب هموطنان‌شان نیز با آن‌ها حس نوستالوژیک (nostalgic) و ناسیونالیستیک (nationalistic) دارند و یاد دوران آن خدا بیامرز (A’ala hazrat homayouni) می‌افتند.

در حال حاضر آمریکاییِ یواش رنگ ماه می‌باشد و بهتر است تا دیر نشده تمام هست و نیست‌تان را با این رنگ ست کنید، بلکه بخت‌تان باز شد!

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
NA30M_PAHLAVAN
NA30M_PAHLAVAN
٩٦/٠٥/٠٢
١
٠
بقیه رنگا چی پس؟ :| ولی مطلب خوبیه ممنون :)
amirpour_24
amirpour_24
٩٦/٠٥/١٢
٠
٠
بضاعتمون در همین حد بود :) ممنون از نظرتون
پربازدیدتریـــن ها